Šta je novo?

IPS monitor za oko 150€?

The Filozof

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
1,179
Poena
165
Koji bi ste mi preporučili kao best buy u navedenom cenovnom rangu? Koristio bi ste u neke osnovne kancelarijske svrhe, znači ništa zahtevno.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
To stoji, tako će najverovatnije i biti, ali sam mislio ako neko ima iskustva baš sa modelima iz ovog cenovnog ranga da mi barem suzi izbor, da ne lutam bezveze po gradu. :)
 
Imas na desetine postova o najboljim IPS za taj novac pa pretrazi:https://forum.benchmark.rs/showthread.php?221688-Monitori-sa-IPS-panelima/page24
https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?43-monitora-grafi%C4%8Dkih-i-TV-karti

Kad prelistas sve to videces da postoji bar 5-6 odlicnih modela (18-20k din) ali i da je potrebna sreca u panel lutriji (ovo vazi i za najskuplje monitore, nazalost).
Od mene preporuka za: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-i2481fxh/, napisao sam utiske u IPS temi (prvi link).
 
Pregledao sam malo date linkove i zaključio da dosta njih i nema više na stanju kod nas u radnjama, uključujući i taj I2481FXH. Uglavnom izbor sam suzio na na par nekih LG modela i na AOC I2381FH i AOC I2490VXQ. Više vučem na ovaj drugi zbog cene i dizajna.
 
Dobro, neki monitori nestaju jer se pojavljuju novije, redizajnirane verzije a neke ce ponovo dobiti.
LG modele nesto bas i nisam pratio ali za AOC znam da su skoro uvek odlicna kupovina u odnosu na cenu. Sudeci po utiscima sa neta to vazi i za AOC I2490VXQ, meni cak deluje lepse, skladnije od i2481fxh jer nema asimetricno postolje.
 
Sta sada uzeti od 24" monitora za internet, gaming za nekih 150 EUR? Gledam cenovnike ali nisam pametan.
 
Opcije:
1) Samsung LS24F350FHU = LS24F352FHU = LS24F356FHU (AD-PLS)
Jedina razlika je u postolju pa biraš koje ti se najviše dopada. Imaju FreeSync ako će ti možda značiti nešto jednog dana.

2) Philips S-line 243S7EHMB (AH-IPS)
Totalna ergonomija ako znači.

I to bi bilo u suštini to...

P. S.
ASUS ima VA modele u tom cenovnom okviru, ali ne postoje testovi (izuzev preskupog VA326H modela) pošto samo šalju ROG modele.
 
Opcije:
1) Samsung LS24F350FHU = LS24F352FHU = LS24F356FHU (AD-PLS)
Jedina razlika je u postolju pa biraš koje ti se najviše dopada. Imaju FreeSync ako će ti možda značiti nešto jednog dana.

2) Philips S-line 243S7EHMB (AH-IPS)
Totalna ergonomija ako znači.

I to bi bilo u suštini to...

P. S.
ASUS ima VA modele u tom cenovnom okviru, ali ne postoje testovi (izuzev preskupog VA326H modela) pošto samo šalju ROG modele.

Znaci onda taj Samsung bi bio dobar izbor. Pored mene monitor ce koristiti i klinac. Igra neke shootere tipa CS, kao i neizbezan LoL. :)
Kakva je situacija sa AOC modelima 24B1XH, 24V2Q odnosno I2481FXH?
 
AOC

Promakli mi jedino AOC modeli…

I2481FXH (AH-IPS) – jedino ako se „ložeš“ na dizajn, inače ne.
24B1XH (najverovatnije ADS) – za zaobići u širokom krugu jer je žešći šit. Samo ću otkucati bez obzira što je početni model (a nije po ceni), u 2018-toj godini,
nema overdrajv :S:. A gde su još ostale mane…
24V2Q (AH-IPS) – ovaj model je završio na listi preporučenih modela. Bonus: ima FreeSync (48-75 Hz).

Ako kupuješ za gotovinu, obavezno poruči na daljinu (telefonom ili preko interneta), da ne kucam, znaš i sam zašto.

Ni sa jednim od tri preporučena modela ne možeš se zeznuti dokle god se ne dobije problematičan primerak.

