Šta je novo?

Ssd upgrade

nagard

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2004
Poruke
3,120
Poena
755
Treba mi savet. Na HP mini g6 sff je instaliran win7, hdd podeljen na 3 particije, win je na c, a podaci su na d i e. Ako se izvadi dvd i u slot ubaci ssd (mislim da nema mesta za dodatni ssd), moze li se instalirati win10 na ssd uz privremeno otkacivanje hdd, a posle instalacije povezati i hdd i namestiti u biosu da se bootuje uvek sa ssd odmah u win10. Posle nekog vremena ako je sve ok uradio bi se format win7 particije sa hdd i iskoristila bi se i ona za data. A do onda bi mogao teoretski da postoji i rollback na win7. Da li bi to bilo ok? Da nema hp bios neke blokade u tom smislu?
 
moze,
nema

preporuka da se otkace svi hardovi prilikom instalacije sveze verzije os-a, a zatim u biosu podesis boot redosled i to bi bilo to.

odmah posle uspesnog dizanja sa novoga ssd-a bi preporuka bila da pregazis stari os (win 7 ) i formatiras hard. naravno sacuvaj podatke koji su ti vazni
 
Thx. Ali ja ne bih odmah da formatiram win7 staru particiju. Mislio sam da bi mogo normalno da radi win10 sa starim win7 na prvoj part hdd.
 
Ubaci SSD na mesto HDDa, a HDD umesto DVDa

Verovatno ne bi primetio razliku, ali je ovako proizvođač zamislio pa se treba držati istog setupa



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
nece biti nista,mozes i tu win7 sistemsku particiju da sakrijes pod win10,mozes i u disk managementu to da odradis.ako je nesto velika mozes i da je defragmentujes (pozeljno nekim naprednim softverom gde mozes da isforsiras da sve stavlja na pocetak particije) i da data particiju prosiris na racun ustedjenog prostora na win7 sistemskoj particiji.mada preporuka je,a i ja bih ti to savetovao,da tu win7 instalaciju bekapujes tj image-ujes i ubacis je negde na sigurno,i onda mozes stagod sa laptopom da radis,i uvek imas tu opciju da vratis tu instalaciju sedmice.
 
data particiju prosiris na racun ustedjenog prostora na win7 sistemskoj particiji.mada preporuka je,a i ja bih ti to savetovao,da tu win7 instalaciju bekapujes tj image-ujes i ubacis je negde na sigurno,i onda mozes stagod sa laptopom da radis,i uvek imas tu opciju da vratis tu instalaciju sedmice.
Sve super ideje, hvala drugari. Radiće i clonezilla. :)
 
Nazad
Vrh Dno