Šta je novo?

Polaris Media

woxer

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2016
Poruke
328
Poena
80
Pozdav ljudi, ima li korisnika polarisa? Razmisljam da uzmem arene preko polarisa, pa me zanima kakva je pouzdanost, usluga, tehnicka podrska? Posto se sa mts tv go nisam proslavio, pa mi treba nesto drugo.
 
Koristim je godinu dana, samo Arene (zet je uzeo sve kanale).

Pouzdani su, nisam imao prekide usluga. Kad su menjali položaje satelita, tehničari su se najavili dan ranije, došli i podesili.

Što se tiče samog kvaliteta slike, ipak je to satelit - ne može se porediti sa kablovskom.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Komšija moj ima Polaris, samo da napomenem da su Arene SD kvaliteta. Ako hoćeš samo Arene možeš da uzmeš i običnu antenu i set-top-box preko Telekoma i za 600 dinara mesečno gledaš paket koji imaju i koji uključuje Arene, takođe u SD. Polaris je mesečno skuplji ali više kanala od Telekoma, jedino ako ti mrsko zbog satelitske antene da postavljaš i svega ostalog...
 
Ma ja bi samo arene, razmisljao sam I o antena plus, ali cimanje mi je da se penjem na krov, da povezujem antenu, I jos onda da spustam u sobu, koja mi bas I nije pristupacna da spustam u nju direkt, posto mi je u prizemlju. Kako radi preko sobne antene? Neki predlog za kupovinu iste?
 
Antena plus,koja je pretplata,spisak kanala,nigde nema da se vidi,telekom prevaranti.
 
Smesan sajt a ovo ako je ponuda,onda je jos smesnije.Polaris je za ovo svemirski brod.Lelekom.

Screenshot_2018-07-22 Antena PLUS mts Antena TV.jpgScreenshot_2018-07-22 Kanali Antena PLUS mts Antena TV.png
 
Poslednja izmena:
I na Polarisu je sve u SD, pa i Arene. Naravno da je Polaris bolji, 650 din. osnovni paket koji uključuje Arenu 1, a za 850 din. se dobija osnovni paket i preostale Arene + X Club. Jedino ko neće da postavlja satelitsku i batrga se oko toga može da uzme ovo preko Telekoma, ako ga samo Arene interesuju. Arene u HD imaju samo u IPTV usluzi u Telekomu, ali i to ako se doplati a ovo preko obične antene i preko Polarisa je samo u SD.
 
Ma ja bi samo arene, razmisljao sam I o antena plus, ali cimanje mi je da se penjem na krov, da povezujem antenu, I jos onda da spustam u sobu, koja mi bas I nije pristupacna da spustam u nju direkt, posto mi je u prizemlju. Kako radi preko sobne antene? Neki predlog za kupovinu iste?

Meni neko da odg?
 
Upotrebljivost sobne antene najviše zavisi od tvoje lokacije, orijentacije prozora i položaja antene u sobi. Dok ne probaš, nećeš znati.
 
I na Polarisu je sve u SD, pa i Arene. Naravno da je Polaris bolji, 650 din. osnovni paket koji uključuje Arenu 1, a za 850 din. se dobija osnovni paket i preostale Arene + X Club. Jedino ko neće da postavlja satelitsku i batrga se oko toga može da uzme ovo preko Telekoma, ako ga samo Arene interesuju. Arene u HD imaju samo u IPTV usluzi u Telekomu, ali i to ako se doplati a ovo preko obične antene i preko Polarisa je samo u SD.
Jeste, raspitivao sam se I kod njih je. Medjutim, mislim da je bruka za Telekom da svoje glavne kanale prodaju u SD rezoluciji I da im je to top ponuda. Za Polaris je isto bezveze sto je SD (posto sam se raspitivao da uzmem) ali to nije njihov proizvod vec Telekomov pa I ne mogu mnogo da kritikujem. Inace u poslednje vreme sam obilazio Evropske drzave I svuda je 1080 rezolucija programa standard a neke imaju I 4k. Kod nas je pojam telekomovih 720 preko mts go I to sa prekidima. Ovo ostalo, preko polarisa I mts antena nije vredno ni spominjanja. Moze da zadovolji samo one sa TV sa katodnim cevima

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
ja sam u beogradu u centru na zadnjem spratu. nigde zgrade oko mene, ali okrenut ka banatskoj ravnici, a ne ka avali i nikako ne radi sa sobnom antenom.
mislim da armatura u zidovima žešće ometa prijem. sa raspalom logom napolju radi ok.
 
@woxer
Rezolucija slike na Arenama iz Polarisa preko satelita je 704x576 i sasvim je ok i na lcd tv od 40"+
Po meni je bolje da uzmeš full paket "Sve za 850" po ceni od 850 din. mesečno i imaš komplet sve
sa Arenama,nego samo paket Arena koje koštaju 650 din.Imao sam i Antenu Mts dok su davali promo
6 meseci free i posle im samo vratiš opremu. Mislim da su to ukinuli i da nema više ove promocije ?
Slika na Anteni Mts je jedno vreme išla u hd na Areni Sport 1 samo i to u 1920x1080 rezoluciji.
Nešto su posle menjali i vratili na standardnu sd rezoluciju. Na Anteni Mts imaš i tumogućnost da
uzmeš i dodatni stb ili modul sa karticom to je +299 din.mes. To daš nekome da koristi,i plaćate po
pola,tako da vas košta po 450 din. mes. ista usluga. UO za ovu opciju je isto klasičnih 24 mseca...
Postoji fora i da se uzme i dodatni stb kod Polarisa isto, usluga DUO nešto slično možeš "odraditi" kao i
kod ove usluge sa dva stb ili modula kod Antene Mts ako si malo snalažljiv... ;) Tu bi matematika bila
malo veća 850+350=1200/2=600 din. i gledate i ti i kum,prijatelj,burazer,.. :) Ali ima i nekih troškova
oko ugradnje 3500 din.+1500 + kabel...ne znam raspitaj se i vidi šta ti je bolje i jeftinije. Sretno
 
Poslednja izmena:
Bravo za tebe ako ti je 704x576 na 40“ dobro!
Ja slepac, ispod 1920x1080 na 43“ smatram lošim. Doduše, braća Jenkiji emituju svoje kanale 720p ali 50 fps i slika im je dosta dobra.
Šta ću, razmazili me francuzi za vreme SP sa TF1 4K.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ma da dečko se rodio sa hd i uhd pa mu sve sa sd smeta... ,)
 
@woxer
Rezolucija slike na Arenama iz Polarisa preko satelita je 704x576 i sasvim je ok i na lcd tv od 40"+
Po meni je bolje da uzmeš full paket "Sve za 850" po ceni od 850 din. mesečno i imaš komplet sve
sa Arenama,nego samo paket Arena koje koštaju 650 din.Imao sam i Antenu Mts dok su davali promo
6 meseci free i posle im samo vratiš opremu. Mislim da su to ukinuli i da nema više ove promocije ?
Slika na Anteni Mts je jedno vreme išla u hd na Areni Sport 1 samo i to u 1920x1080 rezoluciji.
Nešto su posle menjali i vratili na standardnu sd rezoluciju. Na Anteni Mts imaš i tumogućnost da
uzmeš i dodatni stb ili modul sa karticom to je +299 din.mes. To daš nekome da koristi,i plaćate po
pola,tako da vas košta po 450 din. mes. ista usluga. UO za ovu opciju je isto klasičnih 24 mseca...
Postoji fora i da se uzme i dodatni stb kod Polarisa isto, usluga DUO nešto slično možeš "odraditi" kao i
kod ove usluge sa dva stb ili modula kod Antene Mts ako si malo snalažljiv... ;) Tu bi matematika bila
malo veća 850+350=1200/2=600 din. i gledate i ti i kum,prijatelj,burazer,.. :) Ali ima i nekih troškova
oko ugradnje 3500 din.+1500 + kabel...ne znam raspitaj se i vidi šta ti je bolje i jeftinije. Sretno

Nije meni toliko mnogo bitan kvalitet slike. Meni je najbitnije da radi konstantno, bez prekida, da ne secka i slicno. Npr kao mts tv go koji buffer-uje svakih min-dva.
Svidja mi se ovaj predlog da uzmem dva stb kod antene tv, pa da podelim, posto i drug planira da uzme nesto. Da li je to zaista ostvarivo, imas li iskustvo sa tim ili kazes kao mogucnost?
I zanima me jos kakav je signal, da li postoje smetnje kad je nevreme?
 
Poslednja izmena:
Ma da dečko se rodio sa hd i uhd pa mu sve sa sd smeta... ,)
Dečko ima 46 godina i zna šta hoće. Koristim SBB gold duo extra zbog HD kanala (45 u paketu).
Sad što je tebi super SD, to je tvoj problem.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@woxer

Prekida na Anteni mts je bilo u okvirima normale što je i logično nova je usluga i bilo je 1 ili 2 puta da nije bilo slike,
seckanja kada radi nema,kvalitet je ok. U vezi pitanja da li je ostvarivo...pa normalno da je ostvarivo, nemoj samo reći
"e ovaj drugi stb ili modul će mi koristiti drug", nego jedan ide za kuću drugi u vikendicu, stim ako si video nasajtu i taj
drugi sbt ili modul isto košta? Tako da je najbolje pre bilo čega dobro se još raspitaj o cenama i mogućnostima.

@salacue

Ja nigde nisam napisao da mi je SD SUPER i nemam nikakvih problema sem što ih ti možda vidiš?
A ako si čitao post pre tvog vidiš da i sam autor istog kaže da mu kvalitet slike i nije toliko bitan!?
Stoga i ne razumem svrhe tvojih postova (sem nekog k.) što ti imaš TF1 4k i SBB šta god, kada to
nema veze sa temom a ni sa tim što je @woxer pitao!?
Inače i ja sam sa 45 počeo da nosim naočare, pa eto još jedan lep i dobronameran savet od mene.
 
Poslednja izmena:
Tačno, nije to pitao. Ali je napisao da mu je ok 720x576 na 40“. Moje pitanje njemu bilo je kako mu je ta rezolucija dovoljna.
Jedno pitanje vezano za polaris: zar nisu bile u ponudi i arene 720p ili 1080i?

Inače, nije nikakvo k šta ja imam a ti ili neko nema, već jednostavno smatram da je u današnje vreme normalno tražiti za svoje pare što bolji kvalitet. Pa i filmove gledam 1080p što većeg bitrejta a po mogućstvu BR remuks.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@salacue
Ne,ja sam napisao da mi je 720x576 ok što i jeste po meni ok i što bi i za @woxer mislim bilo ok?
A kako mi je ta rezolucija dovoljna pa eto jednostavno je dovoljnja verovatno kao i za 99% ostalih
korisnika koji koriste Polaris? Mislim hteli bi mi da to bude u hd ali to već nije do nas naravno, a
verovatno tada ni cena ne bi bila 650 ili 850 dinara nego kao kod tvog SBB ali ti to već bolje znaš.

Na Polarisu Arene idu u 16:9 formatu,videomode 720p50,videosize 720x576i25,MPEG-4. Arene na
Polarisu nemaju izgledne šanse da budu u hd, na satelitu jedino idu u HDu na Eutelsatu 16°E u hr.
paketu Max Tv sa hrv. komentatorima.
 
@woxer

Prekida na Anteni mts je bilo u okvirima normale što je i logično nova je usluga i bilo je 1 ili 2 puta da nije bilo slike,
seckanja kada radi nema,kvalitet je ok. U vezi pitanja da li je ostvarivo...pa normalno da je ostvarivo, nemoj samo reći
"e ovaj drugi stb ili modul će mi koristiti drug", nego jedan ide za kuću drugi u vikendicu, stim ako si video nasajtu i taj
drugi sbt ili modul isto košta? Tako da je najbolje pre bilo čega dobro se još raspitaj o cenama i mogućnostima.

@salacue

Ja nigde nisam napisao da mi je SD SUPER i nemam nikakvih problema sem što ih ti možda vidiš?
A ako si čitao post pre tvog vidiš da i sam autor istog kaže da mu kvalitet slike i nije toliko bitan!?
Stoga i ne razumem svrhe tvojih postova (sem nekog k.) što ti imaš TF1 4k i SBB šta god, kada to
nema veze sa temom a ni sa tim što je @woxer pitao!?
Inače i ja sam sa 45 počeo da nosim naočare, pa eto još jedan lep i dobronameran savet od mene.

Ma ja bi im rekao da mi je potreban za drugu sobu. Hvala ti puno na informacijama.

@salacue Nisam ja rekao da mi je ok 720x576 na 40“, to je rekao @mstevanic, ja imam tv 32". Sto se kvaliteta tice, naravno da bi voleo da imam u HD, ali to je retko gde ostvarivo, cak i kad je opstvarivo onda je papreno. Trebaju mi konkretno Arene, najjradije bi samo njih uzeo, posto vec imam sbb, ali sam fanatik za sportom, tako da mi treba solidna slika samo da radi bez prekida, i da je naski. Ostavio bi ja mts tv go, ali ubija me buffer-ovanje.
 
Zovem indijance da se prijavim i da dodju da prikljuce, niko se ne javlja. Kakav je to korisnicki servis?
 
Eto kome treba može i sr. Arene u hd u da gleda legalno i preko satelita, krenuo je m:sat na Astri 3B 23.5°E sa sve 5 Arena Sport u hd.
 
Ovoliko nadanja i cekanja.... i onda ti uvale SK kanale u SD rezoluciji !!!!!!
OVO JE SRAMOTA da nemam reci da kazem. Da ti u 2021 godini ljudima ubacis SD kanale Sport Kliub.
STIDITE SE, AKO CITATE OVO
 
Da
Preuzela ih UG
 
Nazad
Vrh Dno