Šta je novo?

Racunar nece da se upali posle ciscenja?

Jesi vadio memoriju dok si cistio, da li si ih vratio u iste slotove?
 
nemam pojma, mozda bi nikola tesla znao odgovor

Nemaš pojma?
Pa što onda pišeš ako nemaš pojma?
Ne moraš pitati Nikolu Teslu, evo ja ću ti dati odgovor, sažeto, bez velike nauke, za laike, uprošćeno, bez stručnih izraza, da znaš o čemu se radi:

VENTILATOR DOBIJA STRUJU OD 5/7/12v, KOJA SE POMOĆU KALEMOVA I MAGNETA tj, "elektromagneta", PRETVARA U OBRTNO KRETANJE.
AKO FIZIČKOM SILOM IZAZIVAMO OBRTNO KRETANJE LOPATICA VENTA, tj duvamo jako u njega, NA KRAJEVIMA ŽICA KOJE DOVODE STRUJU U NJEGA, MOŽEMO
VRLO ČESTO IZAZVATI NEKONTROLISANI NAPON, (koji kod PWM ventova je posebno opasan!) JER DOVODI STRUJU U PLOČU GDE JOJ NIJE MESTO I MOŽE DA ZAKUCA BIOS ČIP SAMO TAKO.

Ako je neko voljan nek napiše više o ovome, ali suština je to, NE DUVAJ DUVALICOM PREJAKO U VENT! JER MOŽEŠ NAPRAVITI STRUJU i UBITI PLOČU!
Ako ništa drugo zakucati BIOS na jedno odredjeno vreme ili zauvek, ne dešava se ovo baš svaki dan, ali može da se desi, i dešva se, i treba biti oprezan.

Više o ventovima imaš ovde
https://www.hardwaresecrets.com/anatomy-of-computer-fans/2/

bearings_031.jpg

bearings_041.jpg

bearings_051.jpg

bearings_061.gif

Svakako je dobro što si ovo pomenuo, da se razjasni i oni koji ne znaju za ovo da znaju. Da ne bude posle "neznanje nije opravdanje"...
 
Poslednja izmena:
Ne samo da će napraviti (generisati) struju nego će ona biti suprotnog polariteta i najverovatnije višeg napona zato što se ventilator brže vrti.
 
Nemaš pojma?
Pa što onda pišeš ako nemaš pojma?

pa pisem zato sto mi se pise, ne moze svako biti pametan kao ti.

koliko znam ne treba mi dozvola od tebe, ovo je jos uvek slobodna zemlja zar ne, sta znam mozda i nije pored takih ko ti.
 
Zasto se prepirete i "pravite pametni" kad obojica zastupate isti stav? :rupa:
 
mozda zbog
nadam se da nisi " duvao ili usisavao " ventilatore tako da su poceli da se okrecu punom brzinom

( Retorička pitanja - to nisu prava pitanja, jer na njih ne očekujemo odgovor. Sa njima se često izražava čuđenje )

pa onda ( unatoc, dapace, premda, ipak, ali )

A kakve ovo veze ima?

pa zatim
Pa što onda pišeš ako nemaš pojma?

pa onda
evo ja ću ti dati odgovor, sažeto, bez velike nauke, za laike, uprošćeno, bez stručnih izraza, da znaš o čemu se radi


itd..

btw ja se nisam prepirao ni sa kim ( procitaj postove ) nego sam ponudio konkretno resenje
 
Poslednja izmena:
jedino rešenje je servis.
 
mnogo si ti to isprespajao, nadam se da nisi " duvao ili usisavao " ventilatore tako da su poceli da se okrecu punom brzinom .

resetuj plocu, pa ako se nista ne desava probaj sa drugim napajanjem

Pa iskreno da ti kazem bas sam to radio sa usisivacem ali ventilator nije bio spojen sa maticnom.
 
Probao sam na sve nacine da pokrenem ali bez uspeha izvadio sam bateriju na 24h i opet nista,stoji mi vec 3 dana pa cu pokusati sada da ga pokrenem...
 
Da li ne reaguje uopšte kada pritisneš power dugme ili se pokrenu ventilatori, ima struje, ali se ništa ne dešava??
Pošto si napisao da se front panel ne "bode" kao na uobičajenim kućištima, već ima napravljen kabl, znači da nisi pogrešio kod tog spajanja (uveri se da nisi slučajno loše spojio taj flet kabl, pa se žičice iskrivile...). Dakle, ako je to dobro spojeno, a sve je "mrtvo" kada pritisneš power, onda je kvar 99% do napajanja ili ploče. Bar je napajanje lako proveriti da li radi.
U slučaju da su problem procesor ili memorija video/čuo bi da se ploča inicijalizuje, ali nema klasičnog "krčanja" hard diska prilikom podizanja. Osim, naravno, ako imaš SSD. Verujem da nisi vadio procesor prilikom stavljanja paste (a zašto bi?), ali ukoliko si stavio malo ili previše paste procesor bi se pregrevao, ali bi mašina mogla da se pokrene.
Dakle, relativno je lako utvrditi u čemu je problem. Ako napajanje radi, ako je front panel dobro spojen, a računar ne reaguje uopšte na pritisak tastera za uključivanje, 99% je ploča otišla u 3 lepe. Onih 1% je verovatnoća da se sam taster za uključivanje pokvario/odlemio prilikom čišćenja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno