Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Biće zvanični Paranoid Android

Screenshot_20181214-145749_Twitter.jpegScreenshot_20181214-145758_Twitter.jpeg

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Biće romova više nego za Nexuse svojevremeno. Xiaomi je obećao podršku i za sledeću verziju androida posle pie. Sve u svemu za Poco nema zime :)

6a6764dbc82c29b9caedc1dcfef19071.jpg
 
Da li se nekome dešava na ovom Pie ažuriranje, poslednji global stable, da mu "brljavi" recent ekran? Meni se dešava npr da izađem iz neke app i da uđem odmah u recent I da mi nema te app na prvom mestu, nego su tu samo one prethodne, njih sklonim iz memorije i izađem, pa se vratim u recent I pojavi se ta poslednja. I nekako nije fluidno uopšte, prozori "seckaju" i nestaju na milisekundu.
 
Meni se na stable Pie-u dešava da kad uradim gesture za home, umesto na home ode u app drawer...
 
Meni radi fluidno, mozda cak i brze nego sto je na 8.1 radio. Mozda neki cache da ocistis?
 
Ko je ubacivao gcam 6.1.021. što ide sa onim fix-om, jel vam radi deepth effect na stock kameri(zadnjoj)? Meni prikazuje pre slikanja ali kad okine i pogledaš sliku nema tog efekta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci da ipak jos ne ubacujem pitu ;)
Mada mozda ti vasi problemi se rese sa factory reset i onako se on preporucuje kad se prelazi na noviji android.
Nego jel ko jos skidao preko OTA pitu?
Uzasno sporo se preuzima i ako mi je net 100/6,ima sigurno pola sata kako skida,a dosao tek do 31%
 
Piti nista ne fali, samo sto ne moze novija verzija gcam-a, moze da se koristi ista kao za oreo.
@marrecar
Meni je telefon radio samo 2 dana na oreo pre nego sto sam mu update odradio, mozda to ima veze.
 
Ne moze da iskljuci notch? Vise nema opcije ili su je premestili? To je prvo sto sam primetio sada.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja ne mogu ni da preuzmem,dodje do nekog procenta i onda vrati na pocetak

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ok je Pie update. Meni skunuo bas brzo (danas oko 14h). Da li je nesto delic sekunde brze ili sporije, to verovatno objektivno ne mogu da primetim a fakticki mi i nije bitno. Ono sto je mene razocaralo je cinjenica da updete nije doneo prakticno nikakvu novu funkcionalnost. Prakticno sve isto. Izgleda da ce MiUi updete biti nesto sto se ceka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Notifikacije su drugacije, ostalo nisam primetio za sada. Nanposlu sam pa nisam nesto stigao da cackam fon.

Tapatalk from Poco loco
 
Kod Xiaomija nije mnogo bitna verzija androida, nove funkcije dolaze sa novom verzijom MIUI.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Prekida ti wifi? Ja sam preko 4G skinuo za 20 sekundi.

Tapatalk from Poco loco
Cisto sumnjam,uvek je jako stabilan i net i wifi. Skinuo sam nekako konacno. Sad malo da dopunim bateriju pa cu i ja instalirati,par dana testirati ovako i onda mozda uradim i factory.
Mada videh dosta zalbi za ovu pitu,ima dosta bagova,do duse ne znam jel ko od vas uradio factory reset nakon prelaska na pitu,ako jeste,nek napise jel ima bagova?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve bolji i bolji tač [emoji16]
e2ed398a9b338ad4e2a5236f45c52a3e.jpg


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Azurirao sam,totalno su zeznuli kameru u uslovima malo slabijeg osvetljenja,a kad opali blic...katastrofa.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Stigao i meni novi updejt.
Pie beta.
d10b92aee64f5db5d2b95bc2cd47c2e1.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stiglo je i jedno i drugo jos ranije. Malo kasnite :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na stabilnoj piti automatsko osvetljenje ne radi kako treba, svako otkljucavanje i previse zatamni displej. Vec me krece nervirati da stalno pojacvam...
 
Da li si vraćao na fabrička podešavanja sa v8 na v9? Možda to reši problem sa osvetljenjem.
 
Na stabilnoj piti automatsko osvetljenje ne radi kako treba, svako otkljucavanje i previse zatamni displej. Vec me krece nervirati da stalno pojacvam...

Ni na oreo nije radilo kako treba. Na trenutnoj stabilnoj pie praktično ništa nisu ubacili od stvari koje su odavno sredjene na beta verzijama... strmoglavljivanje auto osvetljenja, libs za night sight v6 gcam i ostalo... Izgleda da su ovu prvu stable pie verziju izbacili samo da bi je izbacili, a ostalo će natenane ubacivati u budućim stable verzijama.
 
Na forumu kažu da su touch fix namerno izostavili zbog grešaka na beta verziji, i da su slučajno ubacili onaj ambient display u opcijama, koji će izbaciti u sledećem ažuriranju. Nešto su pobrljavili, verovatno su upakovali neke stvari koje ne treba od drugih modela, pošto je beta ista za sve.

Inače, onaj moj problem sa recents, malo sam istražio. Javlja se samo kada izlazim iz igrice direktno u recents, i to isključivo kada radi onaj dodatak za ubrzanje za igrice. Nijedna druga app nema taj problem. Sada sam isključio to, ušao u igricu, izašao direktno u recents i sve radi normalno. Dakle svaki problem koji sam ranije napisao za recents je samo posledica tog ubrzanja za igrice, ovako radi fluidno i kako treba.
 
^^ Ja sam ga imao i na oreu i na beta pie. Koliko vidim po forumima i kod drugih korisnika isto iskustvo (a i na RN5 sam imao isti problem). Pre dve ili tri nedelje otprilike je regulisan na tadašnjoj verziji bete.

Edit:
Možda ipak ne pričamo o potpuno istom bagu. Ovo o čemu ja govorim je da nakon otključavanja auto osvetljenje ode na nešto malo iznad minimuma. Nije se dešavalo nakon baš svakog otključavanja, ali par puta dnevno se dešavalo, dovoljno da iritira..
 
Poslednja izmena:
Potvrdjujem, sa sam na zadnjoj stable oreo verziji, i dešava se da auto-brightness ode sam na skoro minimum, kad ne treba. Ne stalno, ali desava se, i generalno ne "pogađa" auto-brightness kako treba, nego moram da ga "prosvetljujem"

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno