Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 3

Mozda ne moze ako je nas region , tj nasi operateri ne podrzavaju volte
 
U 1 nocas napunjen na 100% i jutros u 9h baterija na 87%. Nije korišćen u toku noći ali mu je nešto svuklo bateriju, jel zna neko do čega je?
18e7c1bec937d7072d32a7ec913843d1.jpg
c46b8e579e4a143928db25946054643a.jpg
e0e5e6b43b8c52f0ac0003beb8c5a82c.jpg


Sent from my MI MIX 3
 
Pa vidis po onim crticama da ti telefon nije stalno bio u sleep-u,nesto ga je budilo povremeno,e sad sta.....

Sent from my S9
 
Odprilike ista stvar i kod mene sinoc, tako da nije do tebe izgleda, ne znam sta se desilo ali do sada nisam za ovih par dana primetio da trosi ovako preko noci.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Skini Gsam Battery Monitor, on ima detaljan prikaz keep awake gluposti a mislim da ne treba rut.
 
Treba, ne vidi aplikacije bez root-a vec ih vidi sve zajedno.

Moze preko adb da se odradi nesto i bez root-a ali nisam pokusavao.
 
U 1 nocas napunjen na 100% i jutros u 9h baterija na 87%. Nije korišćen u toku noći ali mu je nešto svuklo bateriju, jel zna neko do čega je?
18e7c1bec937d7072d32a7ec913843d1.jpg
c46b8e579e4a143928db25946054643a.jpg
e0e5e6b43b8c52f0ac0003beb8c5a82c.jpg


Sent from my MI MIX 3
Preko ADB ubaci BBS, jednostavna je procedura, samo prati uputstva sa XDA. Pa vidi sta ga muci.
 
Jel treba da je rutovan ili?

Sent from my MI MIX 3
 
Evo posle nekog vremena mogu reci da mi je telefon skroz legao i svidja mi se. Zadovoljan sam sa njim ali kako sam prvi out na Miui imam par pitanja za iskusnije:

1. Ove app sto "zakljucam", nikad ih ne izbacuje iz rama ili.. i da li to utice na bateriju ili nesto drugo i koliko?

2. Da li postoji neka opcija da mi notifikacije ne nestaju sa lock screena, da ostanu tu sve dok ih ne otvorim ili ne sklonim?

3. Ambient display, da li moze da se namesti da prikazuje notifikacije, na to sam navikao na stock i super mi je bilo kad sam video u opcijama da stoji ovde ali ne znam kako da podesim da radi kao i tamo, znaci da ekran ostane crn i samo ispise not koja je stigla, trenutno mi je crn sa nekom animacijom po ivicama ali bez ispisivanja not, pa mi bas i ne znaci puno.

4. Vpn, negde sam ranije video, ali kako nisam koristio Miui nisam dobro ispratio, da je neko pominjao sistemski Vpn i da ukuca neki br oa mu pomaže oko reklama i slično, pa ako neko moze malo da me uputi?

Hvala.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
1. Ne izbacuje ih iz rama. Ne utiče nešto preterano na trajanje baterije.
2. Ne može, mesecima pišem o tome kako je to ogromna glupost kad telefon ne može osnovnu stvar da obavlja kako treba.
3. AOD prikazuje samo ikonice i to ne sve. Ako podesiš za notifikaciju da se prikazuje na zaključanom ekranu prikazivaće se i na AOD ali samo ako je podržana na AOD.
4. Pisalo se o Adgaurd ali ne sećam se tačno šta se ukuca, neko će već da napiše.
 
Kuća se dns.adquard.com
Samo imaj na umu, da mozda onda nećeš imati pristup Internetu. Meni na S9 radi, a na Huawei P10 nece(nemam pristup Internetu), tek kad isključim taj privatni dns, proradi Internet.
Oba telefona na piti.
 
Poslednja izmena:
3. AOD prikazuje samo ikonice i to ne sve. Ako podesiš za notifikaciju da se prikazuje na zaključanom ekranu prikazivaće se i na AOD ali samo ako je podržana na AOD.

