Šta je novo?

Da li je DDR4 memorija pojeftinila, ili mi se čini?

Kupio sam Chieftec A80 750w za 7000 sa dostavom. Mislim da je u tom cenovnom rangu dobra kupovina. Sada da bijem glavu sa pločom i memorijom, pošto ovog Apacera po ceni koja je bila više nema. Ko čeka, taj izgubi, kaže naš narod :)
Hvala svima na pomoći oko napajanja.
A memorija očito nije pojeftinila, samo variraju cene od slučaja do slučaja, tj. od modela do modela. Poneka pojeftini na koji dan, obraduje nas malo, pa Jovo nanovo...
 
dobra odluka,

meni chieftec 750w radi 6 godina ni jednom nije stucno.
 
preporuka za plocu ? hmm

uzmi najjeftiniju koja nema ni jedan jedini klasican elektrolit. ( pa ni zlatni ojhajujujukakojedobar u ( i oko ) integrisanoj zvucnoj na ploci )

to ce ti prvo crkne na ploci pa makar ona kostala 300e, tacnije nece odma crci nego ce se malo isusiti i poceti da bubri kao pirinac u mleko i onda nastaju problemi
 
Ja namerno ne kupujem još jedan štap od 8 GB. Bojkotujem. Verovatno će biti ista priča kao i sa SSD. Danas za 90€ imaš da kupiš 500GB, a do skoro 120 :)
 
I 90e je debelo preplaceno za 6 integralCA.

18e ( 6x3 ) je realnija cena, al na marsu il na berzi ( i ne, nisam bukvalno mislio 6 :) )
 
Ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde.

Imam u racunaru HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL15, gledam da uzmem jos 8GB ali nalazim samo CL16 "verziju"(pojma nemam sta to oznacava). Jel ce raditi sve kako treba sa CL16?
 
HyperX Fury 2666 MHz nema CL15 za module od 8GB verziju, samo za 4GB
 
Na onom sajtu e ponuda pokazuje da te memorije ima u dve prodavnice. Ali skuplje od CL16. Tako da kupi CL16. :)
 
@crusader

Hvala na odgovoru :)

HyperX Fury 2666 MHz nema CL15 za module od 8GB verziju, samo za 4GB

Objasni mi onda šta to ja imam u računaru?

Screenshot_186.png

@Mare

Našao sam to mada sam ja pre svega gledao kod mađara, pošto planiram da uzmem još par stvari pa zbog popusta :D
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koliko je kostao DDR4 RAM kod nas u Srbiji pre poskupljenja?
 
Ja sam pre 2 godine platio 2x4gb Crucial memorije oko 4500din cini mi se... Tuga sta uradise sa cenama.
 
Nazad
Vrh Dno