Šta je novo?

Pomoc, 3 gb usable (od 4 gb)

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
303
Poena
70
Kao sto naslov kaze, u racunar su ubacene 2 plocice sa po 2 gb rama, sistem vidi sva 4 gb rama , ali je usable samo 3 gb. Win 7 64 bit, video na netu i probao sa msconfig,probao da menjam mesta plocicama i nista ne pomaze. U pitanju je starija GA 945-pl-s3p ploca sa e5700 procesorom. Memorije su 100% ispravne.
Zna li neko kako da resim problem?
 
Uopste ne nalazim tu opciju u biosu.
 
Koliko pokazuje u biosu?

Ažuriraj windows i sve drajvere.

Probaj Clear Cmos.

Da li je Bios najnoviji, možda ažuriranje pomogne.
 
Proveri da li su sve nožice procesora na svom mestu.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Proveri danas , sve ok , nema iskrivljenih/polomljenih pinova.
 
WMY7h.png
 
:d Video sam , ali pretpostavljam 2 gb po slotu.... Nego nisam uradio update biosa, moguce da je to....
 
Ploče sa 945 čipsetom su ograničene sa ram memorijom. Isti problem sam imao sam ga-945gcm-s2l pločom. Update biosa nije pomogao, uvek vidi 3GB.
Malo sam istraživao tada i navodno je magistrala za memoriju na 945 čipsetu 32 bit ili tako nešto, pa zato ne vidi preko 3GB, ne mogu da se setim tačno...
 
Al sam se usrecio sa ovom plocom...... Vidi ona 4 gb , ali 3 je na raspolaganju...
 
Kod mene u windows-u pise 4GB (3GB usable), ali kada se pali racunar, prikazuje samo 3GB na post ekranu
 
Identicno. A sto je najgore , ovo su dva modula po 2 gb i imam jos dva prazna slota.... A razocarao sam se isto sto ploca ne podrzava quad core procesore iako po fsb-u bi mogla...g31/g41 zakon cena/kvalitet
 
Ma ovo sam matorcima sklopio, cisto da mogu na net da idu.
 
Nazad
Vrh Dno