Šta je novo?

pomagajte - adapter, repeater ili router

old

Poštovan
Učlanjen(a)
20.07.2018
Poruke
58
Poena
60
S jedne strane Netis WF2411, s druge TP LINK WN722N. Nekad 3-4 crte (20+ Mbps), nekad (cesce) ocajno (2-5Mbps). Razdaljina 10ak metara, 2 zida. Okolo nema neke guzve, adapter hvata jos 2-3 komsijska signala.

Posto Netis ne mogu (ne smem) da diram (osim mozda nekako da podesim), sta da radim da poboljsam kvalitet veze:
1. da promenim client adapter nekim boljim,
2. da ubacim neki repeater izmedju (preporucuju mi neki Xiaomi) ili
3. da ubacim drugi router izmedju ili umesto adaptera (tu mi preporucuju TP LINK sa dd-wrt ili Asus, Xiaomi i Padavan)?
 
stavi na netisu n-only standard, izaberi 1, 6 ili 11 kanal (u zavisnosti koj je najmanje zagušen, proveri inSSIDerom).
...i naravno isljuči WPS
 
Kupi polovan FritzBox, na oglasima..Neki za par hiljada din, stavi da lan 1 bude wan port i zavrsio si posao..
pozz
 
Nisam najbolje razumeo kako da povezem?
stavi na netisu n-only standard, izaberi 1, 6 ili 11 kanal (u zavisnosti koj je najmanje zagušen, proveri inSSIDerom).
...i naravno isljuči WPS
Skoro isto radi i na n-only, WPS je iskljucen a 1. ne mogu ni da izaberem, na 6. radi jos gore (iako niko od komsija nije na tom kanalu), na 11. je ok (automatski je bio valjda na 10.).

A što je Netis "nedodirljiv" ako nije tajna? :)
Recimo da je primarni korisnik zadovoljan kvalitetom signala i ne veruje da bi provajder svima uvalio los router, samim tim ne dozvoljava bilo kakvo (vidljivo) cackanje...

Sta onda preostaje kao trajno i pouzdano resenje problema (da ne bude prekida, gubljenja konekcije) bez prevelikog usporenja?
 
Sa tim Netisom u kombinaciji nema pouzdanog rešenja problema. ;)
 
Nemoguce da bi bilo isto i sa nekim drugim adapterom (ili router-om u client modu) i sa repeater-om (ili router-om) postavljenim negde na pola "puta".
 
Niko ti ne brani da probaš da podesiš neki drugi ruter kao repeater ili bridge, ali Netis je tu glavni problem, sa obzirom na "vrhunske" tehničke specifikacije... Na tvom mestu bih prvo probao sa powerline adapterima ako ima uslova za iste...
 
Ako powerline treba preko iste faze, mislim da nece moci. A i da moze nisu bas jeftini ti adapteri.

Koji drugi router kao repeater ili bridge (ili client), TP LINK, Asus, Xiaomi? I sta ima vise sanse da uspe, router ili bas repeater (ovaj https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-wifi-amplifier-2-white/ ili neki drugi)? Link je 30/3, nije problem da bude duplo sporije
 
Taj Xiaomi repeater nije skup i kao takav se isplati, i pored toga što nema garancije kako će sarađivati sa tim Netisom... Ja nemam iskustva sa istim, ali čujem od drugih koji ga imaju, da je stvarno dobra spravica za male pare... Ništa ne gubiš kupovinom istog jer je stvarno povoljan... Drugi ruter sa tim Netisom je malo skuplje kockanje...
 
Pa nisu ni ruteri skuplji, od 1000-2000 ima da se nadje i TP LINK i Asus. Vise me brine da ne bude nekih zastoja, reseta, odlazenja u stand by i tako tih fantomskih prekida kojih nema sad kad je samo adapter i ruter
 
Ima, ima... Takvi se vrlo malo razlikuju od tog Netisa po ubogim tehničkim specifikacijama i mogućnostima, sem što imaju zvučniju robnu marku...

P.S. I ja bih se brinuo da nemam drugu opciju, nego da budžim sa tim Netisom...
 
Poslednja izmena:
Pa i Xiaomi router je 3000-3500 nov, a pricao sam o polovnim. Ima skroz ok, ne treba meni neki za 100 klijenata i da pokriva desetine metara... I ovo sad radi bez prekida, samo sto ima te padove u jacini signala/brzini. Znaci samo to da resim, da bude koliko-toliko stabilna brzina (makar bilo i duplo sporije) ali da ne bude fantomskih prekida i gasenja repeater-a/router-a (posto citam da se to mnogima desava, gase se, odlaze u stand by, prekidaju konekciju pa mora reset).
 
Onaj Xiaomi repeater može iz Kine da se naruči za 5 evra nov... To se isplati, a i da ne radi radnju ostaje ti jeftin dobar repeater koji posle možeš da koristiš sa nekim normalnim ruterom. Sa Netis-om od primarnog korisnika, čak i da upariš najskuplji, najbolji ruter, a Netis da bude glavni, nema garantovane stabilnosti u radu... Jednostavno toliko je loš... Ja bih ubedio primarnog korisnika da menja ruter, pa taman da ja metnem svoj umesto šugavog Netisa...
 
Nisam nasao za manje od 7-8 (znaci 10 kad stigne) a na oglasima ima za 12-13 tako da cu ovde uzeti. Nemam vremena ni zivaca za ubedjivanje (potrajalo bi kad bih sam to radio, jedino da angazujem par telekom. eksperata radi autoriteta i kompetentnosti), probacu ovako pa ako ne ide cekacemo novi ugovor i novu (valjda bolju) opremu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno