Šta je novo?

Tenda AC6

Ta Tenda je definitivno bolja od D-Linka koji imaš, ali moj savet je da kad već uzimaš nov ruter, i to još poručuješ iz Kine, uzmeš neki jeftiniji ali gigabitni. Ta Tenda ima fast ethernet switch a naši provajderi povećavaju bandwidth i uskoro će download od 100+ Mbps biti osnovna ponuda. Sa tom Tendom nećeš moći da izvučeš više od 100Mbps, pa ni toliko, jer ima 100 Mbps WAN port. Ja sam skoro uzeo Xiaomi MI WIFI R3G za oko 30 evra iz Kine i radi jako dobro. Pogledaj kako se sad kreću cene tog rutera po Kineskim sajtovima. Ja sam uzeo preko TomTop-a...
 
Ima tenda AC9 sa gigabitnim portovima ali je skoro duplo skuplja i kosta oko 50$

Takodje i xiaomi je slicne cene sa 100mbit je oko 30$, a sa gigabit je oko 45$ sto u procentima nije mala razlika a u radu tu razliku nece osetiti.
 
Poslednja izmena:
Ne, on misli na xiaomi router 3g on je skuplji taj je sličan kao tenda ac6 samo što ima dva LAN porta umesto 5

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koja je razlika izmedju 3 i 3g?
Koliko vidim 3 i 3g su isti spolja, oba imaju samo 2 porta za net, mada je meni to i dovoljno, za dva pc-a na kabal i ostalo wifi..
 
Poslednja izmena:
R3G ima mnogo jači CPU (880MHz dual core, quad thread), duplo više RAM-a, gigabitni switch i USB3 port... Ukratko, mnogo je bolji od običnog R3, koji je u klasi sa Tendom AC6, a za nijansu skuplji. Dosta je bolji i od Tende AC9...
 
Na powerline u sobi na spratu mi net zastane na min, dva pa opet proradi, moze li to bit do ovog d-link sadasnjeg rutera?
I dali cu osetiti razliku na 40mb net i na wifi signalu?
 
Da ne otvaram novu temu pošto je slično pitanje, isplati li se Tenda AC10 sa Alija za 40$?
 
Najverovatnije je do powerline adaptera i opcija za uštedu energije.

@zoza

Nemoj uzimati tu Tendu. Nije dobar izbor. Ako ćeš već Tendu gledaj da uzmeš neku sa Broadcom a ne Realtek SoC-om... Xiaomi R3G je bolji uređaj i od Tende AC10.
 
Kolko vidim na netu nigde nema tu opciju..
Znaci u svakom slucaju xiaomi 3g bi barem poboljsao wifi signal malo jel tako?
 
Kolko vidim na netu nigde nema tu opciju..
Znaci u svakom slucaju xiaomi 3g bi barem poboljsao wifi signal malo jel tako?

Vidi koja su verzija powerline adapteri, idi na net, skini najnoviji softver za podešavanje i trebalo bi da imaš opciju da isključiš power saving podešavanja. Što se tiče wifi signala Šaomi će u svakom slučaju bolje raditi nego D-Link.

stefkoss je napisao(la):
Kolko vidim trenutno je Router 4 jeftiniji od 3g, a isti, samo sto nema usb prikljucak, za sta usb sluzi na ruterima?
https://www.gearbest.com/graphics-ta...ml?wid=1433363

Taj je baš nov, a malo slabiji od R3G po specifikacijama (pored nedostatka USB porta ima manje RAM-a). USB port na ruterima služi da se nakači storage, štampači, usb modemi itd.. Ja sam opet za R3G jer je malo bolji a neznatno skuplji + postoji podrška za custom firmware ako se ukaže potreba a hoće. Firmware na ovom Xiaomiju je na kineskom jeziku tako da se za podešavanja ili koristi Google translate ili se flešuje custom firmware (Padavan) na Engleskom, kao što sam ja uradio.
 
Hvala, sad ugasih tu opciju, i resetovah ruter.
Ako se posle resetovanja nista ne sredi uzimam 3G ruter, moze li preporuka gde je najeftinije?
Ja sam nasao ovde:
https://www.ebay.com/itm/Original-X...sacat=0&_nkw=xiaomi+router+3g&_from=R40&rt=nc
I ako ima usb router, da li to znaci da cu moci stampac koji nije wifi da povezem nja njega i da mi bude kao wifi stampac da mogu da stampam sa pc-a u drigoj sobi ili sa tel-a?
 
Poslednja izmena:
Trojka nije mogla, USB je za storage

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesi li siguran, na netu pise da moze svaki koji ima usb, samo u opcijama mora da se bakce...
 
Tako piše u aplikaciji
4c52d1e84b3f8a30900e3c7c0db79f48.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa Padavanom radi sve. ;)

Padavan_print.JPG

Jest' da je zvanični Xiaomi firmware baziran na Openwrt-u, ali su ga dosta osiromašili. Nema još stabilnog LEDE/Openwrt firmvera za ovaj ruter, ali je Padavan više nego dobar.
 
Poslednja izmena:
BTW evo opet rasprodaja na TomTop-u (26,68€). Kad sam ja uzimao bio je free shipping za Srbiju, ali sad nije.
 
Poslednja izmena:
Ne salje u CG TomTop.
Ugl, kad padne na 30e uzimam ga i instaliracu padavan i kraj.
Ako mozes 9r33n... da mi posaljes upustvo na pp kad ga budem uzeo kako da ga instaliram bio bih zahvalan.
Hvala..
 
Imam link do Prometheus scripta pomoću koga se pravi Padavan. Ne smeju se razmenjivati gotovi firmveri za rutere koji nisu Asusovi zbog kršenja autorskih prava. Padavan je baziran na AsusWRT-u i gotovi trx fajlovi se samo mogu razmenjivati za Asus-ove rutere sa Mediatek SoC-ovima.
 
Znaci to nije gotov firmware koji se samo ubaci?
To je suviše napredno i prevazilazi moje znanje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Malo jeste pipavo, ali nije neizvodljivo. Treba samo brz računar jer na starijim proces pravljenja može da potraje pola dana :p Ima dosta resursa na netu kako ovo odraditi...
 
Ako moze odgovor, narucio sam router 3g.
E sad, ako odradim ovo, i ako mi obican usb stampc postane na ovaj nacin "wifi" stampac, da li onda mogu da sa tableta kucam nesto i odmah to istampam iz druge sobe na stampacu?
 
Ako je Windows tablet onda se instalira adekvatan drajver, i štampa se kroz mrežu. Za Android moraju dodatno da se instaliraju aplikacije u zavisnoti od toga o kom je tabletu reč...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno