Šta je novo?

Huawei Mate 20

e4ca2cb6bfd7883c616024bb53294285.jpg

Pa oni se šale :D
Koje je ovo ruglo majko moja.
 
Ceka se neki koncept Mate 200, fotosopiran sa barem 30 kamera pozadi :D

Salu na stranu, ne izgleda lose, unikatno je, svakako bolje od vertikalno natrpanih kamera na P20 Pro, po meni i od Note 8/9 ciji kamera deo izgleda kao prozor bunkera :D
window-gun-slot-concrete-pillbox-bunker-and-look-out-as-part-of-world-D60B11.jpeg
Notch takodje mnogo bolji od P20 serije, ako tako bude izgledao, Mate serija i ove godine ima svoju dusu :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pro. Običan je dosta lepši pozadi

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa dobro, ovakvo resenje deluje cudno/ruzno ali ne gleda se 24/7 u ledja telefona a 3 kamere znace vecu upotrebljivost za razne nacine snimanja.

Sudeci po leak-renderima LG je ubedljivo najbolje resio polozaj tri kamere i led blica pozadi - V40 ThinQ
 
Molim te, budi precizan:
Multi-eyed-squirrel.png
 
Pa dobro, ovakvo resenje deluje cudno/ruzno ali ne gleda se 24/7 u ledja telefona a 3 kamere znace vecu upotrebljivost za razne nacine snimanja.

Sudeci po leak-renderima LG je ubedljivo najbolje resio polozaj tri kamere i led blica pozadi - V40 ThinQ

Zaista? Mislim ok je, razumem hejt prema drugim proizvodjacima, to je sada moderno i sve, ali zaista ovo je tebi ok? Tri kamere? Čemu, imajući u vidu da Pixel sa jednom pravi decu još uvek?
 
Na kakav hejt mislis?

Pixeli imaju jednu kameru koja kida zbog hdr+ ali P20 Pro npr. ima 3 kamere koje funkcionisu na ovaj nacin (ne obracaj paznju na ''huawei master Ai'' farkraj bojanku, svakako taj cirkus moze da se iskljuci).

Dakle, primarna kamera sa najvecim senzorom trenutno od svih Androida (po kvalitetu je veoma blizu Pixelu iako nema hdr+), sekundarna BW cija je uloga opisana na linku iznad i na kraju 3X zoom kamera sa malim 1/4'' senzorom ali opet opravdava funkciju, sve u svemu jedan swiss army knife paket kamera od kojih primarna nije bolja od Pixela ali zato kombo tih ''ociju'' nudi vise mogucnosti.

90% ce ista takva kamera biti preneta na Mate 20/Pro, jeste da raspored deluje komicno ali sta sad, valjda je bitnija funkcionalnost.

Nemoj da se iznenadis ako na sledecem Pixelu vidis dve kamere pozadi s tim sto postoji mogucnost da ta dodatna nece biti ''telephoto'' vec BW sa drugacijom ulogom (za hvatanje vise ''svetla/podataka'' i fusion obradu sa primarnom).
 
Poslednja izmena:
I dalje ga mali GPU ukopava ,baš kao i exynos .
Mada ako ovaj SoC bude nežniji za bateriju nego 970 GPU neće biti toliko ni bitan

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
"According to the press release, the GPU outperforms the previous generation by 46% and saves 178% more power."

Ipak prilicno velik napredak u odnosu na prethodni, narocito sto se tice potrosnje.
 
"According to the press release, the GPU outperforms the previous generation by 46% and saves 178% more power."

Ipak prilicno velik napredak u odnosu na prethodni, narocito sto se tice potrosnje.

U prevodu, taj tekst ima težinu koliko i rečenica koju si citirao.
 
Ma u to ne verujem, isti je GPU kao na exynosu. Adrenu ne može da priđe.

Mada već vidim GPU turbo 2 koji će biti isto laž kao prva verzija :)

I pored svega napokon su izbacili naslednika 970, sada makar postoji neka osnova da traže 1000e za mob a ne kao sa p20 pro

Edit:
https://www.anandtech.com/show/13298/hisilicon-announces-the-kirin-980-first-a76-g76-on-7nm

The Kirin 960 and Kirin 970 on the other hand showcased the risky side of this strategy, and where things can go off-track – the Kirin 960 was a 16nm SoC released in a device generation where 10nm competitors such as the Snapdragon 835 and Exynos 8895 dominated. The Kirin 970 fared better when switching to a 10nm manufacturing node, but this time around HiSilicon wasn’t able to include the newest Arm CPU IP, relying on an A73 CPU while the Snapdragon 845 embraced the new A75. Furthermore the last two Kirin generations had showcased extremely uncompetitive GPU performance and efficiency figures – here HiSilicon is stuck and is at the whim of IP vendors’ ability to produce competitive designs against market leaders such as Qualcomm.

The biggest surprise to today’s announcement for me is to see that HiSilicon has made the step forward to fully take advantage of Arm’s new DSU cluster and its asynchronous CPU configuration, and actually implement the brand new Cortex A76 into two groups, each housed in their own clock and voltage plane.

8.jpg


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo ce biti vredno kupovine
 
Kažu vidi se rupa za 3,5mm mada mislim da je to ir senzor kao što i do sada imamo na mate 10.
 
Ma ir senzor, kakav 3.5mm onako mali...to sam im prvo komentarisao na sajtu da je nebuloza i dezinformacija!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Strasno sa ovim zakrivljenim ekranima. Kopiranje samsunga....
 
Ja ne znam jel samsung ima neki patent na spen kada ni jedna druga firma do sada da izbaci nešto na taj fazon?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mrtva trka notch, zakrivljene ivice i ono saće od kamera pozadi, tačno evo ne mogu da odlučim šta mi gore :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kopirali su sve sto ne valja, veliki notch i zakrivljen ekran. Bar kamere nisu sa strane kao na iPx, p20 i sl. FP ispod ekrana su izostavili - jos jedan minus od mene. :d
 
Ostaje mate 10 pro i dalje njihov najlepši telefon. Koliko su njega pogodili dizajnerski sada su se potpuno us...li na nasledniku.
 
Nazad
Vrh Dno