Šta je novo?

Tecnost (voda) iz laptopa

BorisBeaM

Slavan
Učlanjen(a)
23.06.2014
Poruke
759
Poena
255
Danas mi se desilo nesto veoma cudno - zatekao sam baricu tecnosti ispod laptopa.

Isprva nisam nista ni primetio, dok nisam osetio da mi je majica mokra (laptop sam po ustajanju prebacio na sebe), i tek sam onda video da je i na mestu gde je preko noci bio ostala barica (na stolu).

Odmah sam ga ugasio i izvadio bateriju. Sve je radilo najnormalnije pre toga, sigurno 10-ak minuta dok nisam komiran shvatio da je mokro...

Otvorio sam panel za zamenu harda/rama, jer mi se cinilo da iz tog venta ide tecnost, i bio je vlazan sa unutrasnje strane, dok je hard i sve ostalo skroz suvo.

Nista nije prosipano na/u blizini laptopa 100%, a preko noci je bio u hibernate-u (i nije bio ukljucen u struju).

Sad (par sati kasnije) radi sve normalno, nigde nista nije mokro.

Sama tecnost deluje kao voda, nema mirisa, niti je nagrizla ista. Uopste mi nije jasno sta bi moglo biti... Jel moguce da je kondenzovalo vodu negde iz nekog razloga?

U pitanju je Asus K53SV-SX471.

Nedavno (pre nekoliko dana) je menjan DC konektor, posto je prestao da radi (a dugo pre toga je radio samo pod odredjenim uglom), i u servisu su rekli da je bilo malo sprzene elektronike oko njega, ali da su sve zamenili (nisu ulazili u detalje, a nisam ih ni ja najbolje razumeo).

Nakon toga sam mu zamenio hard sa SSD-om, i umesto dvd-a ubacio fioku za hard, u koju sam stavio stari hard. Klonirao windows na SSD (znam da je bolja cista instalacija, ali mi je zbog posla i programa privremeno bilo lakse ovo, posle cu verovatno staviti cist), i sve (posle malo cimanja) radi super.

Jel imao neko slicna iskustva? Znate li sta bi moglo biti?
 
A možda je bila čaša sa hladnom vodom na tom mestu pre laptop-a?
 
Nazalost, nije. U pitanju je stocic koji sluzi iskljucivo za laptop, i nikad mu ne prilazi nista od pica/tecnosti...

Takodje, laptop nije pomeran od prethodnog dana, kada je na istom mestu na stocicu radio nekoliko sati pre gasenja bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Uh...

Pazi jako je to čudno, da se pojavi voda a da nema posledica na laptopu. Ajde da isključimo još jednu slučajnost, da li živiš sa nekim ko je možda podigao laptop da očisti stočić pa ostala voda od krpe?
 
Niko nije prilazio laptopu od kad sam ga ostavio sinoc oko pola 1, pa do jutros kad ga uzeh, poslednji sam legao i prvi ustao (a i tu su samo zena i dete od 3 godine, koji su bili sa mnom svo vreme...).
Svakako od krpe i case nije moglo biti ni u teoriji, jer je bila bukvalno barica precnika 6-7 cm, i curilo je po meni iz kompa podosta jos kad ga uzeh (dovoljno da mi natopi majicu na tom delu).

Slazem se da je jako cudno, nisam nikad pre video nesto slicno. Ne znam jel moguce da se hibernate nesto zabagovao, pa da se nekako negde kondenzovala voda, nista mi nije jasno...
 
Ne verujem, ne bi trebalo da je ima toliko u ovom laptopu, a i zar ne bih primetio to u radu? Temperature su ok sve koliko vidim.
 
Ne verujem da u heatpipe-ovima ima dovoljno tečnosti za baricu, i to što ima brzo bi isparilo i verovatno bi se osetilo (alkohol ili...), a napravilo bi neki spoj u laptopu.

Možda laptop stajao na nečem vlažnom pre stola, možda ti je rukav bio mokar da nisi primetio pa si naslonio na stol, ili je stol već bio mokar da nisi primetio, ko obraća pažnju na to;)

Kondenzacija mala šansa, jedino ako si ga držao u frižideru.

Možda baterija?
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno, za 20 i kusur godina svakodnevnog drndanja sa kompovima na ovako nešto nisam naišao... Jedino obrazloženje mi je da sam lud. :D

Baterija nije, ona je skroz suva i radi bez problema, a ni tečnost nije bila kiselina.

Kažem, laptop nije pomeran preko noći, pre čega je bio uključen satima i radio bez problema (takođe bez pomeranja).
Stočić sa kojeg sam ga ujutro uzeo nisam ni dirao ni gledao, sve dok, nakon 10-15 minuta, nisam primetio da sam mokar - tad sam video da je laptop mokar, ugasio ga i spustio, pa video da je na stočiću barica takođe, na mestu gde je do malopre bio laptop.

Kad sam ga otvorio (tj samo taj panel za pristup hardu/ramu), on je čini mi se bio celom dužinom vlažan, dovoljno da pokvasi papir pri brisanju (mada ne previše, nije bio natopljen...).

Zbunjen sam krajnje, jer, po svemu što mislim da znam o kompovima, ovo sve ne bi trebalo da je moguće.
Nijedan od mogućih izvora tečnosti u laptopu nije dovoljno velik za količinu o kojoj se ovde radi, a još manje je verovatno da bi laptop posle takvog curenja nastavio da radi nesmetano.

Sad mi je žao što nisam napravio snimak svega ovoga, jer mi je već polako lakše da i sam verujem da sam sve umislio. Skroz nerealna situacija.
 
Poslednja izmena:
Možda je supruga ustala da jede preko noći i iskoristila stočić za has i čašu vode. Ako kaže da ne jede noću - laže te :)

Ili to, ili negde nešto curi do tog stočića.

Laptop nema toliku količinu vode nigde (spominješ baricu) i u većini slučajeva sa prosutom vodom po laptopu (u tvom slučaju ispod njega) je uzrok ljudski faktor.
 
Jednostavno ne moze covek da prihvati da mu zena iz straha laze :)
 
^ Da je bar tako, pa da me se žena plaši... :D A i ne može da ustane noću nikako, klinac odmah digne alarm.

Svestan sam ja da sad nema šanse da vam dokažem da nije ništa tako banalno, pogotovo jer nisam snimio ni fotkao situaciju od silne zbunjenosti, ali mogu da garantujem da niko od ukućana nije ništa prosuo igde u blizini kompa, ni tokom noći, ni ujutru...

Sad, valjda postoji šansa da sam toliko lud da sam juče popodne spustio laptop u ogromnu baru na stočiću bez da sam primetio (koju su mogli da naprave dete/žena dok nisam bio tu, pa da posle zaborave), pa da je on radio satima u toj bari i dočekao jutro u istoj, a da nije isparila, vec samo malo navlažila unutrašnjost panela i venta tog.
Ili to, ili mi je neko provalio u kuću u toku noći (vrata sobe sa kompom su bila zatvorena ka hodniku i ostatku kuće, a postoji iz sobe drugi izlaz ka drugim ulaznim vratima), te vrlo pažljivo sklonio laptop i sipao malo vode na stočić, vratio laptop na mesto i nečujno izašao.
Baš mi ništa nije jasno.

Nadao sam se da je moguće da je nešto kondenzovalo/iscurilo, čisto da probam da zadržim koliko-toliko zdrav razum, ali izgleda ništa od toga. :)
 
Poslednja izmena:
Ili su duhovi ili si podvojena ličnost kao MrRobot. :)


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Rekonstruiši baricu na stočiću pa slikaj i okači.

Baš me zanima kolika je ta barica bila kada se je ugledao.

Najverovatnije je ovo što si poslednje rekao, spustio si laptop na mokar stočić a da to nisi ni primetio. Tokom noći se ta vlaga skupila u baricu i to bi trebalo da razreši ovu misteriju. :)
 
Mali klirens ispod laptopa i prošlo malo kroz ivice otvora za disk/memoriju/ventilator isečke.
 
Prihvatio sam objašnjenje da sam spustio lap u baru dan pre, pa da se on pokvasio dok je u istoj radio (možda direktno, iako bi baš morala biti visoka voda, a možda je i zagrejao vodu do isparenja, pa se opet kondenzovala unutra malo, nem pojma), i dočekao me takav kakav je bio.

To bi značilo da sam slepac, ali je ipak za razum prihvatljivije od bilo kog drugog objašnjenja koje mi pada na pamet. :)
 
Nazad
Vrh Dno