Šta je novo?

Aparat do 200€

mezzano

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
170
Koji aparat do 200 € sa korektnim video snimkom i fotografijama?
Znam da ne mogu da očekujem neki vrhunski kvalitet, ali šta je najbolje za taj novac, to mi treba.
Obavezno novo i iz radnje. Ne oglasi, i ne polovno.
Aparat će se koristiti za slikanje na moru i poneki izlet, dakle ništa profi.
Kvalitet video snimka mi je značajan kao i kvalitet fotografija.

Sent from my HUAWEI CUN-L21 using Tapatalk
 
Hahahaha...au brate...ne vidim lepo... :D

Hmmm...za te pare novo tesko da mozes bilo sta da uzmes, mozda neki prozumer, ili kompakt...bilo koji da uzmes, neces pogresiti, a i hoces, posto su svi tu negde sto se tice specifikacija i svi su losi...uzmi neki canon kompakt ili prozumer i to je to. :)
 
I mene zanima neki bestbuy fotoaparat ovako za slikanje uglavnom a video je manje vise ne bitan ... Koliko je optimalno dati para ne neki preskup a da valja ... jel moze jeftinije od 200e ... svejedno polovan ili nov ako se ne kvare ..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Niko više ne pravi valjane kompakte, osim ovih sa 1" senzorom, ali njih nema ispod 350-400€, a bogami, idu i preko 'iljadu.

Canon Sxx, poneki Panasonic, Fuji i Sony su poslednji valjani sa manjim senzorima i prihvatljvim cenama. Ali svi oni danas su discontinued.

Mislim da Fuji i Panasonic tu i tamo još imaju poneki valjan model, ali su i cene znatno jače od 200€, i uopšte nisam siguran da ćeš ih naći za kupiti.
 
Poslednja izmena:
Mogu li da pitam zašto insistiraš da nije polovno?

Neki RX100 ili m4/3 ili APS-C mirrorless sa kit objektivnom možeš da nađeš u tom cenovnom rangu, nisu mnogo veći, a davaće mnogo kvalitetniju sliku i video od tih compact-a sa senzorima koji idu u mobilne.
 
I ja se slažem sa većinom na ovoj temi, a koristio sam više kompakta, mirrorless-a, i DSLR-ova.
Ono što trenutno valja od novih kompakta ili MILC-a je daleko više od 200e novo, tako da ti ostaju opcije dosta lošijeg novog, ili puno boljeg polovnog.
Eventualno ima smisla juriti novo ako je 4K snimanje prioritet, pošto stariji u toj cenovnoj klasi uglavnom snimaju 1080p.
 
Mogu li da pitam zašto insistiraš da nije polovno?

Neki RX100 ili m4/3 ili APS-C mirrorless sa kit objektivnom možeš da nađeš u tom cenovnom rangu, nisu mnogo veći, a davaće mnogo kvalitetniju sliku i video od tih compact-a sa senzorima koji idu u mobilne.

može predlog za mirrorless do 250evra a da nije sony?
 
Poslednja izmena:
Što ne sony?

Mozes da nadjes samsung nx300, ali posle nećeš naći objektive (ili su papreno skupi). A sony nex je sasvim ok.

Mozes i canon eos m da pogledaš
 
Sony je i po meni bolji izbor, sad trenutno koristim EOS M i upravo sam u fazi zamene za Sony NEX iako sam inicijalno izabrao EOS M zbog nešto jeftinijih i pristupačnijih objektiva.
 
@DjoleMC :D prodajem ja EOS M, ali ne mogu savetovati nekoga da je EOS M bolji, tim pre što ga i prodajem da bih kupio Sony :D

Šalu na stranu, vrlo sličan kvalitet fotografije i gotovo identična veličina senzora, ali NEX ima primetno brži AF, i kit objektiv kod Sony-ja (noviji model, 16-50) je dosta manji od Canon kit objektiva, pa je uprkos manjim dimenzijama Canona, Sony lakši za nošenje.
 
@Stefix-05, što se objektiva tiče, to zavisi od tvojih potreba. Za EOS M sistem nema puno objektiva, pa ih je teže naći na oglasima povoljnije, ali uz AF adapter za EF/EF-S, mogu se koristiti svi Canon objektivi (EF i EF-S) čiji je izbor na oglasima odličan.
Opet, i taj adapter košta i ima smisla ako planiraš više od jednog EF/EF-S objektiva ili ako već poseduješ neki Canon objektiv.
 
koliko dodatnih ulaganja iziskuje? mislim na te famozne objektive...

Pa zavisi koliko dodatnih objektiva kupiš, i koje sve. Može biti ulaganje od 0 pa do par 'iljada €. :p

Uz fotoaparat najčešće dobiješ jedan početni zoom objektiv. On je nekome dosta za ceo (zajednički) život vlasnika i aparata. Skromnijih je mogućnosti, ali tako u setu, napredni MILC je i dalje daleko bolji fotoaparat od skromnog kompakta.
 
Pa zavisi koliko dodatnih objektiva kupiš, i koje sve. Može biti ulaganje od 0 pa do par 'iljada €. :p

Uz fotoaparat najčešće dobiješ jedan početni zoom objektiv. On je nekome dosta za ceo (zajednički) život vlasnika i aparata. Skromnijih je mogućnosti, ali tako u setu, napredni MILC je i dalje daleko bolji fotoaparat od skromnog kompakta.

ok. ipak bih sony :) polovan, sa tim novijim-manjim 16-50 objektivom. može li neko poređenje u veličini u odnosu na recimo dslr d3400 Nikon sa kit objektivom? da li su i stariji modeli na tač, kontam da je veća šansa da se pokvari? i koji model mi preporučujete sonyja, da me sa objektivom izađe max 250 evra? najradije bih probao lično , ali šta pri tom da gledam kad budem kupovao, znam ono klasika upalim ugasim, škljocnem, i pustim video? kako da budem 100% siguran da je sve ispravno? najradije bih novo ali finansije, finansije finansije...hvala
 
Od Sony-a za oko 300€ možeš naći A5100 sa 16-50mm, nije nešto veći od compact-a, za video je odličan (fullHD sa XAVC kodekom) i ima touchscreen što je super kad koristiš touch to focus.

Za A6000 za taj novac možeš naći samo telo, onda opet moraš da dodaš za objektiv i sl.
 
Poslednja izmena:
Mrzi me da otvaram temu, pa da probam ovde:
Da li ima neki compact oko 200e da pravi znacajno bolje slike od telefona od 500e, a da nije puno veci?

Detaljnije
Imao sam fuji f70exr, da li danas postoji nešto takvo?
Gde je ixus u odnosu na p20 ili s8?
Da li je nesto od rugged/waterproof modela upotrebljivo ili je i dalje kompromis?



Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Mrzi me da otvaram temu, pa da probam ovde:
Da li ima neki compact oko 200e da pravi znacajno bolje slike od telefona od 500e, a da nije puno veci?

Nema...

...što ne znači da su telefonski fotoaparati baš nešto jako dobri, već znači da niko ne pravi dobre kompakt fotoaparate za umeren budžet.

Tek tamo negde od 350€ kreću kompakti sa 1" senzorima koji su značajno bolji. :(

Ne pratim već dugo tržište kompakata, ali ajde, vidi šta možeš naći od Sony, Panasonic ili Fuji kompakata u budžetu. Možda i ima nešto malo ozbiljnije.
 
Nazad
Vrh Dno