I još nešto: AOC i TPVision (Philips) su filijale u 100% vlasništvu TPV Technology iz Hong Konga. Kinezi su pametno segmentovali ponudu da im se generalno ne
preklapa tj. AOC i Philips ciljaju različite segmente tržišta, ali opet, sve je to TPV ;).
 
Promakli mi jedino AOC modeli…

I2481FXH (AH-IPS) – jedino ako se „ložeš“ na dizajn, inače ne.
24B1XH (najverovatnije ADS) – za zaobići u širokom krugu jer je žešći šit. Samo ću otkucati bez obzira što je početni model (a nije po ceni), u 2018-toj godini,
nema overdrajv :S:. A gde su još ostale mane…
24V2Q (AH-IPS) – ovaj model je završio na listi preporučenih modela. Bonus: ima FreeSync (48-75 Hz).

Ako kupuješ za gotovinu, obavezno poruči na daljinu (telefonom ili preko interneta), da ne kucam, znaš i sam zašto.

Ni sa jednim od tri preporučena modela ne možeš se zeznuti dokle god se ne dobije problematičan primerak.

I još nešto: AOC i TPVision (Philips) su filijale u 100% vlasništvu TPV Technology iz Hong Konga. Kinezi su pametno segmentovali ponudu da im se generalno ne
preklapa tj. AOC i Philips ciljaju različite segmente tržišta, ali opet, sve je to TPV ;).

U redu i hvala! Nekako sam najblizi ovim modelima: Samsung LS24F350FHU i AOC 24V2Q. Prvi je 15000, drugi je 16700 dinara. Koji da uzmem za office, internet i gaming?
 
Otkucao sam ti:
Ni sa jednim od tri preporučena modela ne možeš se zeznuti dokle god se ne dobije problematičan primerak.
Sva tri su tu negde, svaki model je u nečemu nešto bolji, ali u preseku su tu negde. Nijedan nije savršen, ali i ovako ne postoji savršen monitor tako da...
Baci pogled na YT pa preseci. Ne ulazim u dizajn, kome trebaju koji konektori i sl. To su lične preferencije i potrebe ;).
 
Uzeo sam Dell U2417H. Uz monitor sam dobio samo jedan DP cable (DP to mDP).

Meni sada, ako ja dobro razumem, preostaje da kupim jedan HDMI - HDMI kabl kako bih izvrsio povezivanje?

Moze li se naci neki malo duzi HDMI - HDMI kabl?
 
Ako ti grafička nema DP, onda ili HDMI-HMDI kabl ili skuplja varijanta, DP-HDMI adapter.
5 m HDMI-HMDI kabla je do hiljadu din. ovde kod nas i ima za kupiti na dosta mesta.

Koja ti je grafička kartica?
 
Na laptopu je HDMI izlaz, ne ulaz ;).

Onda kao što sam otkucao: HDMI-HMDI kabl, a cena za 5 m ide od ~400+ do hiljadarke koliko vidim, mada ne znam koja ti dužina treba (ima i od 10 m).
 
Gledacu ili 3 ili 5 metara. Sinoc sam bas istrazivao. Video sam da ima i sa pozlacenim filterima, zlatnim konektorima, ali pretpostavljam da je meni sasvim dovoljan najobicniji kabl.

Ima li tu nekih preporuka kada su u pitanju sami kablovi?
 
Poslednja izmena:
Zasto proizvodjaci izbacuju DVI ulaz na monitorima.

Pa dobar deo potencijalnih kupaca vec ima kompjuter prikacen na televizor preko HDMI izlaza i u velikoj vecini slucajeva imaju jedan HDMI izlaz na grafickoj karti.

Znaci morao bi se kupovati DP-DP kabl da bi se povezao racunar na nov monitor, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina.

A neke (doduse relaticno starije) graficke imaju samo HDMI.
 
DVI je zastareli standard koga je zamenio superiorni DisplayPort i iskreno, proizvođači monitora treba samo njega da se drže i „ubiju“ HDMI.
 
Preko cega je bolje da se poveze graficka 1070 i monitor LG 24MP59G preko hdmi ili display porta ( version 1.4 ) ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno