Šta je novo?

Zip scsi drive iomega 100 pomoć

jabree

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2007
Poruke
2,037
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
ne
Mobilni telefon
Xiaomi Note 8 pro
Pametni uređaji
najn
Pristup internetu
  1. Optički internet
Našao sam ovo zbog neke stare klavijature koja koristi scsi hdd koji mi je crkao.... pa sam mislio da izbegnem hdd.... ali nikako da uspem da proradi uređaj na kompjuteru.... imam stari komp sa xp (koji čuvam zbog ovakvog egzotičnog hardvera) i noviji sa win7 i kad ubacim ništa se ne dešava..... da li ima neko ovde ko se razume u problematiku..... ?

P.S. probao sam neke tutoriale sa neta odradio dosta toga i u biosu i u podešavanjima lpt porta ali ništa se ne menja?

Drajvere nisam uspeo da nađem jer svi linkovi su još od vremena 64k modema....

Neki predlog?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Каквог lpt порта?? Ако је scsi онда мораш да имаш и scsi контролер, ако је lpt верзија, онда може на тај порт.
 
Ali u klavijaturi imam scsi port identičan kao i onaj lpt starinski kao na prvim "četvorkama" imam i scsi karticu u kompu ali ide sasvim drugačiji konektor....

Jel to znači da mora isključivo preko scsi.... šta u tom slučaju, jel bi morao onda neki adapter da kupujem?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Давно је то било актуелно па се заборавило, постојали су иомега за паралелни и за scsi порт, не сећам се да ли је уз ове друге ишао и адаптер. Ипак, екстерне варијанте је било боље купити са паралелним повезивањем. Тада ни scsi контролери нису били ретки па се некако решавало.
Ако имаш картицу у компу, мислим да би ти неки кабл решио проблем, сећам се да је то постојало јер је било разних scsi конектора па се комбиновало.
Тих 100МВ и касније нешто више су били пристојни у то време али је брзо превазиђено.
 
Nemam pojma sad ima na zip drajvu dva izlaza oba 25-to pinska..... probacu da slikam kasnije....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Treba ti SCSI kontroler koji ima takav veliki konektor kao lpt.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ništa probaću da nađem 25pinski jer ovaj kontroler u kompu je na 50 pina.....
ec46c53d41149b8d19784c9fd223a08a.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno