Šta je novo?

Racunar nece da se upali posle ciscenja?

StefanK

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
49
Poena
59
Resio sam da ocistim komp posto nije bio ciscen godinu dana i lepo sve sam povadio iz kucista usisao i ocistio prasinu i promenio pastu na procesoru,i kada sam sve sklopio i vratio kako je bilo racunar nece da se upali ne reaguje nista samo svetli zelena lampica na maticnoj ploci,e sad probao sam napajanje da startujem prespajanjem zelene/crne zice i onda se upali,izmerio sam voltazu na molexu i tu je sve ok 12v,probao sam da povadim sve i ram i graficku pa da startujem samo sa maticnom i procesorom nece cim spojim 24pina nece nista da reaguje,menjao sam i graficku i ram memoriju i opet nece...A pre ciscenja je radilo sve ok,cistio sam ga vec par puta i sve je radilo i evo ovo mi se sad prvi put desilo...:wall:
 
napamet niko ne može da ti pomogne pa sve i da oće, osim ako neko nije baba vanga, čika ljubiša trgovčević, itd...

kućište pod mišku, pa u servis lepo.
 
Jeste pa kad pocne da nabraja crklo ovo crklo ono a pre ciscenja sve radilo pa kad me dobro opali po dzepu..Bolje nov do uzmem onda.. :D
 
Па свима се помаже углавном напамет а ти предлажеш да напуни џепове неком сервисеру за ситан посао. Овде се проблем углавном своди на реченицу "kada sam sve sklopio i vratio kako je bilo" која је вероватно нетачна. Да ли после стартовања напајања преспајањем пинова све ради? Ако ради, онда ће да падну једни а ако не ради други предлози. Углавном си нешто погрешно вратио или нешто и ниси.
 
Jesi li na plocu prikljucio kablic od tastera na kucistu?
 
Kada prespojim zelenu i crnu zicu napajanje normalno radi i izmerio sam voltazu na molexu i ima 12v koliko bi trebalo e sad kada napajanje prikljucim na maticnu 24 pina i 4 pina za procesor i pritisnem dugme nece da se upali a lampica na maticnoj svetli cak sam posle proverio i dugme da li je ispravno i zamenio napajanje i opet nista..Upitanju je neka stara maticna sa kucistem Dell Dimension 5150..
 
Što ie kvar ozbiljniji, to ie verovatnoća daljinskog izlečenja manja. Servis.
 
Ako imas mogucnost merenja napona, proveri napon cmos baterije.
Osim toga, valjda ne treba pominjati da jos jednom proveris da li si ubo sve kavloce (grafika, ploca 24, ali i 4/8 pin...)
 
Izvadi ploču iz kućišta i probaj na nekoj kutiji, nikako ne na kesi (ploču pokreni spajanjem pinova power dugmeta), ako radi napravio si neki kratki spoj ili imaš neki kratki spoj u kablovima kućišta, a ako ne radi verovatno je nešto otišlo - to možeš samo eliminacijom ustanoviti.
 
Poslednja izmena:
Izvadi ploču iz kućišta i probaj na nekoj kutiji, nikako ne na kesi (ploču pokreni spajanjem pinova power dugmeta), ako radi napravio si neki kratki spoj ili imaš neki kratki spoj u kablovima kućišta, a ako ne radi verovatno je nešto otišlo - to možeš samo eliminacijom ustanoviti.

To mi je palo na pamet vec,ali problem je sto ploca odgovara samo za to kuciste i nije standardno povezivanje vec komplet (paljenje restartovanje mikrofon zvucnik) sa flet kablom sve zajedno,ako me razumes...
 
Kada prespojim zelenu i crnu zicu napajanje normalno radi
Ради напајање или све ради?
Модулатори, модеришите поруке редовније, овако су се тек сад појавиле неке које је синоћ написао. ;)
 
Ради напајање или све ради?
Модулатори, модеришите поруке редовније, овако су се тек сад појавиле неке које је синоћ написао. ;)

Kad prespojim radi samo napajanje,a cim prikljucim na maticnu i pritisnem dugme nece,nego sumljam da nisam nesto sprzio statickim elektricitetom dok sam cistio mada vise puta sam to radio i sve je ok bilo,ovo mi se prvi put desava sad..
 
А да преспојиш одговарајуће пинове на конектору на који иде каблић од дугмета? Иначе ако нешто ниси добро повезао, убацио ... напајање неће да ради, овако си само сазнао да напајање није испустило бели дим. Пробај са процесором (за сваки случај га опет скини и провери да ли је све добро легло) и меморијом (и њу провери) па откачи каблиће од кућишта и само спој пинове за укључивање нечим.
 
А да преспојиш одговарајуће пинове на конектору на који иде каблић од дугмета? Иначе ако нешто ниси добро повезао, убацио ... напајање неће да ради, овако си само сазнао да напајање није испустило бели дим. Пробај са процесором (за сваки случај га опет скини и провери да ли је све добро легло) и меморијом (и њу провери) па откачи каблиће од кућишта и само спој пинове за укључивање нечим.

Nismo se mi razumeli dobro,ja kada napajanju prespojim zelenu i crnu zicu onda radi a na ploci ne mogu da prespojim zato sto nije standardno ono povezivanje za fornt panel nego iz jednog dela sve (slusalice,usb power i restart) sa flet kablom i ne znam koja su 2 pina za power,ako me razumes..
 
Па ваљда може да се нађе распоред тих пинова, ионако би било добро да је тај конектор откачен и да само спојиш пинове за укљ. Плус оно што сам писао, све одрадиш од почетка уз пажљивије враћање и проверу да ли је све у реду. Можда меморија није добро легла, можда процесор није добро упао.
 
Па ваљда може да се нађе распоред тих пинова, ионако би било добро да је тај конектор откачен и да само спојиш пинове за укљ. Плус оно што сам писао, све одрадиш од почетка уз пажљивије враћање и проверу да ли је све у реду. Можда меморија није добро легла, можда процесор није добро упао.

Izvadicu sve i stavicu na kutiju kartonsku i sve polako prikljuciti mozda negde ima spoj sa kucistem pa nece da se upali ko ce ga znati probacu pa javljam
 
A da tebi nije slučajno pala kap znoja na ploču? Mislim, neprimetno. Ili su ti ruke bile vlažne dok si menjao pastu i vadio i stavljao kuler na matičnu. Meni sve ovo smrdi da je matična pregorela. Probaj još da izvadiš bateriju od matične. Imaš li onaj kablić koji daje zvuk "bip" da je na matičnoj sve u redu kada se pokrene?
 
A da tebi nije slučajno pala kap znoja na ploču? Mislim, neprimetno. Ili su ti ruke bile vlažne dopk si menjao pastu i vadio i stavljao kuler na matičnu. Meni sve ovo smrdi da je matična pregorela. Probaj još da izvadiš bateriju od matične. Imaš li onaj kablić koji daje zvuk "bip" da je na matičnoj sve u redu kada se pokrene?

Neverujem da mi ja pala kap znoja,a ruke su mi bile suve,sad sam izvadio sve i stavio na kutiju plocu i spojio sve idalje nece,nego sumljam da nije power dugme ili taj flet kabl za paljenje probao sam i da izvadim bateriju nevredi,e sad ne znam koliko bi bilo pametno da uzmem i da odvojacem prespajam pin po pin....
 
Sigurno si loše spojio power switch na front panel pinout-u.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nije na svakoj ploči isti raspored.
067f4f4af15dc7b0977305d51577558a.jpg


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
A reci mi jesi kojim slucajem mozda vadio proceor iz soceta, ako jesi skini ponovo procesor pa proveri da nisi iskrivio pinove i da su se preklopili neki. Jer znam da to hoce da se dogodi kod intela i da nece onda da se pokrene komp.
 
Proveri sve kablove još jednom, da li dobro leže ili da li je ispala neka žica: od napajanja, cpu fan, front panel, napajanje diska itd.

Probaj bez cd-a/flopija.

Probaj bez front panel konektora, probaj utvrditi koje su žice/pinovi od power dugmeta i prespoji ih. Da li fali neki pin?

Proveri džampere.

Imaš tu neko uputsvo ako nemaš: http://support.feelpcs.com/pc-spec/DimensionE510/parts1.htm
 
Poslednja izmena:
mnogo si ti to isprespajao, nadam se da nisi " duvao ili usisavao " ventilatore tako da su poceli da se okrecu punom brzinom .

resetuj plocu, pa ako se nista ne desava probaj sa drugim napajanjem
 
mnogo si ti to isprespajao, nadam se da nisi " duvao ili usisavao " ventilatore tako da su poceli da se okrecu punom brzinom .

resetuj plocu, pa ako se nista ne desava probaj sa drugim napajanjem
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno