»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 1 od ukupno 1

Tema: Apple HomeKit - uređaji i iskustva

Moderator Avatar korisnika Falcon
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.457
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-5930K :: Prolimatech Megahalems rev.B :: Noiseblocker NB-eLoop
        • MoBo: Asus X99-A/USB3.1
        • RAM: 4 x 8GB Kingston Fury DDR4 2667Mhz
        • VGA: Asus DUAL-GTX1070-O8G
        • MON: Alienware AW2518HF :: Dell U2414H
        • HDD: Samsung SM951 512GB AHCI M.2 :: QNAP TS-669L (12TB)
        • OPT: neki LG, sirće...
        • Case: Corsair 600T :: Corsair HX850W
        • SND: Onkyo TX-NR818 :: Jamo C607 + C60CEN + 4x E8SUR :: SVS PB-1000 :: Sennheiser HD-555 :: X-Fi Pltnm
        • TV: Samsung LE40B650 :: BenQ W1050 :: Apple TV 4
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Alienware AW768 :: Logitech G9x
      3. Lightbulb Apple HomeKit - uređaji i iskustva

Odavno mi je tema smart home u Apple ekosistemu bila zanimljiva ali sam čekao da malo sazri tehnologija i da se proširi ponuda, u smislu da se poveća broj proizvođača.
        Lično, imam nekoliko Apple uređaja kojima mogu da kontrolišem uređaje (za sada iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch, ženin MacBook Air) i hteo bih da uđem u smart home priču, za početak od svetala.

Zamislio sam temu kao centralno mesto za razmenu iskustava i preporuka za HomeKit opremu i uređaje.

Ideja mi je za početak da mogu da kontrolišem svetla, ali ne prosto paljenje/gašenje nego da koristim scene i automatizacije, za na primer:
        - gledanje filmova - gašenje svih svetala u dnevnoj sobi, minimalna količina svetla u ostalim prostorijama ukoliko neko bude izlazio za vreme gledanja filma (do kuhinje, toaleta itd.), navlačenje zavesa itd. Bonus poeni ako bi se ova pomoćna svetla palila samo na pokret.
        - noćni režim – minimalna količina svetla van spavaće sobe, ukoliko se detektuje pokret (za noćne odlaske do toaleta)
        - kontrola postojeće klime (non-smart)
        - dolazak kući nakon zalaska sunca – paljenje svetala po prostorijama
        - izlazak iz stana – gašenje svih svetala, klime itd.

Mislio sam da počnem od Ikea TRADFRI (TRÅDFRI) proizvoda (sijalica, senzora za pokret, gateway-a…) obzirom da su dostupni kod nas legalnim putem (u prevodu imaju garanciju), a nisu preskupi kao recimo Philips Hue.
        Iako na Ikea sajtu nigde nije navedeno, Tradfri uredjaji podržavaju Apple HomeKit nakon što su pre par meseci dobili update-ovima ovu mogućnost.

Kakva su vaša iskustva, šta koristite od HomeKit uređaja, šta ste naučili i saznali kroz dosadašnja iskustva?

Korisni linkovi:
        - Apple HomeKit Accessories
        Menjao Falcon : 07.08.2018. u 15:08
        Social media gives legions of ldiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community [...] but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner. It's the invasion of the ldiots. - Umberto Eco

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •