Šta je novo?

Android hotspots - iskustva

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,724
Poena
1,365
Letnja sezona, Bonbon radi uveliko, a nemaju svi MiFi :)
Kako vam rade Android telefoni kao hotspots, na duze?

Da pocnem za sada od svog S5 Duos:
- Sa 2-3 uredjaja, laptop+2 telefona, cak i uz torrente, nije lose, laptop charge (@500mAh USB2.0), ne pada baterija ispod 100%. Bez punjenja bih rekao da bi otisao za 4-6h, ali nisam precizno merio.
- Sa 5 uredjaja, +telefon +tablet (iako se ne koriste ta dva) vec ne ostaje baterija na 100%, nego evo, od 12h je pala na 83%, iako se konstantno puni.
- Ako se malo "otvore" torrenti (ja ostavio default 500 connectsions :D), mora i na 5-10 minuta da se restartuje hotspot :) Ne mora reset telefona ili bilo sta drugo, ali mora restart hotspot funkcije. Nema protoka uopste, ne samo ka netu, nego i izmedju uredjaja, iako su "Connected".
- Uz limit torrenata na 50 konekcija, bez problema, samo jedan reset dnevno.
- Bez laptopa nekoliko dana bez problem traje.
Signal mreze je prilicno los, 4G-only forsiran, inace bi se setao 3G-4G, i net ne bi radio, tako da i to utice na bateriju. Pri jakom signalu i odlicnom protoku (>100/45) je ista situacija po pitanju potrebe za restart.
Naravno, posto je u pitanju Duos, mora druga kartica da se iskljuci, inace ce i nestati na kratko net ponekad, i cesce mora restart hotspota :( Vidi se da 2GB nije bas dovoljno ovom telefonu za tu namenu.

Nesto mi se ne isprobava na S7 kako radi, da ne unistavam bateriju :)
Na S3 kada sam ranije probao, to je bio fail. Radi kao, ali restart mora toliko cesto da je bio maltene neupotrebljiv :) Ali to je fora, vecina nas nece koristiti novije telefone kao hotspot, nego neki "krs" :)
 
Ja na moru 10 dana handrim bonbon i hotspot na prilicno novom tel. Zabole me, nije on mene kupio nego obrnuto..Zadovoljan, do 3 uredjaja prikljucena, jos baga nije bilo, baterija solidno drzi

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Mene ova diskusija prilično zanima. Hot-spot vs mifi ruter

Nekako naginjem više ka mifi ruteru , kao uređaju koji je baš napravljen za to.
A s druge strane, telefon može imati i dodatnih funkcija osim rutiranja i lakše je vršiti podešavanja.

Ako uzmemo cenovni rang od oko 60€ za koji se može uzeti fin 4G Huawei mifi sa 3000mAh baterijom, šta može da se nađe od telefona za te novce?
Na čijoj je strani autonomija (ovo mi je jedna od najbitnijih stavki) ?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Autonomija je na strani rutera definitivno. Ali uz rintanje torrenata, treba ozbiljniji ruter, a ne "fini" :(
Od telefona sta ima za 60e... mozda S5 polovni, S4 sigurno, ne znam kako se krece S6. Mada ako ima neki Xiaomi sa barem 2GB RAMa ili drugi neki cistiji Android od Samsunga, mislim da bi bolje radio.
Da kupujem, verujem da bi i ja isao na mifi ruter, ali ne uvek.

Da pomenem da S5 Duos hotspot meni odlicno radi u kuci, gde TPLink 740N nije bio od koristi bukvalno, a gde Huawei HG630b razbija (imamo domet preko 100m od njega, van kuce, a na nekih 50-70m jos uvek raducka net :D).
Za S5 je limit dometa nekih 10ak metara, cim se izadje iz kuce, nula, ne radi. Ima signal, ali ne radi.

Inace, juce sam prebacio hotspot sa S5Duos na OnePlus3T. Sam hotspot je nebo i zemlja! OP3T ima i podrsku za 5GHz hotspot! Jeste slabiji domet na 5GHz (slabiji cak od dometa S5ce), ali zato daje imba protok za ovaku napravu.
Laptop i telefon (drugi) povezani na OP3T 5GHz hotspot, 4MB/s file transfer!
Ne moze combo, ili/ili 2.4/5GHz :(
Torrente gricka za dorucak kao hotspot, satima nije izveo harikiri, koji S5 izvodi na 10 minuta nekad :D (mora da se resetuje hotspot). Pretpostavljam da je to primarno zbog memorije!
Bez punjenja... sta znam, nekih 5-7h bi izdrzao OP3T max. Moze duze ako se ne koristi aktivno, naravno, ali aktivno jok :(
Jos jedna super fora je sto moze da se forsira da ostane aktivan hotspot i kada nema konektovanih uredjaja! Na S5 toga nema.

EDIT: Losa strana OP3T je sto kod njega nisam nasao nacin da forsiram 4G-only ipak (sem ako se nisam zeznuo za poziciju kartice, moguce da je slot blizi telefonu kada ulazi SIM-Tray SIM2 a ne SIM1?). I to je BAS VELIKI problem (kao i na vecini rutera), ako su i 3G i 4G na granici :( Seta cesto 3G-4G, bez obzira sto se ne koristi za zvanje :( I protok je losiji od S5 samim tim.
 
Poslednja izmena:
meni s3 mini radio perfektno na 3g a koristili smo ja i zena bez problema… e sad sto za 3,4 sata se istrosi je jedina mana…
 
Nazad
Vrh Dno