Šta je novo?

Huawei Mate 20

nokia c5-03

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2017
Poruke
491
Poena
70
Model Mate 20 će dobiti sopstveni Huaweijev Kirin 980 čip, koji će zvanično biti predstavljen 31. avgusta na IFA sajmu u Berlinu.

Uređaj će imati ekran zasnovan na AMOLED tehnologiji, dijagonale 6,3 inča, sa već popularnim odnosom stranica 18:9. Moguće je i da ekran neće imati "notch".

Mate 20 će imati 6GB RAM-a, 128GB interne memorije, kao i bateriju većeg kapaciteta u odnosu na onu iz modela Mate 10. Njen kapacitet bi trebalo da iznositi 4200 mAh, a trebalo bi u da postoji mogućnost bežičnog punjenja.

Huawei Mate 20 će najverovatnije koristiti operativni sistem Android P, u kombinaciji sa proizvođačkim EMUI interfejsom.

Detalji o modelima Mate 20 Pro i Mate 20 Lite još uvek nisu poznati.
 
Bilo bi jako dobro da nema "notch". Mislim da su shvatili da je notch velika glupost poente bez
 
To je do sistema nema veze sa telefonom. Nije jednostavno neka aplikacija kompaktibilna. Softverski moze da se ispegla ako se ima volje
 
To je do sistema nema veze sa telefonom. Nije jednostavno neka aplikacija kompaktibilna. Softverski moze da se ispegla ako se ima volje
Ironično je kad ista aplikacija na Mate 9 radi glatko, a na M10 secka [emoji6]

Što se M20 tiče l, ako bude lep i je bude imao prečagu, mogao bi se uzeti u ozbiljnije razmatranje pored novog N9.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ironično je kad ista aplikacija na Mate 9 radi glatko, a na M10 secka [emoji6]

Što se M20 tiče l, ako bude lep i je bude imao prečagu, mogao bi se uzeti u ozbiljnije razmatranje pored novog N9.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Sve je to normalno za Huawei ;)
 
Mate serija je jako dobra kupovina 6 meseci od pocetka prodaje. Cene padnu jako fino a telefon super za 450-500e. Inace ko bas zeli ga ga poseduje medju prvima morace da iskesira skoro 800e sto je malo mnogo :)
 
Moguce je da ce Mate 20 Pro imati skener otiska prsta ispod ekrana.
 
Mate serija je jako dobra kupovina 6 meseci od pocetka prodaje. Cene padnu jako fino a telefon super za 450-500e. Inace ko bas zeli ga ga poseduje medju prvima morace da iskesira skoro 800e sto je malo mnogo :)

Jeste mnogo ali u odnosu na Samsung ili Apple je opet jeftiniji :laugh:
 
Ma oni su tek bolesnici sa cenama bez komentara
 
Ironično je kad ista aplikacija na Mate 9 radi glatko, a na M10 secka [emoji6]

Što se M20 tiče l, ako bude lep i je bude imao prečagu, mogao bi se uzeti u ozbiljnije razmatranje pored novog N9.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
PRO varijanta bolje zvuči

S9+
 
Videćemo šta će uopšte kod nas da se pojavi na kraju

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne vidim razlog da ne budu sva 3 modela, a ovaj Pro mi nekako bolje zvuči od N9

S9+
 
Nije ni za 10 bio razlog pa običnog nije bilo kod nas, znaš i sam ;)

Čekam tebe da isprobaš sve pa ću da se odlučim [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izgleda da ce ove godine glavna bitka biti izmedju Mate 20 Pro i Note 9, oba bez notch-a,dobra baterija, procesor...
 
Treba videti kakav ce ekran izbaciti Huawei, kamere jel ce biti iste kao u P20p ili bolje...
Prednost Mate20 ce biti fp senzor ispod ekrana.
Jos kad bi poradili malo na emui bi prava stvar...
 
To vi možete da poredite, ali Note je klasa za sebe, dok ostali ne implementiraju olovku džaba su krečili, nema šta da traže pored Note serije (samo veći ekran i baterija ne znači da su Note liga, po tome je i Mi Max 2 ili Mi Max 3 još bolji uređaji od Mate ili Note, imaju jaču bateriju 5000Mah). Nisam korisnik Note serije, ali sam realan.
 
To može da kaže neko ko je koristio oba uređaja, a ima nas ;) Olovku uvek možeš kupiti u radnji mobilne opreme (ne takvu kao na noteu, ali radi posao).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To može da kaže neko ko je koristio oba uređaja, a ima nas ;) Olovku uvek možeš kupiti u radnji mobilne opreme (ne takvu kao na noteu, ali radi posao).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
U pravu si
Mislim da će Mate 20 pro biti bolji telefon od Note

S9+
 
To će vreme pokazati ali u svakom slučaju nisu za poceniti ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mora da se potrude da izbace uredjaj vrhunskuh karakteristika ako hoce da pariraju Note-u. Bolju kameru pod obavezno. Displey koji moze da parira. Tesko ko Moze izbaciti bolje displeye od Samsunga.
Dopadljivog dizajna i sredjenijeg e-muija. Nadam se ultrasonicnom otisku prsta u ekranu kako se pricalo.
Naravno treba biti bar 100-200€ jeftiniji. Sve ce to biti malo tesko ispuniti :).
Svakako ce biti dobra alternativa ko nema potrebe za S-pen - om
 
To može da kaže neko ko je koristio oba uređaja, a ima nas ;) Olovku uvek možeš kupiti u radnji mobilne opreme (ne takvu kao na noteu, ali radi posao).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Koristio Note 8 i Mate 10 Pro. Više sam bio zadovoljan baterijom na Mate naravno, duže se i zadržao kod mene. Sem baterije, ostalo mi je bolje na Note. Ali i dalje stoji što sam rekao. I EMUI mi je grozan, brate mili svaki telefon isti, nema veze da li je 200 ili 500e.
 
Poslednja izmena:
Treba videti kakav ce ekran izbaciti Huawei, kamere jel ce biti iste kao u P20p ili bolje...
Prednost Mate20 ce biti fp senzor ispod ekrana.
Jos kad bi poradili malo na emui bi prava stvar...
EMUI je naveci problem koji Huawei ima nesto slicno kao TW kod Samsunga
Pa i prošle god je bila ako mene pitaš (mate 10 pro i N8) ako ne računamo jabuku


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Cinjenica.
 
Tw odnosno samsung expirience je odličan od prošle godine..otklonili su gomilu nedostataka, extra fluidno radi...nemam potrebu za novom uopšte

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Tu se slažemo, expirience na Samsung izgleda odlično, ne moram stavljati Novu, te menjaj ovo, menjaj ovo. Xiaomi je dosta popravio skin, Huawei i dalje stoji, po meni on sve iz korena treba da promeni.
 
Poslednja izmena:
Dzabe je Samsung krecio, kad azuriranje starijih uredjaja je neposotjece/sporo.

Xiaomi azurira vecinu uredjaja na najnoviji skin, nevezano za verziju Androida.

Huawei samo Mate seriju tretira, ostalo, sto se azuriranja tice, ne vredi ni pominjati.
 
Nazad
Vrh Dno