Šta je novo?

Preporuka za servis za HDD

nerven

Cenjen
Učlanjen(a)
19.11.2013
Poruke
729
Poena
195
Crkava mi jedan HDD od 4TB, krenuo sa škljocanjem ali se i dalje mogu čitati podaci, jedva.
Skinuo sam ga sa napajanja da ga ne maltretiram, pa me interesuje da li iko zna gde ga mogu odneti da mi iščupaju podatke (a da ne moram oba bubrega prodati)?
Hvala!
 
Ako treba spasiti sva 4 TB, neće na bubrezima da se završi :)
 
Да ли је тако и кад је сам на напајању (мислим, без још неких хардова) јер слично уме да се дешава и када напајање не може да изгура све потрошаче?
 
ili oslabi +5v grana,standardan simptom kod andyson-a...u svakom slucaju probaj na proverenom napajanju pre vadjenja bubrega ako nisi.
 
ako je tezi problem svako paljenje diska otezava stvar,ako je (kao sto se moze predpostaviti cim je pitao odmah) stvar za profi resenje tj ti podaci su toliko bitni ne treba ga cackati,sem poneti na drugo provereno napajanje.verujem da je probao,ali eto da se ne previdi,ponekad je to ispred nosa najteze se za setiti.
 
Poslednja izmena:
Или то или да се одрекне бубрега. ;) Ја имам један 2Т хард који је одједном престао да се види тј биос га пријављује као 0.0MB али на њему немам податке који вреде колико два бубрега па сам их се одрекао тј и даље се надам да ће да се појави неко јефтиније решење.
 
Toliko "bitni" podaci se ne drže na jednom disku, tako da se vrv radi o slikama i filmovima...
 
Nazad
Vrh Dno