Šta je novo?

Zamena ekran ili digitizera - razmena iskustva

Zamenio ekran radi sve ko novo
Tako da je ipak bio defektni ekran u pitanju.
 
Danas menjao ekran na letv i opet cudni problem (oni svi dolaze bez frejma) namestio sam ga relativno lako.

Radi telefon kako treba, ali jos prilikom prvog testiranja sam primetio jednu cudnu stvar da se ekran nekada jednostavno ne upali.

Na kraju sam ga sklopio i sve radi kako treba dok jednog trenutka opet nije ostao ekran ugasen i samo svetle soft buttons (telefon zvoni, digitizer reaguje, nema nista na ekranu)

Ostavio sam ga tako desetak minuta i posle toga sve radi normano.

Najgore sto taj defekt ne mogu ni da snimim pa da pokrenem dispute, jer i ovaj deluje felerican i ako radi 99% vremena :)
 
Imao sam slican problem sa HTC M8, al je posle par restarta "proradio". Meni izgledalo kao da zeza proximity senzor.
 
Hmm, vredi proveriti proximity sensor...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neko zna koja je razlika izmedju ovih stakala? Na slikama deluju isto, medjutim kod jednog prodavca kosta 5 dolara, kod drugog skoro 12. Ili, jos bolje, ako je neko uzimao stakla od ovih prodavaca, pa da napise da li je zadovoljan.

2lvyfyv.jpg


2mgupsn.jpg
 
Da li je neko menjao u servisima po BG samo staklo na Redmi 4x?
Interesuju me iskustva, da vidim da li mi se isplati. Sam telefon je odlicno ocuvan, pa kapiram da za nekoliko desetina evra mi je bolje da njega opravim nego da kupujem drugi.
Telefon je za oca, tada da mi ne treba touch na 10 mesta i sl. :)
 
Ako nosiš u servis isto će te kostati, u suštini njima je teze da zamene samo staklo od zamene kompletnog ekrana.

I kad zamenis obavezno drži zaštitno staklo na ekranu inače će brzo opet pući

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sa čim vi lepite staklo-digitizer na Lcd u kućnoj radinosti. Menjao sam malo starije telefone sa 3M trakom. Nisam siguran da na novijim ima mesta za 3M traku, ili vrlo malo. U pitanju je Honor 9 lite.
 
Malo pogledah klipove, sa njim vidim više lepe digitizer(staklo) zajedno sa Lcd-om.
Nisam siguran da se može sa njim lepiti između stakla i Lcd-a a da bude neprimetno. Ima li neko iskustva
 
Ja koristim b7000

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da li stavljaš lepak samo po ivicama stakla-digitizera kad lepiš na Lcd, i dali se vidi gde je lepak prešao-prelio da kažem na području tačskrina. Ponavljam da sam ja to radio sa onim duplofan trakama, ali to su stariji telefoni i oni su imali veće okvire tako da je bilo lakše za sakriti. I obavljalo je posao.
 
Ako hoćeš digitajzer da zalepis za LCD ne može ovaj lepak treba ti uv gel

Sa lepkom lepis samo ivice ali to kada stavljas kompletan ekran sa digitajzerom.

Te trake su baš bez veze.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Montirao sam ja i bez ičega ...
samo lepak po ivicama, na nekom bezvrednom alcatelu ali onda ti između ekrana i digitajzera ostane vazduh pošto neće idealno da nalegne treba nešto da popuni prostor

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Montirao sam ja i bez ičega ...
samo lepak po ivicama, na nekom bezvrednom alcatelu ali onda ti između ekrana i digitajzera ostane vazduh pošto neće idealno da nalegne treba nešto da popuni prostor

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Hvala ti.
Bez problema mogu zameniti Lcd sa staklom ali samo staklo je već problem, ali da bude kako treba. Nije ni uv lepak toliko skup ali za jedan tel sumnjam da se isplati da rizikujem.
 
Iako baš i nemam želju da se maltretiram sa zamenom digitizera (tačskrina) na telefonu, čim zameniš jedan, postoji rizik da je polomio i neko koga poznaješ pa gledajući da uštede pristaju i na rizik koji nosi moje neiskustvo u datoj oblasti.
Treba da zamenim tačskrin i da nov zalepim za LCD, sa Uv lepkom loca 2500.
Pitanje imam neku UV lampu na poslu, nema baš neku jaku svetlost. Da li bi bila dovoljna da zalepi Uv lepak. Ima li neki parametar na koji da obratim pažnju. Postaviću sliku lampe.

boy meaning
 
Nazad
Vrh Dno