Šta je novo?

Best buy kompakt do 400-500e?

dule0911

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
1,160
Poena
350
Imam dilemu. Ove fotoaparate mogu da nabavim po ovoj ceni.

1. Canon G9 X Mark II 345e
2. Canon G7 X Mark II 430e
3. Sony DSC RX100 III 430e
4. Panasonic Lumix LX15 465e

Ili nesto sto smatrate boljim a da je tog nekog budzeta, ne vise od 450-500e.

Sta trazim:
Point and shoot kompaktni aparat sa sto boljom automatikom, jpg, bez mnogo edita ili uz vrlo blagi edit nakon fotkanja. Kvailitet fotografija mi je najbitniji (low light takodje), video mi je nebitan, trajanje baterije takodje nije bitno, uvek kupim par rezervnih, dobar blic je plus. Manuelne opcije da postoje, umeju biti zgodne kad hocu da se poigram, ali to svi imaju.

Sada imam Canon S100, koji je crko po drugi put pa mi se ne popravlja opet, trenutno koristim pozajmljeni S120 i voleo bih da ostanem u Canon prici, ali nije presudno. G7 vs. G9 - rotirajuci ekran mi nije toliko bitan, platio bih vise ako je kvalitet slika bolji, iz recenzija koje citam nisam siguran da je skoro 100e bolji... DP review od svih navedenih skoro sve preporucuje tako da nisam pametan :( . Ne menjam cesto aparat vec kada crkne, pa i to moze biti faktor - trajnost/kvalitet. S100 je trajao 5-6 godina sa 2 ozbiljna pada koja je preziveo, jednom popravkom flat kabla, poslednje crkavanje nisam istrazivao i necu, posto popravka flat-a nije potrajala dugo, ne ulaze mi se opet. Doduse za to vreme je opalio skoro 30k fotki, tako da sam zadovoljan.
 
Rx100 ako mene pitaš (iako sam fan canona i imao sam i s100 i s110)...mislim da nemaju konkurencije u kompakt kategoriji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno