Šta je novo?

Nadogradnja ili kupovina novog PC

Ja koliko vidim nisam nista pogresno napisao :)

Samo vi stavljate ofis kineska napajanja u gaming konfe, koja nemaju ni adekvatne zastite, ima ona izreka, ko ne plati na mostu ;)

Napisao sam sta sam imao, nema poente voditi diskusiju gde druga strana nema nikakav argument, pa nek otvarac teme radi kako misli da treba :)
 
Poslednja izmena:
Ne vredi...pali fortnite i peglaj, tamo ti možda prođe ta priča ;)

hahaha, bravo, tako se to radi, dobiješ odgovor pa edituješ post...a što se tiče argumenata : 3x7850 kopale LTC davne 2013 na tom napajanju preko godinu dana u ne baš najboljim ambijentalnim uslovima, pa nije izgorelo niti crklo.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, bolje je da se kupi ofis kinesko napajanje, nego napajanje sa japanskim kondenzatorima, 5 godina garancije i 85+ Bronze sertifikatom zbog ustede od par hiljada dinara :)

Ipak je to nemacko napajanje(nemacki brend ;) ), mora da je dobro..
 
Nemoj me pogrešno razumeti, bio sam jako davno na mestu gde si ti sad, ali ta priča u praksi ne pije vodu nikako. Napajanje je zadnja rupa na svirali prosečnom potrošaču, kome je bitno da komp radi. Godine života sam potrošio pokušavajući da ubedim brdo ljudi da treba kupovati kvaliteniji hardwer, a sve što sam od toga dobio jeste pola sede glave sa 30 i kusur, a onaj od kog sam učio je tad već bio ćelav iz istog razloga. Baš iz tog razloga i gotivim LC, jer nije puno skuplji od kineza, a po tome što pruža nije daleko iza CM, Chieftec-a, Superflower-a i ostale ekipe.
Problem je što para nema, i velika većina ljudi se krpi da preživi, i baš iz tog razloga postoje teme kao što je ova, kako uraditi upgrade sa nekog matorog pentiuma na realno prastari i7.

A što se tiče konkretnog slučaja, malopre sam video da na nekoj temi kažeš da se ugradi baš ovo napajanje...
 
Tako je, bas za konfu gde je CPU 60W, a grafika 75W, kao sto sam i ovde napisao.

Chieftec isto ne pravi napajanja, kao ni CM, cija je b2(masterwatt lite) verzija medju najprecenjenijim na trzistu, nista specijalno, a kosta kao Seasonic S12ii :)

Dok imaju V seriju koju pravi Seasonic, vrh napajanja..
Chieftec isto, od serije do serije, GPE-600S je pristojno, ova jeftinija i ne bas..

FSP kod nas ima dobru cenu i Hexa 85+ je odlicno napajanje, za 7k lagano najbolja kupovina..
 
Ljudi, svako ima pravo na svoje misljenje, samo opusteno :)

Na kraju cu i ja postupiti onako kako ja mislim da je najbolje, svaki savet koji sam dobio mi je mnogo pomogao, cak i pva razlika izmedju misljenja.

I will keep you updated :) Ali slobodno ako neko ima savet, ne ustrucavajte se da kazete sta mislite, zato sam i otvorio ovu temu.

Mnogo hvala svima koji su se javili do sada.
 
LC Power 600 ti je i više nego dovoljan za taj komp, ja za budžet nadogradnju ne bih gledao nešto skuplje.
 
Nazad
Vrh Dno