Šta je novo?

Fiio Q1 Vs Creative Omni ili nesto trece

sale941

Poštovan
Učlanjen(a)
13.04.2017
Poruke
350
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel I5 12600KF + Lc Cc 120 cooler
Matična ploča
Intel 1700 Asus Prime B660m A d4
RAM
Corsair Vengeance Lpx 2x8 gb 3200mhz cl16.
GPU
MSI Rtx 3050 Ventus 2x Oc 8gb
Storage
Ssd Geil GZ80P3L M2 , 512gb 1tb western digital, 2x 500gb Hitachi, external ,<Patriot
Zvuk
Zen DAC V2, Fluid Audio C5 , Fiio Q3, Fiio Q1 , Beyerdynamic DT 880 32 edition, Fostex Tr 80, Audio Technica msr7B, Isk Hf2010, Audio Technica M30x, Sony wh1000 Xm3, Ibasso ,It00,. Moondrop Chu, sony Ex110apb. , Cca Csn
PSU
Gigabyte P650B 650w 80+ bronze
Kućište
Ms V315 Prism Fighter
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Hyperx Pulse fire Haste, Redragon Harpe
Mobilni telefon
Realme GT 5G
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz ljudi pisao sam vec o tome da sam u zadnje vreme razmatrao da kupim jos jedan audio source mahom da izvucem jos vise potencijala iz Isk HF2010 slusalica kojima sam odusevljen od prvog dana a i da imam alternativni setup za odredjene situacije.

E sad razmatrao sam nekoliko audio interface-a ali sam ih na kraju sasekao iz izbora zato sto sam skontao da su mozda ipak malo previse natrpani koje cim od opcija koje necu ni upotrebljavati (ne racunajuci to sto volim se zezam i pravim u fl studiju) Trenutno ih stalno kacim na Xi-fi go pro malu usb zvucnu probavao sam i Fiio A1 amp ali to nije dobra kombinacije em od double ampa, a i zbog toga sto suvise boji zvuk i gubi se na detaljnosti i neutralnosti sveukupnoj koju pruza hf2010.

Sada sam suzio izbor na uredjaje poput Fiio Q1 Dac/amp i Creative Omni

Dosta sam citao o oba uredjaja i jedan i drugi imaju neke svoje prednosti ne racunajuci sam kvalitet zvuka i izrade, Fiio ima bolji quality control, portabilniji je i radi i na telefonima, kao i manju ulaznu impedansu.

Omni ima 5.1 prikljucke za surround sisteme i optical outs, kao i dolby digital .5.1 mi i nije toliko primamljiv s obzirom da mislim da cu i u buducnosti furati 2.0/2.1 zvucnike al ko zna nije na odmet imati opciju.

Ukratko receno interesuje me misljenje clanova ako je neko koristio licno spomenute kombinacije u tandemu sa nekim Superlux/Isk modelima ili bilo kojim slicnim slusalicama i kakvi su bili utisci u radu. I da li neko ima neki treci predlog a da je ekstermi uredjaj u pitanju tu do 10 000 -10500 din u domacim radnjama.
 
Poslednja izmena:
U ovom slucaju Q1 MK2, to je sasvim solidna, multifunkcionalna sprava sa solidnim zvukom. Zvucno je verovatno malo bolji od E10k a i taj FiiO je za preporuku u tom cenovnom rangu tako da Q1 MK2 samo moze da bude jos (malo) bolja kupovina. Ali mozda postoje i za nijansu bolji uredjaji za 100-ak evra/$, samo treba pratiti ponudu domacih prodavnica i snizenja a i na AE je sve bolji izbor.

Od provereno dobrih interfejsa za 10200 din imas ovaj model.
 
Hvala puno nisam ocekivao ovako opsiran odgovor, ali cim sam video ko je odgovorio promenio sam misljenje:) Posto sam bas dosta lista onu temu o superlux i slicnim modelima dugo pre no sto sam i isao na hf2010, i tamo ste Ti i jos nekoliko kolega forumasa sto ovde sto na S* forumu bas zdusno analizirali modele i poredili bez ikakvog laznog hvalisanja i tonu entuzijazma , i pritom sa vrlo pitkim tekstom koji cak i neko ko je prvi put cuo za odredjene termine moze da razume.

Mk2 mi super izgleda premda mislim da bi i Q1 obican bio veoma solidan izbor i multipraktican ako ga nadjem uopste na stanju posto samo jedno mesto ga ima.

Focusrite Scarlett Solo znam za njega on mi je bio u izboru od audio interface-a zajedno sa behringerom Umc22/202 hd ali sam ipak shvatio da je bolje da uzmem uredjaj koji ima vise funkcija koje bih koristio poput Q1 ili soundblaster Omni , umesto interface-a gde bih koristio 1 il 2 funkcije od 7-8, isto vazi i za inputs.
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam na kraju Fiio Q1 . Bukvalno sam iscimao prodavce u jedinom mestu gde trenutno je moglo da se nadje na stanju bas ovaj model prvi, i to sam funny story morao prvo da po obicaju kad su malo egzoticniji uredjaji u pitanju, da im pokazem sa Fona Offline stranicu sa tacnim nazivom uredjaja/bar kodom i sve da bi uopste se setili sta zapravo imaju u ponudi.

Dakle jedan jedini na stanju i to sam nakon sto sam ga preuzimao objasnjavao prodavcu (i to na njegovo direktno pitanje a ovo je zapravo pojacalo eksterno al i jos nesto?) znaci ono mnogo je interesantna interakcija bila u pitanju kad sam mu u par reci jos dodao kako je moguce koristiti/povezivati uredjaj.

Sami utisci prvi su veoma pozitivni smatram i dalje da je cena kod nas po obicaju Rip off, ali sam uredjaj daje jako cist signal trudio sam se da iskopam slucajeve kad se javlja/noise/pucketanje/emi il bilo sta slicno nista, stvarno s te strane opravdava sebe.

Vrlo organski/balansiran zvuk , poput ove moje xifi go pro zvucne ali cistoca je jasno na strani Fiia i to jednostrano iako je i go pro cista vecinom .

Kao i separacija instrumenata koja je ocigledno jos nesto za nijansu smoother u odnosu kad su nagli prelazi u pitanju.

Takodje low end dobija na mesnatosti delimicno jos al opet nije postao ni sad preteran i zagusen, dakle Dac kida po meni nije ni cudo sto ga stavljaju sa e10k rame uz rame .

Amp segment je tek lud, tj kad je povezan kao Usb/SPDIF interface na komp, bukvalno je dovoljno drzati digital slajdere tipa windows/player u kom pustate na 70-100% i onda saltati tockic na samom uredjaju izmedju 3.5 i 5 od 9 podesavanja posto sve preko je bukvalno haos koliko energije doprema na ovom modelu.


Takodje sam isprobavao kako se ponasa uredaj kao Amp samostalno preko 3.5 mm mini kabla sa 2 kraja utaknutog u Lenovo K5 koji ima problem sa niskom voltazom koju doprema generalno cak i sa 16ohms ali zato ima poprilicno cist balansiran signal sa svojim Dac-om , pa je u kombinaciji sa ovim dalo poprilicno fin rezultat na ovim Iem Sony MDREX110AP koje su mi i do sada zvucale stvarno dobro (ali samo kada se koristi Dolby i kad se modifikuje EQ posto sam Dac kad se koristi jednostavno Output je muffled nekako bas zbog toga sto je undervoltage po meni bez obzira na volume) a sada zvuce nikad bolje cak i sa svim na OFF kvalitet je strasan i ubedljiv tek sada mislim da su prave boje pokazale i prodisale do kraja na fonu .

Premda znatno bolje Q1 pokazuje sta sve moze kad se upotrebljava i Dac/amp ne samo analog amp.

Nisam isprobavao one dodatke slajdere i to, a zgodna stvar je i On/Off Switch za punjenje kad se koristi na kompu.

Dodatni cool faktor je sto mi izgleda ko pljoska, a i lepo lezi u ruci s obzirom da ima aluminijuma dosta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno