Šta je novo?

SATA i IDE zajedno

BorisKV

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2016
Poruke
33
Poena
59
Imam jedan stari racunar sa Win 98 SE.Na njemu imam vazne podatke,on ima samo citac za floppy.Hard disk mu je 2gb IDE.Da li je moguce da ovaj IDE disk stavim u svoj noviji racunar sa SATA diskom zajedno,inace na novijem racunaru imam Win 7 i na njega zelim prebaciti podatke sa starog.Da li cu moci podici Win 7 bez opasnosti da mi se neki od sistema srusi,pod uslovom da stari disk stavim na Slave i da prebacim sve podatke.
 
Zasto u Slave ako ti je SATA disk u tom novijem racunaru? Zakaci ga na IDE granu kao Master, izaberi u BIOS-u da butuje sa SATA diska i to je to. Nece se zeznuti sistem.
 
Углавном је свеједно, може и као слејв, једино ће да буде проблем ако је WD који има посебно џамперисање за сингл а посебно за мастер са слејвом на грани. Делује и да је слејв најсигурнија опција. ;)
За толико података је могла да се употреби и нека флешка, ако стари комп има усб.

Да ли покушава да се покрене са старог харда? Јеси ли проверио како и шта види биос и који је редослед?
 
Углавном је свеједно, може и као слејв, једино ће да буде проблем ако је WD који има посебно џамперисање за сингл а посебно за мастер са слејвом на грани. Делује и да је слејв најсигурнија опција. ;)
За толико података је могла да се употреби и нека флешка, ако стари комп има усб.

Да ли покушава да се покрене са старог харда? Јеси ли проверио како и шта види биос и који је редослед?

Nema USB port,prvi je SATA.Na novom kompu ima 8gb ram pa se win98 ne moze butovati.Vrsta harda quantum fireball
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno