Šta je novo?

Xiaomi Pocophone F1 (Gcam prvi post)

Ovde covek ne sme da napise nista negativno, inace ga "Xiaomi zveri" rastrgaju. :d
Ne druze, pogresio si. Znamo svi dobro da je ekran LCD prosek, kamera takodje prosek, izrada plastikaner. Odlicna je za tu cenu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
31150rsd je mene izasao preko vipa, to je oko $308. Ovo je apsolutno best buy telefon trenutno, ne znam zasto mracite temu i 'otvarate ljudima oci'. Uzmi sa KP note8 za 520e i uzivaj.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Napiši tu matematiku (31k), i ja sam u Vipu, pa ako ga opet nabave...
 
Planiram bratu da uzmem ovaj fon, kako ste zadovoljni izradom i je li skupo 380e dati za njega?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Hejtujes bespotrebno. Za tu lovu je odličan, pogotovo u kombinaciji na rate preko operatera. Ne sumnjam da će imati dobru podršku od strane developera s obzirom na hype.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne hejtuje već je u pravu. Setićemo se šta su XIAOMI fanbojevi radili po raznim temama poput one o Nokia 7, XIAOMI revolucija i sl.
Flejm je obrisan i neće biti tolerisan nikome.
 
Ko je bre u pravu? Btw nisam posećivao te teme tako da... Znaš već.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne druze, pogresio si. Znamo svi dobro da je ekran LCD prosek, kamera takodje prosek, izrada plastikaner. Odlicna je za tu cenu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Pratim temu od pocetka manje-vise, pa sam imao prilike da vidim napade pojedinaca i dizanje u nebesa ovog telefona... I sam sam mislio da kupim Poco (nisam gadljiv na kineze niti bilo ciji "fanboj"), ali na kraju sam kupio S9+. Nisam mogao da predjem preko neshvatljivih mana F1 kao npr. da se ne vide notifikacije jer nema mesta zbog sirokog notch-a. Jos cu po nekima da ispadnem kompleksas sto nisam kupio Poco. :d
@ostali
Neka vas sluze Pocoi, ali nemate pravo da terate nekoga sa teme ko misli da telefon nije bas nesto. Potencijalni kupci ce lakse zakljuciti da li im ovaj telefon odgovara ako procitaju i drugacija misljenja.
 
Slažem se da je mana što se ne vide notifikacije u status baru ali nije neki dealbreaker. Valjda je bitnije da se vide na lockscreenu. Posle svakako sledi spuštanje notification drawera.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ovo mi je prvi Xioami koji cu da posedujem i za ove pare stvarno nema da se nadje bolja kupovina. Note 8 i S9+ su dobri telefoni ali kostaju skoro pa duplo nego F1.
 
Slažem se da je mana što se ne vide notifikacije u status baru ali nije neki dealbreaker. Valjda je bitnije da se vide na lockscreenu. Posle svakako sledi spuštanje notification drawera.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Meni recimo to jeste veoma vazno i srecom sam na forumu procitao tu informaciju pa se nisam zeznuo i kupio Poco, nema svako iste zakljucke o vaznosti odredjenih funkcija. ;)
Zato postoji forum, da razmenimo misljenja i da pisemo i o vrlinama i o manama, pa da lakse odaberemo telefon ili pomognemo drugima pri odabiru.
 
Neko je ovde izbatakovao kako novi Huawei telefoni imaju mnooogo bolju kameru, a tek nocu... Evo kako izgleda to na 7:20 minutu.

https://youtu.be/UyptVECzYxA

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Sto se kamere tice jesu bolji...imam i poco i p20...

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sto se kamere tice jesu bolji...imam i poco i p20...

Poslato sa EML-L29 uz pomoć Tapatoka
Nisam mislio na telefone od 800e, vec direktne konkurente ovom modelu koji kostaju duplo manje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nema nikakve sumnje da je poco trenutno apsolutni best buy u srednjoj klasi. Brat trenutno traži tel i znajući njega rekao sam mu da uopšte ne razmišlja već da uzme poco. Nije neki previše zahtevan korisnik telefona i biće sigurno prezadovoljan i ekranom i kamerom a naročito baterijom. Uz to ima dosta memorije i jak procesor pa će mu odlično služiti naredne dve a možda i tri godine ako ne crkne pre toga. A ne košta puno pa ne mora mnogo da vodi računa o njemu.
Sa druge strane ja bih uvek dodao 100-nak evra i uzeo mi8 ili mix2, poco pored njih ni u jednoj kombinaciji ne bi mogo da prodje. Svi mi na različite načine koristimo telefone i bitne su nam različite stvari, ono što je nekom potpuno nebitno drugom je deal-breaker.
Zato nema mnogo smisla da se ubedjujemo i namećemo svoja mišljenja jedni drugima. Da je odličan tel za cenu koliko košta - apsolutno jeste, da je odličan svima - naravno da nije.
 
Poslednja izmena:
Pa da ali ovde dosta ljudi procita ovde poco loco ludilo ode u gigatron i isterese 400e

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Pa jeste, ja sam u prvoj turi preko KP uzeo 128gb verziju za 390e. Realno, 400e za 64gb je malo puno za ovu klasu telefona, tu već u kombinaciju ulaze Honori, Mi8 i šta ti ja znam sa OLed ekranima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne hejtuje već je u pravu.

Za šta je u pravu? Pa porede cene ovog telefona u legalnim radnjama i polovnih Note 8 sa oglasa. Najjeftiniji legalno uvezen Note 8 košta 93700din. Novi su u oglasima 650-700€, u zavisnosti od prodavca. U oba slučaja možeš da kupiš dva Poca za te pare i da ti ostane novca za jedan ručak. Na sve to je Poco brži i ima bolju autonomiju. Ekran, izrada, kamera i olovka su prednosti Samsunga, naravno. Sve ostalo je fanboizam i trolovanje.
 
Dosta se prica ovde kako treba uzeti Samsung, a ne Xiaomi i razumem skroz ideju da uvek treba uzeti skuplje i bolji brend, jer je na duze staze to jeftinije.
Ali ovde se radi o Androidu, da mu stavis 12gb rama, opet ce da ima iste probleme kao i onaj sa 2,4,6... giga rama.
A ako vec za $300 mogu da dobijem najbolje specifikacije za cenu, sigurno necu davati vise od toga za losiji telefon ili za bolji, ali sa istim boljkama.
Mene ovde ni malo ne brine nista tehnicke prirode. Brine me iskljucivo plasticno kuciste. Sad i no name kinezi od $80 imaju full metalna kucista, ne znam sta je Xiaomiju trebalo ovo plasticno.
Onaj video gde lik nozicem ljusti Pocophone kao jabuku je bas ostavio negativan utisak na mene.
Okej, padne ti i nece puci kao staklo, ali nece puci ni metal, a trajace sigurno duze nego neka plastika.
Koliko god oni ovo zvali budzetskim telefonom, cena od $300 nikako nije mala da bi se stedelo na materijalima.
Inace razmisljam da zamenim svoj Mi A1 sa Pocophone i u velikoj sam dilemi upravo zbog te plastike.
 
pozdrav,
imam pitanje vezano za notifikacijsku led-diodu.Dali radi kao notifikacija za pozive/poruke ili samo svetli kada je uključen punjač.Ako radi,može li se uz pomoć neke aplikacije mijenjati boja?
Da se nadovežem na prethodne postove-navikao sam na led notifikaciju tako da mi svemirska kamera i odličan procesor malo znači ako se ne vidi propušteni poziv ili poruka.
 
Radi na pozive i poruke i samo je bele boje

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Mislio je na stvari koje mi vidimo iza gvozdene zavese foruma, o preteranom hajpovanju Xiaomi botova, gde covek pomisli da su ih oni dizajnirali i svojim rukama sklapali u fabrici.
Takodje vazi i za kontra stranu.

Jedino efikasno sredstvo je secenje u korenu i botova i kontrasa te nam ostaje kvalitetna diskusija.

Na vama je kako ce biti, jer ovako imamo kupus koji ama bas nikom ne koristi...