Nismo se razumeli, ili nisam najbolje objasnio, nisam mislio na Aod, nego na ambient display kao na stock androidu koji mi je radio tako se ne pali ekran kad dobijem notifikaciju, nego ostaje crn a u sredini samo ispise sta je stiglo i posle par sekundi je opet skroz ugasen, dok ovde mi isto ne pali ekran nego samo se pojavi neka animacija po ivicama na sakund, ostalo je crno ali mi ne ispise sta je stiglo, i posle ostaje ugasen ekran, Aod nisam bi mislio da bude upaljen.



Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Uključen ti je edge lighting. Imaš i Ambient display koji prikazuje sat, datum, bateriju i obaveštenja. To sa stock Androida ovde nema.
 
Jel ima neko trajnije resenje od brisanja kesa za google play services povodom baterije. Na svakih 6-7 dana telefon ne moze da udje u deep sleep i onda moram da brisem kes. Radi fino par dana i onda sve ponovo.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ok, kako bi ovo trebao da podesim?
30a0ecb7ee4bb89ebfc1e33c04438410.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Par sati mi je stojao ali nije mogao da se skine, izlazio je cim odem na download, pre nekih sat sam skinuo, dark mode se sad pojavio deluje dosta dobro.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
U zadnje vrijeme mi baterija slabije drzi. Izvlacio sam i do 6 ipo sati SOT,a sada jedva 4,5. Sta da gledam, odakle da pocnem?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ja za ova 2-3 meseca nisam uspeo da predjem, 5 sati. Jedino da koristim u kontinuitetu 6 sati i da sam na wifiu.

probaj da ocistis cache/data za google play services.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li se mozda nesto promenilo oko velicine ekrana, naime uspeo sam da zeznem sve sto sam podesio, a taman mi je bilo dobro veliko sve. Probao sam da prebacim na 720p da vidim samo kako izgleda i sve mi se smanjilo, ikonice slova.. kad sam vratio nije vise bilo to to kao pre, e sad odem ja u accessibility i stavim display size na L, al opet nije to to, kao da je pre moglo i preko L da ide, ako me razumete. Probao sam i ono za velicinu slova da menjam al ne radi posao, ikonice su ki sve sad nekako male..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Da nisi dirao ono u programerskim opcijama. Ovo je na Pocu sad ne znam da l ima na Mix 3.
bf4e69f1a1e5af60d8097e81fedd813b.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nisam tu nista dirao, al sad vidim da mi stoji ovako, ne znam dal se to mozda samo promenilo dal uopste i moze samo, i koliko je bilo pre..
cba904b193fdd8e954f37c411e022618.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
E to ne znam,ja sam tu cackao za velicinu

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ajde ako znas ti, ili neko drugi koji bi tu trebao da stoji broj po defaultu, ako nije ovaj koji mi sad stoji, pa da probam, bio bih zahvalan.

Ps sad vidim da ste za bateriju pisali, ja sam skroz zadovoljan sa njom, evo od pre neki sat
95f3e36b53dd58acae4741617c938954.jpg
de7e7258a1dddf40f3addea662ec054a.jpg
d3a69a9cb9096583f9512ef87c2b79d9.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru, probacu kasnije

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Dobra stvar kad to promenim je sto su mi se malo povecao status bar tj sat, baterija.. ali ostalo cini mi se da je skroz isto. Da li postoje neki odredjeni brojevi koji se mogu unostiti ili je sve jedno, ne znam kako to funkcionise, da ne zeznem nesto jos vise?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Dobra stvar kad to promenim je sto su mi se malo povecao status bar tj sat, baterija.. ali ostalo cini mi se da je skroz isto. Da li postoje neki odredjeni brojevi koji se mogu unostiti ili je sve jedno, ne znam kako to funkcionise, da ne zeznem nesto jos vise?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Nema odredjenih brojeva. To ideš po svojoj volji kako ti se svidja.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno