Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

To ne znači da ti nisu prihvatili garanciju. Proveri. Ja sam 2 puta menjao displej u garanciji istu poruku sam dobijao i na kraju zamenio aparat za novali ne Poco.

Nova 5t
 
Da sam na tvom mestu ja bi nasao ljudi gde pisu za te mrlje,prosledio im i rekao da je problem do moba,ne to korisnika i ako nece da poprave da ces ih prijaviti zastiti potrosaca,nikako im ne bi oprostio ovo neuvazavanje garancije

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Naravno, obavezno zapreti, bezobrazluk je da te odbiju tako a bilo je ko zna koliko slucajeva.

Tapatalk from Poco loco
 
Naravno, obavezno zapreti, bezobrazluk je da te odbiju tako a bilo je ko zna koliko slucajeva.

Tapatalk from Poco loco

Ma nije frka, iscimacu se ja, samo mislio sam da je to kod provajdera mnogo ozbiljnije. :)
Pazi, trebam VIPu da pretim zakonom o zastiti potrosaca?!
Sto je najludje, to nije ni do poslovnice, oni su svoje odradili i uredjaj prosledili u ovlasceni servis.
Ti iz servisa su "genijalci".
Da su bar naveli zasto nije prihvacena reklamacija, da znam za sta da ih ganjam.

Ovako ide poruka koju sam juce dobio

"Postovani korisnice, Vasa reklamacija i zahtev broj 440180 nisu prihvaceni. Kako nam je Vase zadovoljstvo veoma vazno, pokrenuli smo dodatne analize sa nadleznim servisom. Ukoliko dodje do promene resenja, bicete obavesteni. Takodje, bicete dodatno informisani o prispecu uredjaja iz servisa radi preuzimanja. Vas Vip"

Smehotres :D
 
Kažem ti drugi put. Okreni i prihvaćeno je 1000000% meni su isto poslali takav sms i zamenjen je displej, a drugi put nisam hteo da, menjam nego sam zamenio aparat.

Nova 5t
 
Kažem ti drugi put. Okreni i prihvaćeno je 1000000% meni su isto poslali takav sms i zamenjen je displej, a drugi put nisam hteo da, menjam nego sam zamenio aparat.

Nova 5t

Daj Boze... iscimacu ih sutra bas da vidim. Bilo bi dobro da si u pravu.
Hvala za info... ne znam kako mi je promaklo u prvom citanju (nervoza verovatno) ;)
 
To je genericka poruka, pošto moraju u roku od 8 dana da ti odgovore kakav god da je ishod. Od dana kada si podneo reklamaciju, imaju 30 dana rok za rešavanje.

Ne brini ništa, svima su rešavali, pa će i tebi.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Sta mislite, jel nije "sa konja na magarca" zameniti F1 za 1+ Nord ?

Sljaka i dalje F1 besprekorno, samo mi dosadio vise...
 
Ne bih ja to menjao. Prevelika bi bila doplata za sličan telefon (90hz ekran i ultrawide kamera glavne prednosti Nord-a). Bolja je varijanta Mi 10 za 480e, upgrade na svim poljima.
 
Sta mislite, jel nije "sa konja na magarca" zameniti F1 za 1+ Nord ?

Sljaka i dalje F1 besprekorno, samo mi dosadio vise...

Pa bice kao da nisi nista menjao, ako ti je vec F1 dosadio bolje mu onda ubaci neki custom rom pa uzivaj jos neko vreme dok ne nadjes adekvatnu zamenu. Ovo sa F1 na Nord nije nista.

Sto ti je reko clan korisnickoime za te pare samo na Mi 10 jer sve ispod toga ti je bacanje para u vetar.
 
Smekao sam i ja nesto ali dzaba, nijedan midrange fon i dalje nije dovoljno dobar da zameni F1. Mozda tek sledeca generacija ili opet nesto iz vise klase.

Tapatalk from Poco loco
 
Javili mi se juce iz VIP. Manje vise poenta je da sam dobio razduzenje u iznosu od 24.000 dinara koje mogu da iskoristim za neki telefon uz svoj ugovor. (NEO5) ;)
Manje vise bez doplate mogu da uzmem Redmi note 9 pro, p40 lite i td (sve sto ide do 2899,00 za 1 dinar).
Uz neku smesnu doplatu Huawei Nova 5t je jos opcija.
Ostalo je sve prevelika doplata a ne isplati mi se sada na manje od 3 meseca do isteka ugovora da to iskesiram. :)
Fora je sto sada svu doplatu kesiram odmah, a kad istekne ugovor, mocicu da biram, za kes ili na 2 godine.
Sta mislite, po vama, koji je best buy da se uzme?

Svesno sam suzio na note 9 pro i Nova 5t, jer ostali su daleko slabiji kako po performansama tako i po ceni za koju mogu da odu.
Svaka sugestija je dobrodosa :wave:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
hn port vise nece raditi na poco-u
ima li neko drugi da portuje sem onog kovala?
predlog za neki miui

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Smekao sam i ja nesto ali dzaba, nijedan midrange fon i dalje nije dovoljno dobar da zameni F1. Mozda tek sledeca generacija ili opet nesto iz vise klase.

Tapatalk from Poco loco

Videcu kakve su cene ako se pojavi Nord kod operatera... Nas Vip (tu sam bez ugovora) ili Slo telemach (jos 2 meseca ugovor)...

Xiaomi poceo da stancuje nove modele svake nedelje... U prevodu, podrska ce biti sve losija... A znamo za F1 koliko "brzo" su sredili notifikacije npr

Koliko vidim SD765 nije nista losiji od SD845 (mozda cak i brzi za nijansu), osim gpu-a sto mi nije ni bitno

Nisam nikad imao AMOLED, i AOD, pa bih probao...
 
Ovo sto bude je posledni update za njega, posle samo custom romovi ostaju. Steta sto su ovakav HW zapostavili. Ja ne menjam sigurno ove godine, fon sabija kako radi. Izgurace sledece godine a posle cu juriti nesto novije zbog jace baterije, brzine mu sigurno nece faliti ali baterija vec postaje tesna.

Tapatalk from Poco loco
 
Javili mi se juce iz VIP. Manje vise poenta je da sam dobio razduzenje u iznosu od 24.000 dinara koje mogu da iskoristim za neki telefon uz svoj ugovor. (NEO5) ;)
Manje vise bez doplate mogu da uzmem Redmi note 9 pro, p40 lite i td (sve sto ide do 2899,00 za 1 dinar).
Uz neku smesnu doplatu Huawei Nova 5t je jos opcija.
Ostalo je sve prevelika doplata a ne isplati mi se sada na manje od 3 meseca do isteka ugovora da to iskesiram. :)
Fora je sto sada svu doplatu kesiram odmah, a kad istekne ugovor, mocicu da biram, za kes ili na 2 godine.
Sta mislite, po vama, koji je best buy da se uzme?

Svesno sam suzio na note 9 pro i Nova 5t, jer ostali su daleko slabiji kako po performansama tako i po ceni za koju mogu da odu.
Svaka sugestija je dobrodosa :wave:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ja sam uzeo 5t i za 12 meseci mogu da menjam opet aparat! Nisam se pokajao.

Nova 5t
 
nasao sam kovalov i flesovao ga...pa ga isprobavam...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ovo sto bude je posledni update za njega, posle samo custom romovi ostaju. Steta sto su ovakav HW zapostavili. Ja ne menjam sigurno ove godine, fon sabija kako radi. Izgurace sledece godine a posle cu juriti nesto novije zbog jace baterije, brzine mu sigurno nece faliti ali baterija vec postaje tesna.

Tapatalk from Poco loco

Dobice Miui 13 i mozda jos 14. To bi bilo to. 4 verzije sasvim korektno, a to niko ne daje.
 
treci update na miui 12
cbc31ba3725fd97e5545a707b2ddf329.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
narode, na žalost ispisujem se iz teme... otišao poco, nešto ranije od planiranog, ali nisam više mogao trpeti softversko mrcvarenje ovog odličnog telefona, kojem xiaomi tako mnogo duguje za opšti uspeh kompanije.

ono što me iznenadilo je da preko oglasa skoro nije nikako bilo zainteresovanih za kupovinu, iako je telefon bio očuvan kao da je tek otpakovan. prethodna 4 xiaomija sam prodao bez problema u par dana. ovaj sam na kraju zamenio kod preko poznanika koji se bavi prodajom telefona.

a da, zamenio sam za a71 sa zvaničnom dvogodišnjom garancijom. moj prvi samsung ikada :)
 
Evo i ja sa poco f1 na samsung a71 i moram da priznam da je samsung ipak bolji prvenstveno OS nekako sve radi glatkije ,ugladjenije bez zastajkivanja i usporavanja sto mi se povremeno desavalo sa poco f1. Ipak xiaomi mora jos da radi na kvalitetu softvera tu bas zaostaje sa samsungom.
 
Evo i ja sa poco f1 na samsung a71 i moram da priznam da je samsung ipak bolji prvenstveno OS nekako sve radi glatkije ,ugladjenije bez zastajkivanja i usporavanja sto mi se povremeno desavalo sa poco f1. Ipak xiaomi mora jos da radi na kvalitetu softvera tu bas zaostaje sa samsungom.
Ja sam evo na Samsung Galaxy Note 8 i imam potpuno drugacije iskustvo.
Ovo je katastrofa od softvera. Kad nesto radim i zazvoni telefon, javim se i cekam 5 sekundi da prebaci.
Isto je i sa imenikom i SMS porukama.
Inace ta tranzicija iz programa u program je kad god sam imao Samsung, bila boljka.
Kod F1 sam koristio samo stock softver, nisam nista "gazio" i bio sam zadovoljan kako radi. Dosta je bio tecniji rad i brzi na odzivima ka aplikacijama.
Iskreno, iako je vizuelno prelep telefon (Samsung Note 8) jedva cekam da ga vratim i preuzmem jedan od ova dva ponudjena (Redmi 9 note pro ili Nova 5T).
Jos doduse nisam odlucio koji :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Juce sam video neku vest da se radi na nasledniku F1, pravom nasledniku, ne kao F2 ili X3 i sl.
Kapiram da ce to tek sledece godine, taman :D

Tapatalk from Poco loco
 
Evo i ja sa poco f1 na samsung a71 i moram da priznam da je samsung ipak bolji prvenstveno OS nekako sve radi glatkije ,ugladjenije bez zastajkivanja i usporavanja sto mi se povremeno desavalo sa poco f1. Ipak xiaomi mora jos da radi na kvalitetu softvera tu bas zaostaje sa samsungom.

Mesas babe i zabe, poredis telefon od pre dve godine i koji je nedavno izasao. Naravno da ce vremesni poco f1 ako mu nisi radio fabricki reset i malo ga osvezi oda stuca posle 2 godine rada, dok a71 koji je izasao pocetkom ove godine jos uvek dobija nove nadogradnje i zato je telefon jos uvek brz ali ako budes se zadrzao toliko na a71 koliko si imao poco f1 seti se sta si pricao za poco kada budes jednog dana uzeo novi telefon pa ga uporedis sa a71.
 
Nazad
Vrh Dno