TT over 6X
 
Dosta se prica ovde kako treba uzeti Samsung, a ne Xiaomi i razumem skroz ideju da uvek treba uzeti skuplje i bolji brend, jer je na duze staze to jeftinije.
Ali ovde se radi o Androidu, da mu stavis 12gb rama, opet ce da ima iste probleme kao i onaj sa 2,4,6... giga rama.
A ako vec za $300 mogu da dobijem najbolje specifikacije za cenu, sigurno necu davati vise od toga za losiji telefon ili za bolji, ali sa istim boljkama.
Mene ovde ni malo ne brine nista tehnicke prirode. Brine me iskljucivo plasticno kuciste. Sad i no name kinezi od $80 imaju full metalna kucista, ne znam sta je Xiaomiju trebalo ovo plasticno.
Onaj video gde lik nozicem ljusti Pocophone kao jabuku je bas ostavio negativan utisak na mene.
Okej, padne ti i nece puci kao staklo, ali nece puci ni metal, a trajace sigurno duze nego neka plastika.
Koliko god oni ovo zvali budzetskim telefonom, cena od $300 nikako nije mala da bi se stedelo na materijalima.
Inace razmisljam da zamenim svoj Mi A1 sa Pocophone i u velikoj sam dilemi upravo zbog te plastike.

Do juce smo svi nosili plasticne telefone i nista im nije falilo i sluzili su. Ja sam imao HTC one X koji je bio od te plastike, polikarbon, ili sta vec, i telefon je sluzio skoro 5 godina bez vecih tragova koriscenja, a ispadao je. Tako da bih plastiku pre stakla uvek izabrao, naravno aluminijum na prvom mestu.
 
Nosili smo jer je bilo uobicajeno. Onda je metal postao uobicajen, a i bolji. Nema potrebe ici u nazad.
Nosili smo i telefone sa glossy srebrnim okvirima koji su se ljustili kao ludi, ali to ne znaci da je to dobro.
 
Poslednja izmena:
Imam OP3, metalno kuciste. Ne smem da ga nosim bez futrole. To klizi k'o ludo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
^ slažem se, ja moj U11 ne mogu da koristim bez kejsa koliko klizi(od stakla je), pre toga sam imao V20, koji je bio metalni, i njega je još gore bilo koristiti bez kejsa.
Ima ta plastika svoje prednosti, a jedina mana je jeftin osećaj u ruci, ništa više.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mana je i kada ti ispadne. Odma cena ide dole telefonu, jer je zagarantovano fizicko ostecenje na kucistu.
 
Pa jeste, ja sam u prvoj turi preko KP uzeo 128gb verziju za 390e. Realno, 400e za 64gb je malo puno za ovu klasu telefona, tu već u kombinaciju ulaze Honori, Mi8 i šta ti ja znam sa OLed ekranima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Mene će preko VIP-a 64gb da izađe nekih ~340e (24k odmah i ta razlika od 700rsd mesečno između ugovorne obaveze sa telefonom i bez telefona.), što je sasvim ok za tu ceni i ne vidim bolju opciju za tu cenu po regularnoj ceni uz regularnu garanciju. Bilo bi i jeftinije da mi je realno potreban neki paket sa više podataka od NEO 2.

Razmišljao sam da dodam za Mi 8 koji je svakako best buy u sledećoj podklasi, ali meni je posle prethodnog telefona koji je imao bateriju 4850mAh i ovih 4000mAh na poco na granici upotrebljivosti, a dobro mi dođe i FM radio. :)

Naravno videćemo kako će da se pokaže poco, a i VIP...
 
Poslednja izmena:
To je odlična cena a imaš i garanciju. Bices zadovoljan ako nisi već uzeo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Za šta je u pravu? Pa porede cene ovog telefona u legalnim radnjama i polovnih Note 8 sa oglasa. Najjeftiniji legalno uvezen Note 8 košta 93700din. Novi su u oglasima 650-700€, u zavisnosti od prodavca. U oba slučaja možeš da kupiš dva Poca za te pare i da ti ostane novca za jedan ručak. Na sve to je Poco brži i ima bolju autonomiju. Ekran, izrada, kamera i olovka su prednosti Samsunga, naravno. Sve ostalo je fanboizam i trolovanje.

Pre nego što uđeš u klinč sa mnom, pročitaj pažljivo šta sam napisao i šta sam tačno rekao, pogotovo ako se uzme u obzir da imam kompletan uvid u sve što se dešava iza kulisa i u sve što je napisano i obrisano.

A sad da ne trujemo temu više, rekao sam da se flejm neće tolerisati i to je to. Kraj diskusije.
 
Mana je i kada ti ispadne. Odma cena ide dole telefonu, jer je zagarantovano fizicko ostecenje na kucistu.

Pa jel se neko usudio da ga ispusti i da li je neko uopšte uradio drop test, da vidimo kako se ponaša ta plastika na Poco Loco?
 
Nazad
Vrh Dno