Šta je novo?

Best Buy laptop do 100 000

AG.KGB

Cenjen
Učlanjen(a)
16.07.2012
Poruke
515
Poena
180
Moja oprema  
Laptop
Lenovo ThinkPad L480
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24+
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zdravo svima. Bratu treba da preporučim laptop, uzeo bi u nekoj od prodavnica na 12 rata do 100000 din otprilike da bude. Klasično office/surf korišćenje i da bude miran jedno 4-5 godina. Bez OS-a. Da bude dobra izrada i po mogućstvu što lakši, takođe dobar ekran zbog povremenog gledanja filmova.
Odgovara mu i 14 i 15.6" pa ako može preporuka i za manji i za veći. Hvala unapred.
 
Hvala. Tako nesto bih uzeo za sebe, ali znam da ce biti pitanja..." kakav je asus uopste? Moze li neki hp, lenovo, dell? "

Ima vec eksterni disk od 2TB pa bih mu preporucio neki koji odmah dolazi sa SSD iako je to mozda skuplja varijanta. Kakvi su ovi novi intel 8. generacije ili novi ryzen za laptop?
 
Pogledaj HP laptopove u GT i WW oko 65-75.000, ne secam se tacnog modela, ali komsinica je bas uzela na moj predlog, i laptop je odlican (14-15", mislim da je 14" samo, trebao joj je prenosiv).
Ekran je odlican, a ima i za 75.000 sa stvarno super ekranom (u uglovi i boje). Lako ces naci, nema uopste puno HPova u tom rangu :) ~72.000 je platila sa SSDom od 128GB.

Mali problem je sta mislis pod time da bude pokriven 4-5 godina? Vrlo verovatno ce poceti da izlaze filmovi koji ni na high-end kompu danasnjice nece moci da se gledaju kroz koju godinu. Ja imam problema da na i7-740QM/GT330M gledam neke 1080p klipove cak ;(
HEVC 4K nisam gledao kakav hardver zahteva da ne secka i bude bas smooth, ali to nece moci da pokrije laptopom od 100.000 da radi i kroz 4-5 godina.
 
To sam i mislio da mu pošaljem par linkova pa nek izabere koji mu se najviše svidi :D
Ovo za 4-5 godina računam da ga neće menjati dok se nešto ne pokvari ili crkne, a filmove uvek traži bluray 4K itd pa nek kombinuje malo na tv malo na laptopu. Trebalo bi u toku sledeće nedelje da uzme. Zeznuto kad nema neke specijalne uslove nego eto da brzo radi i lepa izrada.
 
Iskljucivo laptop sa IPS panelom, to uglavnom Lenovo u tom cenovnom rangu imajum
 
Prošlo dva meseca, brat zbog obaveza još uvek nije uzeo laptop. Da li se šta promenilo u međuvremenu? i5 8250u, 8gb ram, 256 ssd bi trebalo da bude mera, samo treba izabrati model. Bitna mu je izrada i kvalitet materijala, pa ako može neka preporuka što se toga tiče?
Ne mora do poslednjeg dinara da juri najjače komponente, do 100 000 u domaćim prodavnicama na rate.
 
Nazad
Vrh Dno