Šta je novo?

Stampac multy za firmu do 200e. Pomoc u odabiru.

demiretf

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
29
Poena
54
Potreban mi je stampac za firmu do 25k dinara. Multifunkcionalni, da ima wi fi, pozeljno lan.
Razmisljam se za Epson L4150 koji ima sve to i lako se puni, ali opet bolje da mi neko kaze jer se ne razumem bas oko stampaca pa da ne bacim novac.
Koristio bi ga u firmi, gde bi stampao od 1000 - 1500 stranica samo u crnoj boji.
Pre sam korsitio Epson L210 ali nisam stampao dugo i sada je zapekao, u servisu kazu da se ne isplati popravka...
 
A zašto ne kupiš multifunkcionalni sa crno-belim laserskim štampačem?
 
Npr HP M26nw


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristio bi ga u firmi, gde bi stampao od 1000 - 1500 stranica samo u crnoj boji.
Pre sam korsitio Epson L210 ali nisam stampao dugo i sada je zapekao, u servisu kazu da se ne isplati popravka...
Za tebe bi bolji bio laserski stampac koji koristi toner (prah) umesto mastila (tecnost) - stampaci sa tonerom ne mogu da zapeku, a i jeftinija je stampa.

Pogledaj Lexmark MX417de - cena mu je 20,490 dinara, a ima dvostranu stampu, skener i ostalo sto firmama uglavnom treba.
 
U tom cenovnom rangu nemaš dobar odnos cene i kvaliteta. Štampači jesu ok, ali je potrošni materijal skup. Skoro sam gledao neki štampač za ženinu kancelariju i na kraju uzeo HP 426fdn, zato što ima toner 26x, koji štampa 9k strana za manje od 3000 dinara (zamenski toner naravno i cena kopije od 0.3 rsd), a da pritom u sebi ima svoj bubanj, znači nema dodatnog održavanja.
Što se tiče jeftinijih štampača, baš taj cenovni rang je kritičan. Jedni imaju fuzer koji mora da se menja na 10k strana, drugi imaju bubanj, koji se opet menja na 10k strana, a pritom svi imaju male tonere od cca 1500 strana, a cena zamenskih tonera je od 1500-2000 dinara, što znači da te jedna strana košta od prilike 1 dinar.
Složićeš se da je razlika u ceni kopije velika. Najjednostavnije ti je da izračunaš koliko štampaš godišnje, koliko košta toner i koliko te košta sam štampač. Kad izvedeš uporednu excel tabelu svih opcija koje imaš, sve će ti biti jasno.
Uostalom, evo ti tabele koju sam ja pravio.
 

Prilozi

  • komparacija stampaca.xls
    27.5 KB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Ista dilema i izgleda da je ista odluka. Samo što ću uzeti FDW model, razlika je 1000 dinara, a bez obzira što je sada na UTP kablu, možda nekad bude i preko WiFi.

Veljkope, gde si našao 26x za 3.000 dinara?
Neke tonere u tabeli možeš nabaviti za manji novac nego što si napisao, ali i dalje se ovaj najviše isplati ko dosta štampa.
 
Uzeo sam M426fdw i za sada radi odlično, preko wireless, nisam zakačio kabal. A rekoh da mi wireless nije potreban. Eto lenjosti. Dokument poslat preko WiFi je iazašao za max 6-7 sekundi. ADF za skeniranje ne uvlači, nego usisava one papire. Zaista ozbiljan uređaj.

E sada problem: nisam uspeo da instaliram njegov software. Prvo sam posumnjao da je CD oštećen, pa sam skinuo sa HP.com, ali puca na istom mestu. Pogleadm online i vidim da instalacija software-a puca na nekoliko mesta i to praktično svima na W10. Imam jedan W8 računar tamo, pa ću da pokušam na njega da instaliram, samo da vidim da li radi.
Software mi je potreban zbog fleksibilnijeg skeniranja, jer sada može scan na flash, može u network folder ili u onaj windowsov scan app. Sve se inicira sa štampača i nema podešavanja, crop na preview i slično.

Našao sam nekoliko uputstava za rešavanje problema sa instaliranjem software-a, ali nisam probao nijedno, jer većini je nešto rešilo problem i nema univerzalnog rešenja. I'm to old for this...
 

Prilozi

  • 20180831_125129.jpg
    20180831_125129.jpg
    1 MB · Pregleda: 86
Mene je drv i sw mučio na XP, na sedmici pegla bez problema. Što se tiče skeniranja, nisam se bakćao sa instalacijom sw, nego sam na serveru spucao jedan share koji se zove sasvim originalno, scan, pokazao štampaču gde se nalazi, i sve radi besprekorno :)
Naravno, jer nema potrebe za nekim kropovanjem itd..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno