Šta je novo?

Kuciste za ~10k dinara

vladafkv

Poštovan
Učlanjen(a)
31.12.2016
Poruke
880
Poena
95
Treba mi novo kuciste, budzet oko 10000 din. (tiho i kvalitetno)

Kupujem u winwinu, gigatronu ili u nekoj drugoj prodavnici gde se moze kupiti karticom preko neta. :)

Gledao sam S340, masterbox 5 modular, mb500...

Predlozite i nesto jeftinije ako nema potrebe uzimati nesto malo bolje za 3-4 din vise.

Unutra ide r5 1600 i matx ploca.
 
Nesto od Fractala. Imas u Viphouse dobar izbor, pise i da imaju na stanju vecinu.
 
Poslednja izmena:
Definitno Fractal Design kao što kaže NastyB, posedujem Define C i ne mogu ti ga nahvaliti dovoljno koliko je kućište extra u svakom aspektu, počev od estetike do funkcionalnosti. Dobijaš i dva Dynamic X2 GP-12 ventilatora uz kućište, koji su izuzetno tihi i kvalitetni.
Sve u svemu, moja preporuka :)
 
Fina cena i taman toliko vredi. Meni lično se sviđa što ima pokrivku za napajanje, filteri za prašinu se ekstremno lako skidaju (na mom CM Mastercase Maker 5 su gotovo isti), deo za DVD drajvove može da se skida, ali to je sve što valja. Nekako, ima previše "rupa", prostor pozadi je užasno rešen i gotovo nemoguć za pristojno kabliranje i mene lično užasava kada kablovi vire otpozadi. Možda je nekom dovoljno 2 mesta za klasične hard diskove, ali meni, na primer, još uvek rade 10 godina stari diskovi i svake 2-3 godine kupim jedan u strahu da mi ovi otkažu tako da sam došao do 4 hard diska (pored dva SSD-a), pa bi meni to bilo premalo. I opet bi pre zagrebao malo više za Define nego za MB5.
 
Pleksi strana nikako. Ovaj Define S, ne mogu da verujem da je samo 10000, to je odlična cena.

Naravno.
Preporuka se odnosila na FD C non Window verziju. U medjuvremenu je doslo do korekcije cena.

a) Define C Mini - 7990
b) Define C Mini TG - 9990
c) Define C - 8500 - jedno od best buy kucista u ovom trenutku.
d) FD Meshify C - 11500 dinara.
 
Za te pare ne postoji bolje kućište od ovog, počev od sjajno rešenog prostora, mogućnosti kabliranja i što je najvažnije, lakoće čišćenja filtera. https://viphouse.rs/racunarske-komponente/kucista/fractal-design/fd-ca-def-s-bk/product/122464
https://www.youtube.com/watch?v=FtaB29ulk_A
Obzirom da trazim kuciste u slicnom cenovnom rangu bacih pogled na ovo kuciste. Deluje mi dobro samo mi nije jasno kako ja ovde kacim hddove? Ne vidim šine nigde?


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@Orchard @Censired Hvala vam obojci jasno mi je sada. Do sada sam uvek imao podrume od kucista. Pre godinu i nesto sam bio u fazonu ajde da kupim sebi neko novo i lepo kuciste i kupim MS industrijal Raider za 2.500 din. I bio sam srecan kako za male pare moze da se uzme dobro kuciste :S: . Kasnije sam shvatio da to bas i nije dobro kuciste i da mi kompontente tesko disu i ako sam stavio jedan kuler s preda koji ubacuje vazduh i jedan pozadi koji izbacuje. Sve je puno prasine i svako malo moram da se zezam sa ciscenjem.

Sada sam resio da svaki mesec od plate kupim po 1 2 dobre komponente. I da lagano nabudzim jedan dobar PC. Sve bih promenio osim graficke (r9 380 4gb) koja bi bila ipak preveliki zalogaj za platu od 30.000 Prvo na spisku je kuciste i napajanje.

Ako moze pomoc oko odabira adekvatnog foruma za temu gde bih mogao da zatrazim savete oko gradnje pc-a? Vidim da su forumi podeljeni po komponentama, nema uopsteno tipa sklapanje konfiguracije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno