»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Apple HomeKit - uređaji i iskustva

Moderator Avatar korisnika Falcon
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.503
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-5930K :: Prolimatech Megahalems rev.B :: Noiseblocker NB-eLoop
        • MoBo: Asus X99-A/USB3.1
        • RAM: 4 x 8GB Kingston Fury DDR4 2667Mhz
        • VGA: Asus ROG STRIX GTX1080Ti
        • MON: Alienware AW2518HF :: Dell U2414H
        • HDD: Samsung SM951 512GB AHCI M.2 :: QNAP TS-669L (12TB)
        • OPT: neki LG, sirće...
        • Case: Corsair 600T :: Corsair HX850W
        • SND: Onkyo TX-NR818 :: Jamo C607 + C60CEN + 4x E8SUR :: SVS PB-1000 :: Sennheiser HD-555 :: X-Fi Pltnm
        • TV: Samsung LE40B650 :: BenQ W1050 :: Apple TV 4
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Alienware AW768 :: Logitech G9x
      3. Lightbulb Apple HomeKit - uređaji i iskustva

Odavno mi je tema smart home u Apple ekosistemu bila zanimljiva ali sam čekao da malo sazri tehnologija i da se proširi ponuda, u smislu da se poveća broj proizvođača.
        Lično, imam nekoliko Apple uređaja kojima mogu da kontrolišem uređaje (za sada iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch, ženin MacBook Air) i hteo bih da uđem u smart home priču, za početak od svetala.

Zamislio sam temu kao centralno mesto za razmenu iskustava i preporuka za HomeKit opremu i uređaje.

Ideja mi je za početak da mogu da kontrolišem svetla, ali ne prosto paljenje/gašenje nego da koristim scene i automatizacije, za na primer:
        - gledanje filmova - gašenje svih svetala u dnevnoj sobi, minimalna količina svetla u ostalim prostorijama ukoliko neko bude izlazio za vreme gledanja filma (do kuhinje, toaleta itd.), navlačenje zavesa itd. Bonus poeni ako bi se ova pomoćna svetla palila samo na pokret.
        - noćni režim – minimalna količina svetla van spavaće sobe, ukoliko se detektuje pokret (za noćne odlaske do toaleta)
        - kontrola postojeće klime (non-smart)
        - dolazak kući nakon zalaska sunca – paljenje svetala po prostorijama
        - izlazak iz stana – gašenje svih svetala, klime itd.

Mislio sam da počnem od Ikea TRADFRI (TRÅDFRI) proizvoda (sijalica, senzora za pokret, gateway-a…) obzirom da su dostupni kod nas legalnim putem (u prevodu imaju garanciju), a nisu preskupi kao recimo Philips Hue.
        Iako na Ikea sajtu nigde nije navedeno, Tradfri uredjaji podržavaju Apple HomeKit nakon što su pre par meseci dobili update-ovima ovu mogućnost.

Kakva su vaša iskustva, šta koristite od HomeKit uređaja, šta ste naučili i saznali kroz dosadašnja iskustva?

Korisni linkovi:
        - Apple HomeKit Accessories
        Menjao Falcon : 07.08.2018. u 16:08
        Social media gives legions of ldiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community [...] but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner. It's the invasion of the ldiots. - Umberto Eco

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.503
      5. Moja mašina
        • SND: Onkyo TX-NR818 :: Jamo C607 + C60CEN + 4x E8SUR :: SVS PB-1000 :: Sennheiser HD-555 :: X-Fi Pltnm
      6. https://9to5mac.com/2018/08/21/ikea-smart-plug-homekit/

Ikea će u oktobru izbaciti i smart utičnice sa HomeKit podrškom po vrlo konkurentnim cenama.
        Social media gives legions of ldiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community [...] but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner. It's the invasion of the ldiots. - Umberto Eco

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.014
      8. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      9. Uuuu hoce li ovo biti dostupno i kod nas?
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.503
      11. Moja mašina
      12. Hoće sigurno

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.014
      14. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      15. Click image for larger version. 

Name:	IMG_1577.jpg 
Views:	110 
Size:	1,01 MB 
ID:	256360

Elem, ja sam danas nabavio IKEA Tradfri kompelt - E26 RGB sijalicu koja dolazi u paketu sa daljinskim, mrežni prolaz (gateway koji se vezuje za kućnu mrežu), još jednu E26 sijalicu (ali nije RGB) i dve GU10 sijalice.

Imao sam malih poteškoća da sve to uparim sa HomeKit-om, ali to pripisujem beta verziji iOS12 koju koristim jer mi je Tradfri aplikacija pucala, a Home aplikacija radila krajnje čudno. U svakom slučaju, nakoj reseta sve je prošlo ok. Sve sijalice su tu, grupisane po sobama, napravio sam i scene (Leave Home, Arrive Home i sl.) i sve savršeno radi kroz Home aplikaciju i Siri.

Sama Tradfri oprema je sasvim ok (sem pakovanja za RGB sijalicu, ruke isekoh na plastiku). RGB sijalica je malo slaba za moj ukus, 600 lm prosto nije dovoljno za dnevnu sobu recimo. Sve ostalo radi kako se od IKEA opreme i očekuje.
        Sledeće na redu je podizanje Home Assistanta na kućnom serveru i dodavanje novih mogućnosti za kontrolu i ponašanje (https://www.home-assistant.io/).
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.503
      17. Moja mašina
      18. Ikea priprema jos Tradfri proizvoda

https://www.theverge.com/circuitbrea...fri-fcc-filing

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •