Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Jeste vi na stock miui-u što imate odzvanjanje tokom poziva(druga strana čuje sebe)?
Ja mislio do aosp/kernela.
 
Stock poslednja open beta je u pitanju. Ne znam sta je, niko drugi u okruzenju nema ovaj problem.
 
Jedno laicko pitanje koja je razlika izmedju stable i bete tj. kako se ubacuje beta? [emoji3]

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Razmisljam da pazarim ovaj telefon pa me interesuje kakav je prijem tj signal za 4g?
 
Trenutno nema prevelike razlike s obzirom na izlazak stabilne verzije miui 10-ke.Najveca razlika je sto beta izlazi na nedelju dana dok stable na nekih mesec dana. Da bi instalirao betu prethodno moras da otkljucas botloader koji brise sve podatke sa telefona, a onda je instaliras fastboot metodom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne mora da se otkljuca bootloader da bi se bilo na beti. Moze da ostane zakljucan bootloader, a da se ceo beta rom povuce preko update manager-a.
Razlika je jedino u brzini azuriranja. Neki vole betu jer im brze stizu neke nove implementacije i sl.

- Preporuka za Havoc rom. Definitivno je stabilniji od pixel expirience-a.
 
Meni se takođe sagovornici žale da me loše čuju kada mi je uključen speaker, kažu da secka, na poslednjoj sam open beti 9.1.10.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jedan od razloga zašto nisam hteo da ubacujem betu, često se pojavljuju takvi fantomski bagovi kojih nema u stabilnim verzijama
 
Bitno je da se peglaju bagovi iz verzije u verziju. Ihh koliko je telefona koji nemaju ni upola ovakve podrske developera pa cute i trpe. Uglavnom stable verzije su za one koji nisu toliko iskusni u eksperimentisanju. A za nas koji volimo da saramo beta je sasvim zadovoljavajuca. Uglavnom jedina primedba koju imam je sam miui forum koji je prepun gluposti i prosto neznam kako uopste developeri trpe sve te tipove.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel ima jos neko problem sa slow-mo snimanjem? Stigao mi je ovaj poslednji update (za 960fps i nocni rezim, 10.2.2.0 stable) i kad udjem u kameru i upalim slow-mo rezim, kamera pocne da treperi i osvetljenje ekrana se automatski spusti na 10%, jedva se i vidi da je ekran upaljen... Kad izadjem iz slow-mo u neki drugi mod (obican video, shor video, kamera, portret, rucni rezim...) sve se vrati u normalu, osvetljenje se pojaca i vise kamera ne treperi i cim se vratim u slow-mo mod opet se osvetljenje spusti na nekih 10% i pocinje da treperi (kao kada kameru telefona uperite u one stare crt televizore pa se vidi kako slika na tv-u non-stop treperi...). Jel ima jos neko ovaj problem i kako da resim? :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema takvog ponašanja, sve radi normalno, sad sam probao
 
@Dulex99
Treba ti više svetla.
 
Jel ima jos neko problem sa slow-mo snimanjem? Stigao mi je ovaj poslednji update (za 960fps i nocni rezim, 10.2.2.0 stable) i kad udjem u kameru i upalim slow-mo rezim, kamera pocne da treperi i osvetljenje ekrana se automatski spusti na 10%, jedva se i vidi da je ekran upaljen... Kad izadjem iz slow-mo u neki drugi mod (obican video, shor video, kamera, portret, rucni rezim...) sve se vrati u normalu, osvetljenje se pojaca i vise kamera ne treperi i cim se vratim u slow-mo mod opet se osvetljenje spusti na nekih 10% i pocinje da treperi (kao kada kameru telefona uperite u one stare crt televizore pa se vidi kako slika na tv-u non-stop treperi...). Jel ima jos neko ovaj problem i kako da resim? :)
Kod mene isto, ali koliko sam primetio treperenje se javlja se u zatvorenom prostoru , snimci napolju su mi ok.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel ima jos neko problem sa slow-mo snimanjem? Stigao mi je ovaj poslednji update (za 960fps i nocni rezim, 10.2.2.0 stable)...
i kad udjem u kameru i upalim slow-mo rezim, kamera pocne da treperi i osvetljenje ekrana se automatski spusti na 10%, jedva se i vidi da je ekran upaljen... Kad izadjem iz slow-mo u neki drugi mod (obican video, shor video, kamera, portret, rucni rezim...) sve se vrati u normalu, osvetljenje se pojaca i vise kamera ne treperi i cim se vratim u slow-mo mod opet se osvetljenje spusti na nekih 10% i pocinje da treperi (kao kada kameru telefona uperite u one stare crt televizore pa se vidi kako slika na tv-u non-stop treperi...). Jel ima jos neko ovaj problem i kako da resim? :)
Da li pokušavaš da koristiš slow-mo u zatvorenom prostoru? Ukoliko je tako - sve što si naveo je normalna pojava. Treperenje se javlja usled desinhronizacije rasvete u prostoriji sa senzorom kamere, a sve ti deluje tamno jer slow-mo zahteva mnogo svetla, zbog ogromnog broja frejmova u sekundi - ukratko rečeno.

Edit: Pardon - tek sad videh i druge odgovore...
 
Poslednja izmena:
Da li pokušavaš da koristiš slow-mo u zatvorenom prostoru? Ukoliko je tako - sve što si naveo je normalna pojava. Treperenje se javlja usled desinhronizacije rasvete u prostoriji sa senzorom kamere, a sve ti deluje tamno jer slow-mo zahteva mnogo svetla, zbog ogromnog broja frejmova u sekundi - ukratko rečeno.

Edit: Pardon - tek sad videh i druge odgovore...

Sad probao napolju i ok je. Cim sam skinuo update rek'o aj odma' da probam a bio sam u sobi... Hvala svima na odgovoru :)
 
Sad probao napolju i ok je. Cim sam skinuo update rek'o aj odma' da probam a bio sam u sobi... Hvala svima na odgovoru :)
Nema na čemu. :) A sad je zanimljivo snimati napolju, ovde u NS lepo pada sneg, pa može da se proba.
E jedino, ne sećam se da je ranije odmah nakon 240fps snimanja moglo da se bira koji će delovi da idu normalno, a koji usporeno. Možda je i moglo ali nisam primećivao.

I skroz nevezano - da li gasite MIUI optimisation? Ima li nekih benefita?
 
Ljudi jel postoji i na ovom mobu opcija kao na huawei modelima da se neke app izuzmu od skeniranja anti virus programa i ako ima kako?
Imam onaj ePN za vracanje kesa koji dosta otezano radi od kad sam na ovom MIUI,to su mi i iz ePN podrske odgovorili da moze biti problem kod nekih pa su naveli par,medju njima i MIUI zbog toga.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
I dalje prisutan "echo" kod sagovornika na poslednjoj closed beta 9.1.21.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako podesiti gcam a da iso vrednost bude u nekoj normali? sta god podesio iso je ogroman i ima mnogo suma na slikama. Primenio sam tutorial sa linka ali ne vredi. Inace koristim stable 10.2.2. Isto se desava i na fabrickoj kameri.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel ima jos neko problem sa slow-mo snimanjem? Stigao mi je ovaj poslednji update (za 960fps i nocni rezim, 10.2.2.0 stable) i kad udjem u kameru i upalim slow-mo rezim, kamera pocne da treperi i osvetljenje ekrana se automatski spusti na 10%, jedva se i vidi da je ekran upaljen... Kad izadjem iz slow-mo u neki drugi mod (obican video, shor video, kamera, portret, rucni rezim...) sve se vrati u normalu, osvetljenje se pojaca i vise kamera ne treperi i cim se vratim u slow-mo mod opet se osvetljenje spusti na nekih 10% i pocinje da treperi (kao kada kameru telefona uperite u one stare crt televizore pa se vidi kako slika na tv-u non-stop treperi...). Jel ima jos neko ovaj problem i kako da resim? :)
Imas LED sijalice ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Kako podesiti gcam a da iso vrednost bude u nekoj normali? sta god podesio iso je ogroman i ima mnogo suma na slikama. Primenio sam tutorial sa linka ali ne vredi. Inace koristim stable 10.2.2. Isto se desava i na fabrickoj kameri.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Probaj ova podešavanja...
https://photos.app.goo.gl/mL4DQ5SQkN2efdQ98

..ruka treba biti mirna...nije za brze scene, slikanje dece... kućnih ljubimca...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci, ali potpuno isto. Znam da treba da bude mirna ruka i da treba sekunda dve da napravi sliku. Posle nadogradnje sistema sa 10.1.3 na 10.2.2 nema zastoja u slikanju i sta god podesio potpuno je isto, cak sam i reinstalirao gcam. Videcu neku stariju verziju gcam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoci, ali potpuno isto. Znam da treba da bude mirna ruka i da treba sekunda dve da napravi sliku. Posle nadogradnje sistema sa 10.1.3 na 10.2.2 nema zastoja u slikanju i sta god podesio potpuno je isto, cak sam i reinstalirao gcam. Videcu neku stariju verziju gcam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Poslednja od B-S-G https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603886134
Ja koristim ovu verziju
https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603905686
Evo jedna sa tim podešavanjima [emoji4]
https://flic.kr/p/Se5bZC

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zar ne bi trebalo kada se sakrije notch, da se obaveštenja ponašaju normalno i prikazuju u status baru? Poslednja beta miui 10...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno