Šta je novo?

Huawei Mate 20

Ja na svaki tel u zadnjih par god instaliram Novu Prime. Pa podnosim. Mate serija odlicna sto se azuriranja tice. Osim mate serije mene drugi Huawei ne interesuje sa sada. Sa P serijom uvek nesto zeznu. Doduse p9 je korektan posle toga slabo
 
Je l' u oktobru izlazi u prodaju? Sumnjam da ce odmah imati Android 9, nadam se da gresim. Kirin 980 ce biti izradjen u 7 nm proizvodnom procesu, to ce biti valjda prvi SoC u 7nm.
 
Dzabe je Samsung krecio, kad azuriranje starijih uredjaja je neposotjece/sporo.

Xiaomi azurira vecinu uredjaja na najnoviji skin, nevezano za verziju Androida.

Huawei samo Mate seriju tretira, ostalo, sto se azuriranja tice, ne vredi ni pominjati.
Inače su ažuriranja preko potrebna i bez istih telefon nije funkcionalan...ma daj

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Potrebnija su kad je na uredjajima skin, nego kad je stock, jer skin moze totalno da unisti performanse, kao sto je slucaj sa Huawei i Samsung mid-range na Marshmallow/Nougat sa 2/3 GB ram-a.

Zato Xiaomi radi pametno, azurira skin na starijim uredjajima, ne verziju Androida..

Los hardver i los skin ne idu jedno uz drugo. RN4x sa 3GB memorije radi 10 puta bolje od gore pomenutih uredjaja, a ima i bolju podrsku..
 
Poslednja izmena:
Ko zna,može biti i da je lite verzija na sloci

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ajde sto ce imati notch, nego ce imati i zakrivljen ekran sudeci po slikama. To mi se nikako ne svidja, deluje zakrivljenije nego Samsung.
 
Ovde ostaje glavno pitanje kakav će biti kirin980. Prevashodno njegov GPU i efikasnost.
Ne sumnjam da će kamere biti dobre , ali mislim da je vreme da se okrenu 2k ekranima ..


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Kojim 2k ekranima? Samsung 2k amoled ekrane ne prodaje drugima, LG bolje da ne uzimaju, BOE koji je u M10 Pro mislim da nema 2K Amoled jos..

Ako stave (previse)zakrivljen ekran i/ili notch, ode mast u propast :d

Bolje da se okrenu dizajnu, posto im vecina telefona(van Mate serije) izgleda kao ocajna kopija iPX, samo fali jos i Mate seriju da uniste.

Sto se chipseta tice, samo da nema drainove i da bude efikasan, makar i 20-30% losiji od SD 845, ali znamo da ce ga naklokovati da bi moglo da pise u naslovu "Kirin 980 brzi od SD 845", a efikasnost u vodu..
 
Poslednja izmena:
Koga briga koji je 2k ekran ? :)
To je njihov problem , i za cenu koju traže u poslednje vreme moraju staviti 2k ekran.
Što se tiče dizajna samo da ne bude ružan kao pixel 3 xl , ostalo će moći da se svari jer su skoro svi mobovi isti

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa ne moze taj ekran da padne s neba, to pokusavam da kazem :d
 
Naravno da može za odgovarajuću lovu. Ne mora da bude amoled btw

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
IPS vec moze, pa P10 Plus je imao 2k ekran :)
 
Koja je razlika izmedju 2k (1440p) i 1080p ekrana u telefonu? Jedino je 2k bolji za VR, prilikom obicne upotrebe niko ne moze da vidi razliku. Sve preko 300ppi je dovoljno, ne vide se pikseli golim okom. Osvezavanje, kontrast, osvetljenost, boje... To su sad vaznije stavke kod ekrana, rezolucija je dovoljno velika vec par godina.
 
Ma vidi se razlika .. pogotovu na pentile matrici.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Odličan meni onaj ekran sa m10 pro...bolje i full hd amoled nego 2k ips. O zakrivljenim ivicama ne želim ni da komentarišem [emoji24]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovde ostaje glavno pitanje kakav će biti kirin980. Prevashodno njegov GPU i efikasnost.
Ne sumnjam da će kamere biti dobre , ali mislim da je vreme da se okrenu 2k ekranima ..


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Huawei izbacuje cipove u vecim ciklusima od QC-a i Samsunga - tako da verujem da je manja verovatnoca da ce da ispuste loptu po tom pitanju. Nesto losiji od 855 ali nikako gori od Exynosa nece biti (po pitanju efikasnosti).

Sto se 2k ekrana tice - po toj ceni da trebaju. Ali bolje i izuzetno kvalitetan FHD(+) nego 2k, pre svega zbog manje potrosnje. Baci pogled na XZ2 ekran, ja sam licno bio pozitivno iznenadjen (bolji je bio od onog ubogog 2k na HTC10 uzduz i popreko). Iskreno i na uredjaju od 7" FHD je vise nego dovoljno (i ostro) - imam Nexus 7 2nd gen i vise nego zadovoljan sam rezolucijom i ekranom na njemu.

A sto se kamere tice - verujem da ce biti doradjena iteracija ovog triple setupa - sto uopste nije lose ako ispeglaju video zapis i P&S mod. Nocne fotke/mod je i onako brutalno dobar bio.
 
Odličan meni onaj ekran sa m10 pro...bolje i full hd amoled nego 2k ips. O zakrivljenim ivicama ne želim ni da komentarišem [emoji24]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Notch bi progutao jer moze softverski da se zamaskira iako nije to to.A zakrivljen display nikako. Sto se mene tice u slucaju da bude samo modeli sa zakrivljenim ekranom onda preskacem M20/M20pro pa makar imali najbolje kamere i baterije...
 
Da vidimo samo koji je proizvodjac i da se molimo da nije LG :D

Do sad nije bilo Non-Samsung/LG 2K Amoleda koliko znam, a Samsung 2K Amoled je rezervisan za njihove flagshipove..

Ako ovako bude izgledao, notch je prihvatljiv(prihvatljiv je svakako na Amoledu jer moze da se iskljuci kako treba).
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da je Samsung. Ko još proizvodi amoled?
Mada moguće da je i BOE. Zanimljivo svakako

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko ja mislim, na svim drugim sajtovima pise Amoled za M10 Pro, na Huawei sajtu lepo pise Oled zato sam se i prebacio na izraz Amoled :D

Sve u svemu, ako je Samsung 2K Amoled, 7nm Kirin 980, 4200mAh baterija i standardno dobra podrska za Mate seriju, bice veselo :)
 
Ovo izgleda odlicno s prednje strane. Sa zadnje nisam siguran da ce ovako biti rasporedjene kamere.
Samo da ne bude edge display.
 
Bar po meni, Snapdragon i Kirin su najbolji sto se procesora tice. Kirin 980 je adut ovog modela uz dobru bateriju, samo malo EMUI da ispeglaju i eto dobre kupovine :d
 
Nazad
Vrh Dno