Šta je novo?

SmartWatch za dete

psaras

Čuven
Učlanjen(a)
04.04.2005
Poruke
4,973
Poena
545
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi smartwatch za dete koje kreće u prvi razred. Nisam control freak, ali baba navalila da kupi detetu nešto, pa sam razmišljao o ovoj opciji. Uslovi su da bude što diskretniji (nešto poput miBand), dakle ništa šarenilo, ikonice, igrice, iz više razloga, da ne objašnjavam. Da ima sve one opcije za nadzor, precizan gps, mesto za sim zbog sos poziva, i upotrebljivu aplikaciju za kontrolu. I da može ovde da se kupi, cena nije toliko presudna. Našao sam ovaj, košta 3000, ne znam kakav je, malo sam istraživao i ne deluje loše. Ako neko ima bilo kakav predlog, bio bih zahvalan.

https://youtu.be/BXUvCaAqDPY

Evo quote sa KP.
Dečji smart sat - lokator Q50 je jedan od najpouzdanijih dečjih satova za praćenje. Poseduje GPS čip što ga uvrstava u veoma precizne uređaje za praćenje. Izrađen je od veoma kvalitetne plastike, a kajš od silikona prijatnog za ruku i ne izaziva iritaciju kože deteta. Poseduje senzor sa zadnje strane koji omogućava da vam stigne poruka ako dete skine sat sa ruke.  
Q50 vam omogućava praćenje, nadgledanje i lociranje vašeg deteta u slučaju da se izgubi! Putem aplikacije na vašem telefonu ćete primati sve informacije za kretanje , putanju i lokaciju vaših najmilijih kada nisu sa vama. Dugme na satu poziva memorisane brojeve (npr. mame i tate) i uspostavlja komunikaciju između vas i deteta.

Specifikacija:

procesor CPU: Mediatek MTK6261GPS čip: UBX7020GPS Osetljivost: -159 dbmGPS Preciznost lokacije:10m (2D RM)GPRS: Class 12 TCP IPbuild in GSm MODULEdisplej:  OLED Screenmaterijal kućista: plastikamaterijal narukvice: silikonlociranje: podržava tri načina lociranja GPS, AGPS, LBSpodržava: bilo koju sim mikro karticu (sve mreže)kapacitet baterije: 400 mAh litijum polimer baterija 3.7vkompatibilan OS: Android, iOSaplikacija za povezivanje telefona i sata:  SeTracker


Funkcije:

sos: kada se dete nađe u opasnoj situaciji moze da pritisne sos dugme za obaveštenjeautomatsko odbijanje poziva sa nepoznatim brojemdaljinsko praćenje: roditelji mogu da prate dete bez uznemiravanjadvosmerna govorna komunikacijapassometer: brojanje koraka detetadaljinski alarm: možete postaviti tri različita alarma po potrebislanje i primanje govornih porukamogućnost primanja sms porukavreme korišćenja: oko 100 satiintercom: konverzacija između sata i aplikacijamapa: lociranje u realnom vremenu kontakti: do 10 telefonskih brojeva moze da prati uređajdnd (do not disturb) vreme: svi dolazni pozivi ce biti blokirani za vreme dnd-a


Specijalne funkcije:

anti-dropped - na dnu sata je smešten optički senzor koji je u stalnom kontaktu sa mobilnim telefonom vašeg deteta i u slučaju da se sat skine sa ruke šalje poruku na vas mobilni telefonpozicioniranje - koristi GPS, AGPS, LBS za lociranje čime se postize tačnost veća nego kod 99% drugih smart satova na trzištudaljinski monitoring - mnogo osetljiviji mikrofoni omogućavaju potpuni uvid u sve zvuke oko uređajaelektronska ograda - kada se ova funkcija aktivira postavi se zona na satu unutar koje bi dete trebalo da se nalazi i u slučaju izlaska iz nje šalje se poruka
Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima ideju zašto ne treba stavljati na ruku detetu ovakve stvari, neka slobodno piše. Nisam još 100% prelomio, čak mi deluje malo i preterana ovolika kontrola, ali sa druge strane, u kakvom vremenu živimo...tu je i pitanje zdravlja, slabo se doznajem u te stvari, ali je li uopšte preporučljivo da deca nose gps uređaje na sebi? Deluje zgodna ta komunikacija, mogu da se šalju poruke i pozivi, a nije mobilni telefon, što je itekako prednost...

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Ne smeta to ništa zdravlju deteta ali loše utiče na psihu roditelja. :)

Ako vodiš i dovodiš dete iz škole (ti, supruga, babe, dede, ...) mislim da ti to ne treba.
 
Smartwatch sa sim karticom ne bih stavljao detetu na ruku 24/7.

Kao sto je nepreporucljivo nositi telefon uz sebe, pogotovo u dzepovima pantalona, pogotovo za muskarce. Za zene je nepreporucljivo drzati telefon u grudnom delu.

Generalno nositi nesto uz telo sto zraci 24/7 je nepreporucljivo, a svakako nije neophodno u slucaju smartfona.
Wearables may pose highest risk to children
Keeping a mobile phone in a pants pocket increases the chances of a reduced sperm count. 
Pa vi zezajte ljude koji nose torbice :)

Bio je i neki slucaj sa devojkom koja je nosila telefon u brushalteru godinama, bukvalno tacno ispod mesta gde je nosen se napravio tumor.

https://www.google.rs/amp/s/readwrite.com/2016/04/13/wearables-health-risks-radiation-dl4/amp/

Uzmite lepo detetu smartfon, naucite da ne vadi iz ranca osim kad je neophodno..
 
Poslednja izmena:
Pa ni ne mora sim, ali ima gps svakako.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Editovan je post, procitaj opet :)
 
Ok, hvala puno. Videću šta ću i kako ću, pogotovo što nije neophodno, nego mi je više bilo onako kao korisna stvarčica. Možda ne bi bilo loše da se uzme pa da se koristi povremeno, na ekskurzijama i slično.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, kad već imamo staru :)
Imao sam, tj. još uvek imam vrlo neprijatno iskustvo sa Myki Touch (Smartić satić).
Klinac koristio povremeno prethodnih mesec dana, da bi pre par dana s vremena na vreme u aplikaciji počeo da mi se pojavljuje tuđi, nepoznat sat kome sam mogao da vidim lokaciju i kretanje :trust:
Prvi put sam pomislio da je neki bug u pitanju, a pošto tada moj sat nije korišćen, zanemarim... sutradan opet poruka da je sat upaljen i mail sa lokacijom kod ovlašćenog servisa za Myki satove, pri čemu se zainteresujem, probam da ga ugasim iz aplikacije, i uspem. Treći dan opet poruka da je sat upaljen i van bezbedne zone, opet u pitanju lokacija kod ovlašćenog servisa, i nakon 10 minuta mene aplikacija izloguje bez ikakve mogućnosti logina, čak ni povraćaja naloga putem sata, emaila... Nakon razgovora sa tehničkom podrškom dobijem info da ID mog sata nije više vezan za moj nalog, već za neki drugi, dok ja nemam čak ni mogućnost kreiranja novog naloga sa svojim satom pošto ID koji je u samom satu navodno ne pripada mom satu.
Naravno, sve vreme je moj sat ugašen i u stanu koji je dobrih 10ak km udaljen od lokacije koju sam dobijao dok mi je radio nalog.
Da zanemarim i sat i trenutnu nemogućnost korišćenja (ionako nošen možda jednom nedeljno), brine me sama mogućnost da možda postoje "blizanci" satova, kao i istorija lokacija i kretanja koja je vezana sa nalogom, a nalog vezan sa ID brojem sata koji možda nije jedinstven...
 
uh ovo je bas lose iskustvo. Gde si kupio svoj?
 
A lokacija bas ovlasceni servis :)

Moze li uopste biti neka druga mogucnost nego da su u servisu nesto brljali?
 
Nakon kontaktiranja Myki podrške ovde (obećali da će se javiti u najkraćem roku, naravno nisu se javili uopšte), Myki podrške u Bugarskoj (oni su reagovali tek nakon negativnog review-u na plej storu i probali da reše problem), sat sam odneo na reklamaciju u Telenor i tražio raskid ugovora ili bar zamenu sata za novi.

Naime, izgleda da sam dobio sat sa različitim IMEI-em na kutiji i u samom satu, a verovatno je u servis došao neko sa sličnim problemom ko je verovatno imao IMEI mog sata na kutiji, pa pretpostavljam da su mu dodelili IMEI mog sata, pa je samim tim mogao da preuzme i nalog pošto je nalog vezan sa IMEI brojem.

I dalje sam poprilično zaprepašćen činjenicom da je uopšte moguće "kloniranje" sata, pa potom i preuzimanje pošto se bez odgovarajućeg IMEI broja ne može povratiti nalog, a i činjenicom da se niko iz podrške nije nimalo zabrinuo niti zainteresovao uprkos vrlo ozbiljnom kršenju GDPR-a i Zakona o zaštiti podataka o ličnosti.
 
No-name kineski satovi i uređaji za praćenje dece su izuzetno nebezbedni. Ima gomila tekstova i primera na tu temu. Oni skuplji su uglavnom bezbedniji po pitanju mogućeg hakovanja, ali prikupljaju gomilu informacija koje šalju u "centralu". Bolje detetu dajte telefon, sa ograničenim mogućnostima korišćenja, nego ovakve uređaje.
 
Nazad
Vrh Dno