Šta je novo?

Gigaset GS370

Napravio sam nalog samo da bih odgovorio na ovu temu posto vidim da se niko ne javlja. Imam ovaj telefon 3 dana i ne mopgu reci da sam bas nesto preterano zadovoljan, zadnja kamera mu je prosecna, fotke nisu nista spec kad se bace na veliki ekran, dok je prednja kamera sacuvaj boze losa, odziv pri pokretanju aplikacija je spor(nista brzi od lenova s60a koji sam imao do pre neki dan, a to je telefon iz 2015. sa 4 jezgra), multitasking je ok mada ssam osetio nekoliko puta mikrostucanje ali nije strasno da bode u oci, mogu da se igraju igrice ali nista dalje od medium podesavanja, baterija taman da izdrzi jedan dan uz smanjeno osvetljenje, ekran ima dobro osvetljenje inace, zvuk je jak u multimediji ali pri razgovoru oseca se blagi sum i ton glasa nije mi bas najprirodniji(opet referirram na s60 na kom je zvuk primetno cistiji), mreza i senzori su sasvim ok. Kupio sam ga u emmiju i ne znam da li za ove pare ima boljih alternativa, ali iskreno ocekivao sam bolji uredjaj po onome sto pise na papiru heh.
 
Cena je privlačna i ok su uređaji za te pare. Baterija mi je odlična i drži 2 dana bez problema.

Danas mi je stigao 3. po redu update za Android, od kako sam kupio uređaj. Ja sam pazario slabiji uređaj - GS270 Plus.
Ako nekog nešto zanima najbolje da pita.
 
... Stigao upgrade sa Nugat 7.1 na Android 8.1 Oreo...

Ovim si odgovorio na moje prvo pitanje, a sada me još interesuje kakva su tvoja iskustva i zapažanja u vezi nekih mana ovog telefona koja sam našao na net-u:
- tiho zvono,
- prilično loše lociran zvučnik, na dnu zadnjeg dela uređaja iznad antenskog opsega, pa lako može biti pokriven rukom,
- nesto sporije prilagodjavanje osvetljenja ekrana,
- neprecizan GPS,
- slab rezultat na Wi-Fi testu (60.2 Mbit/s receive and 61.8 Mbit/s transmit),
- loše slušalice.

Koliko vidim u specifikaciji, nema podrsku za NFC?
 
Ovim si odgovorio na moje prvo pitanje, a sada me još interesuje kakva su tvoja iskustva i zapažanja u vezi nekih mana ovog telefona koja sam našao na net-u:
- tiho zvono,
- prilično loše lociran zvučnik, na dnu zadnjeg dela uređaja iznad antenskog opsega, pa lako može biti pokriven rukom,
- nesto sporije prilagodjavanje osvetljenja ekrana,
- neprecizan GPS,
- slab rezultat na Wi-Fi testu (60.2 Mbit/s receive and 61.8 Mbit/s transmit),
- loše slušalice.

Koliko vidim u specifikaciji, nema podrsku za NFC?

-Da, zvono je tiho. Telefon kao da je radjen za poslovne ljude. Znaš ono - kancelarija, auto.
-Zvučnik je na ledjima. Nije na samom dnu pa kad gledaš YouTube i dok držiš telefon, šakom simuliraš rezonantnu kutiju.
-Ekran se prilagođava uz mali delay ali ništa strašno. Baš sam testirao sada, zamračivao i osvetljavao senzor, treba mu oko 1,5-2 sekunde da odreaguje. Meni to ok.
-GPS verovatno nije kao kod TOP telefona ali sam zadovoljan brzinom/preciznošću lociranja. Sve zavisi gde si: stan, auto, među zgradama...
U autu me solidno locira - greška do par desetina metara ali dok krenem autom, dodatno poboljša lokaciju.
- Wi-Fi nisam testirao, meni radi. Brzina mi je ok. Sve što sam skidao je prošlo solidnom brzinom.
-Slušalice sam jednom probao. To je bilo to. Pošto sam audiofil, batalio sam ih. U pitanju su in-ear bubice. Kupi neke bolje ako misliš da slušaš muziku.

Nema NFC. Prežalio sam to, za ove pare. 15,000din
 
Gigaset GS270 Plus DS, kamera

Moram da napisem ispravku - zvono i nije tako lose nakon upgrade-a na Oreo 8.1
Licni utisak da je dosta glasnije.

Kamera u senovitim / nocnim uslovima je prilicno losa. Ako ne koristite blic. Saljem neke primere upravo uslikane. Nisam zadovoljan jer poredim sa bivsim LG telefonom.

Slikano u senci; autofocus; bez blica, sa advance blicem, sa blicem
shadow-noblic-autofocus.jpg
https://postimg.cc/HcjL0R4K

Slikano pod svetlom; autofocus; bez blica, sa advance blicem, sa blicem
[url=https://postimg.cc/JsJY0zfY] [/url]
 
Primedba na Android Oreo 8.1 je da ne mogu da nadjem opciju da nocu ukljuci filter za zastitu ociju od tzv 'plave svetlosti' pa sam morao instalirati dodatnu aplikaciju (Twilight sa Playstor-a). Ova opcija je bila na starom Androidu v7.1
Ima li iko preporuku za neku drugu?
 
Par godina kasnije... Upozorenje za sve koji imaju Gigaset telefone.
U Nemačkoj su masovno počele da iskaču ljudima reklame, ne radi Whatsapp kako treba i još što šta.
Problem - malver / malware koji stiže preko Updater servisa.

Opomena svima da za sada isključe Updater servis.

 
Nazad
Vrh Dno