Šta je novo?

Dva racunara na jedan monitor (splitovani ekran)

neznam

Poznat
Učlanjen(a)
21.07.2018
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav,
Ako sam promasio podforum, zamolio bih admina da prebaci u odgovarajuci.

Dakle ovako, imam monitor 34'' widescreen, imam dva racunara, jedan sam povezao preko HDMI-a, drugi preko DP porta, pa me interesuje da li postoji mogucnost da splitujem tj podelim ekran na dva dela, pa da mi prikazuje sliku oba racunara istovremeno, posto mi je to potrebno za posao.
Do sada sam koristio dva monitora (27'') pa mi nije predstavljalo problem, ali sam uzeo 34orku pa ako moze da se namesti bilo bi odlicno.
Jedino sto mi pada na pamet je team viewer, ali opet nije to - to..
 
Pozdrav,
Ako sam promasio podforum, zamolio bih admina da prebaci u odgovarajuci.

Dakle ovako, imam monitor 34'' widescreen, imam dva racunara, jedan sam povezao preko HDMI-a, drugi preko DP porta, pa me interesuje da li postoji mogucnost da splitujem tj podelim ekran na dva dela, pa da mi prikazuje sliku oba racunara istovremeno, posto mi je to potrebno za posao.
Do sada sam koristio dva monitora (27'') pa mi nije predstavljalo problem, ali sam uzeo 34orku pa ako moze da se namesti bilo bi odlicno.
Jedino sto mi pada na pamet je team viewer, ali opet nije to - to..

Pogledaj u specifikacijama tog monitora, ako u podesavanjima ima opciju "Multi monitors", ili "MultiView" (tj. opcije "picture in picture / PIP" i " picture by picture / PBP) onda ces moci, u suprotnom, mislim da ne.
 
Nazad
Vrh Dno