Šta je novo?

Offline racunanje rute

Swiper

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2002
Poruke
4,480
Poena
750
Interesuje me da li postoji nacin da se izracuna ruta od tacke A do tacke B sa nekim offline mapama? Znaci da se ne zavisi od nekog API-a i njihovih limita.
Konkretno, treba mi za USA, da na osnovu upisane A i B tacke kasnije, nakon inicijalne racunice distance/rute, preracunam kolika je bila distanca kroz svaku US drzavu posebno.
Tacnost i azurnost mapa nije toliko bitna, trebaju mi okvirne brojke, od grada do grada, nebitne su toliko tacne pozicije.
Postoji dosta web Api-a koji podrzavaju racunicu same rute ali svaki request vrati u objektu i poprilican broj tkvz "leg"-ova iliti manevara. Svaki od manevara ima od podataka koordinate ali ne i detaljnije informacije (us state konkretno) tako da za svaki od njih treba posebmo da se kontaktira API da dobijes detaljnije informacije o njemu sto ume lako da probije limit za broj request-a. Istrazivao sam google api, here api, mapquest api, svi slicno rade...
Hvala unapred na odgovoru/idejama ;)
 
moguće je ako imaš potrebne prostorne podatke u vektorskom obliku. podaci se ubace u PostgreSQL sa dodatkom PostGIS. za rutiranje se koristi pgroute.

ovakvi podaci nisu baš dostupni za velika područja i uglavnom se kupuju (ne za siću).

ovo je samo neki uvid u materiju. nije naivno


off topic: ako se ne varam, ovo mi je 1000. (zvanična) poruka za 15 godina
 
Nazad
Vrh Dno