Šta je novo?

Aparat do 200€

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Koji aparat do 200 € sa korektnim video snimkom i fotografijama?
Znam da ne mogu da očekujem neki vrhunski kvalitet, ali šta je najbolje za taj novac, to mi treba.
Obavezno novo i iz radnje. Ne oglasi, i ne polovno.
Aparat će se koristiti za slikanje na moru i poneki izlet, dakle ništa profi.
Kvalitet video snimka mi je značajan kao i kvalitet fotografija.

Sent from my HUAWEI CUN-L21 using Tapatalk
 
Tako sam nekako i mislio :) ni ja ne pratim, pa zato pitam.
stim da ovi od 350+ vise nisu velicine telefona, pa opet znaci ako dam te pare, imacu nesto, sto uglavnom necu nositi.
Onda cu ili dati 200e za xiaomi pa mu budziti gcam i biti odusevljen kako je super za te pare ili cu dati 500 za jaci telefon, pa imati nesto sto uvek nosim sa sobom... dok ja smislim deca ce da porastu ;)
 
Trenutno na KP za 200e imas jedan RX100 mk1 (prodavac skor 25/0), to je mator fotoaparat ali je i dalje odlican i bez konkurencije za taj novac. Ali opet oglasi su rizicni, posebno kada otpada mogucnost provere ispravnosti i licnog preuzimanja. Sto se velicine tice RX100 su stvarno kompaktni a imaju odlicne 1'' senzore.

Inace, ovako se krecu cene (KP) RX100 po generacijama:
Nov Sony RX100 ( RX100 ) sa garancijom u kutiji 309
Nov Sony RX100 II ( RX100M2 ) sa garancijom u kutiji 429
Nov Sony RX100 III ( RX100M3 ) sa garancijom u kutiji 559
Nov Sony RX100 IV ( RX100M4 ) sa garancijom u kutiji 699
Nov Sony RX100 V ( RX100M5 ) sa garancijom u kutiji 929
Nov Sony RX100 VI ( RX100M6 ) sa garancijom u kutiji 989
:d

U sustini se najvise isplati kupovina polovnih, dobro ocuvanih RX100 (MK1/2/3/4) iz posebnih foto oglasa (ili foruma), tu su najvece sanse da kupis stvarno ocuvan primerak.
 
Setio sam se i s120, ali ga više nigde nema. Ovog soni čak i mk1 ima novog iako je mator. G9x mk2 vidim na nekoj akciji... Videću ih uživo, pa da razmišljam.

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Canoni Sxxx se ne proizvode već dugo. Ima ih tu i tamo zaostali po radnjama, ali su u takvim slučajevima cene preterane.
Mislim da im je ta filozofija bzvz. Trebali su da ostave neku minimalnu liniju za proizvodnju, i uz neku normalnu cenu, još dugo bi ga uspešno valjali.

Sony RX100 mk1 jeste "mator" ali je i dalje u proizvodnji. Sony valja istovremeno sve verzije, od mkI do mkVI.
 
Video sam danas sony, u vitrini, doduše. Deluje da staje u džep :) canona nije bilo, iako ga online ima i to na akciji, rumunija je u pitanju...
Kaže žena, sta ce ti nov aparat, ni stari ne koristiš, čak ni ne napunis (a posle slike mesecima čuče na kartici)... al gledao sam fotke dece, sve mi žao sto su tako loše...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
RX100 je vrlo praktičan aparat, za svakodnevnu upotrebu vrlo zahvalan.

Ja sam letos uzeo polovan RX100 Mk.4, ne odvajam se od njega. U odnosu na A6000 razlika je donekle vidljiva samo ako stavim Sigmu 16mm ili Sony 50mm 1.8. U odnosu na A6000 sa kit 16-50, RX100 Mk IV pravi bolje slike, čak i lowlight.

Polovan Mk IV ima na KP za 400€, što je u rangu sa A6000 sa kit objektivom. Ko ne planira da kupuje dodatne objektive, mislim da je bolji izbor.

Za prvi RX100 opet, dosta je star aparat (model), možda bolje juriti neki povoljan A5100 sa 16-50, nisu baš mnogo veći (nije baš pocketable, al tu je negde). A5100 s kit objekivom sam za kolegu našao za 270€, za taj novac teško da ima neki compact da može da mu parira.
 
Poslednja izmena:
Ne želim :) imam olympus epl1, pa ne padne mi napamet ni da ga napunim, a kamoli da ga nosim... Morao bih bas da se potrudim da ga nađem po stanu.
Ako mi ne stane u džep od pantalona, ne treba mi...


Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rx100 od drugog modela pa nadalje, svaki je odličan i za današnje uslove. Preporuka za isti bez razmišljanja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Konkretno sta ne valja na Mk1? :)

Najbitnija razlika između Mk1 i Mk2 na jednoj strani, i Mk3, Mk4 i Mk5 na drugoj jeste objektiv. Ovi drugi imaju objektiv manjeg raspona, ali značajno veće svetlosne moći na tele strani.

Mk6 je ultrazoom, dakel, vrlo veliki raspon zooma.

Za mene, 3-5 bi jedini ušli u izbor. Ali potrebe su različite, jel?
 
Ja bih samo da uradim upgrade sa IV na VA i da budem miran duže vreme :)
 
Ja sam hteo aparat od 200e ;) al nemoz to na ovom forumu :) znaci bez 500e - nista.

do daljnjeg slikam blackberry-em
 
Ne može jeftino. Ili dobro ili ništa :)
 
Ima neki za 14k din.

Da dam precizno da/ne pitanje:
Da li kvalitet slika ixusa (ili slicnog aparata) u budzetu (nov) do 200e, opravdava razliku u odnosu na npr xiaomi rn5/a2 da bih nosio sa sobom stalno 2 uredjaja?
 
Sony RX100 serija i konkurencija

Ove jeseni sam bio rešio da kupim novog kompakta posle 9 godina druženja sa Canon IXY Digital 510 IS (made in Japan sve sa uputstvom na japanskom :D).

Iščitao ovde forum, kao i DP i još dosta YT snimaka i na kraju presekao za Sony RX100 seriju. Ovaj Hrvat je napravio odličan video po pitanju koji RX100 model:
https://www.youtube.com/watch?v=Xjh_qiQddDk

Sony i dalje proizvodi sve modele, pogotovo prvu generaciju pošto se i dalje odlično prodaju i to dovoljno govori o (nepostojećoj) konkurenciji. Razmišljao sam
da kupim Sony ILCE kameru tipa Alpha 5100 ili 6000, ali sam odustao zato što nema nameru da se zezam sa objektivima. Treba mi kompaktno rešenje.

Mk I je odličan po početnoj ceni, a Mk III nudi najviše po pitanju cena/dobijeno. Ja sam ga platio 65.450 i to direktno od distributera. Sve pohvale za proces
kupovine. Ne može jeftinije ni od preko. Ogroman plus – dobija se garancija na 4 god! U paketu je poslata standardna Sony dvogodišnja garancija, ali posle
potvrde prijema paketa, dobio sam mejl od Sony Srbija na 4 god.
IMG_9257_resize.jpg IMG_20181009_123827_resize.jpg

Kupio sam Kingston Canvas React 32GB microSD karticu. Nije mi se kupovala od 64GB i zbog toga nemam pristup XAVC S video formatu, ali mi to i ne treba.

Konkurencija Sony Cyber-shot DSC-RX100 seriji

Razmatrao sam i sledeće modele, ali sam na kraju odustao:
Canon PowerShot G9 X Mark II // ako vam treba baš kompaktna kamera.
Canon PowerShot G7 X Mark II // nedostatak tražila me je odbio od kamere.
Panasonic Lumix DMC-LX15 // omiljeni model mnogih, ako vam treba UHD video snimanje...

Svi ovi modeli (RX100 serija i konkurencija) imaju svoje prednosti i mane i tako se i kupuju u zavisnosti šta vam treba i koje nedostatke možete tolerisati.

Sve u svemu, ispod 300 € teško da ima nešto zadovoljavajuće.
 
Poslednja izmena:
Jedan savet,ako može brz odgovor
Treba mi kompaktno a ne skupo rešenje,najviše kada vozim bajs pa da usput nešto fotkam.Imam Fuji s9500 prozumer koj mi ne služi ničemu zbog veličine,ali fotke su odlične.
Naleteo na glasima Canon s110 za 85evra ,tako da mi je to mala doplata ako prodam Fuji.E sada rx100 koji je nešto bolji nema ispod 200 a to mi je previše,za te novce pre bih jurio mirrorless
Da li mi je ovaj Canon pametna kupovina nadam se da je ispravan
 
Nazad
Vrh Dno