Šta je novo?

Tenda AC6

Što se tiče Windows mreže ne bi trebalo da bude problema jednom kad se flešne Padavan, a za Android uređaje treba probati sa nekom od aplikacija za tu svrhu. Tu već nema garancije da će sve proteći glatko, niti da li će moći uopšte da se štampa... Tu već ne mogu pomoći jer je tu nema nekog sigurnog rešenja. U takvim situacijama i ja nabadam pa šta uspe, uspe, a ponekad i nije moguće naterati da radi...
 
Stigao mi je ruter, ali sve je na kineskom, i na app na tel mi je na kineskom.
Ako moze objasnjenje kako da instaliram padavan bio bih zahvalan, hvala..
 
Pa što si uzeo kinesku verziju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema Xiaomi R3G englesku verziju firmvera. To sam već napomenuo u nekoj od tema gde je bilo govora o tom Xiaomi ruteru. Nisu to još napravili Kinezi. Ja sam koristio translator kad je moj Xiaomi bio na stock firmveru. App na telefonu bi trebalo da je na engleskom. Tako je kod mene.

@stefkoss

Aplikacija treba da je na engleskom, ako si je skinuo sa Google play. Kod mene je na engleskom, mada je ne koristim jer ne radi sa Padavanom. Ta aplikacija će ti itekako trebati pre nego što flešneš Padavan pa je poželjno da bude engleska verzija.
 
Poslednja izmena:
Ono što mogu da pomognem je da postavim neke fajlove koji će ti trebati za postupak da bi ti uštedeo na vremenu. Prvo evo linka za developer firmware koji će ti trebati da bi dobio opciju da uključiš ssh pristup na ruteru. Drugi link je za ssh patch. Ovi fajlovi su samo za MIR3G. Ne i za druge Xiaomi rutere.
 
Poslednja izmena:
Moram da naglasim da sam u međuvremenu saznao da je ssh patch jedinstven za svaki pojedinačan uređaj tako da onaj link za isti zanemarite jer je to patch samo za moj ruter. Mislio sam da ubrzam proces ali džabe kad ne može. Mora se skinuti sa Šaomijevog sajta, to jest, mora se napraviti account da bi se isti skinuo i flešnuo...
 
Ja se zagrejao za tendu ac6, al sad vidim da neki ne preporucuju, vec mi3g. Inace zivim u stanu, dupleks i plus terasa iznad celog stana kao treci nivo. Sbb ruter ubee mi je u prizemlju, na spratu los signal, na terasi nema...Cuo sam da bi mi tenda zwvrsila posao, da je povezem kablom sa sbb ruterom, stavim pored, navodno bi pokrila sve...ili event da je stavim na sprat, vezem jepreko wifi sa sbb ruterom i da mi sluzi kao repeater...
 
Nzm zasto mora gigabitni? Meni je brzina 55/6 Mbs, takav je paket. Mnogo mi je bitnije da mi sve pokrije...
 
^^ pa ovaj TOTO link izgleda odlicno za ovu cenu

Jel ima neku aplikaciju TOTO za kontrolu preko mobilnog, kakve su mu opcije?
 
Imaš klipove o njemu na YouTube. Neki su doduše, na ruskom, ali i ima i englskih. Obrati pažnju, da Rusi rade reiew-e za neki jači model 3200 RU, identično izgleda, ali je kao access point sa onim modovima: WISP, repeater , itd. Možda saznaš, to što te interesuje.
 
@Danilo74
Pa, za sad ti ne treba. Ako ti ruter obezbeđuje brzinu paketa, onda je o.k., ali u budućnosti, kad ti budu pojačali paket, ruter će biti usko grlo. To često radi optički internet. Kod mene je slučaj, da imam vremešni ruter, tj.access point , koji navodno podržava LAN 100 Mbs, wifi 54 Mbs; u praksi preko LAN-a pomenutog uređaja dobijam samo 35/25 Mbs, na wifi-u još i manje. Paket mi je 100/35Mbs. Kada je povezan direktno PC na žičani modem provajdera, brzina je puna, ali nemam ni wifi ni dodatnih LAN-ova.
 
Poslednja izmena:
Ja ruter koristim iskljucivo preko wifi ja, brzina mi je 60/4 i to je ok. A sta ce biti za par godina, boze zdravlja...zamenicu ruter koji cu sad platiti 20 ak evra...trenutno mi je mnogo bitnije da uspem sve da pokrijem, odnosno stan i terasu...
 
Da pozajmim temu. Kod mojih planiram da pojačam signal ali bi meni zbog pozicije odgovarao neki wifi extender tipa ovoga sa slike za što manje para i treba mi konkretna preporuka ako neko ima iskustva
50e8ba253be4a352b332533de2edd12b.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno