Šta je novo?

Nov telefon u rangu 300e, max. 350e

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,578
Poena
255
Pozdrav momci, kupujem neki telefon kao poklon pa mi je potrebna vaša pomoć. Treba telefon u nekom cenovnom rangu do 300e, znači maksimalnih 350e ne više.
Osoba je koristila iPhone SE koji je nastradao, korišćenje uglavnom se svodilo na društvene mreže, multimedija, kamera. Ekran ne bi trebao da bude preveliki, nov ne polovan. Sa njegovim prošlim iskustvima sa Kinezima, definitivno mu ne padaju na pamet kinezi znači ne Huawei-Xiaomi i ostala alijansa (to sam i nameravao da mu kupima ali...). Što čini izbor malo težim.

Na umu imam:

-iPhone SE ponovo, sad ne znam koliko bi ga služio to je već dve godine star telefon, da li je moguće da istraje kao iPhone 5s koji se i dan danas koristi?

-Nokia 7 Plus, ekran je povelik, doduše hardver+softver su odlični, ne znam koliko je pouzdan (nije u ovom budžetu ali je u mtsu uz Moravu oko nekih 30k što mi sasvim odgovara),

Postoji li još neki predlog, da li ima neki Samsung, LG pandan?

Zahvaljujem!
 
Moze i na 6.1 + da se zamaskira.
U sustini AndroidOne je po meni zanimljiv program, u startu je bio zamisljen kao program za Androide iz entry kategorije, dakle one najslabije, kako bi se prilagodio najslabijem mogucem hardveru. Kasnije su videll mogucnost da u saradnji sa proizvodjacima kao glavni adut ponude "2 godine azuriranja Androida i 3 godine bezbednosnih zakrpa" direktno od Googla, sto je u segmentima srednjih kategorija bilo nezamislivo gotovo, pa cak i u flagship segmentu telefona. Onda se pojavio i AndroidGo koji je zapravo zauzeo ulogu AndroidOne programa u svojoj prvobitnoj ideji.
U sustini, kapiram da 85% korisnika niti pravi posebnu razliku izmedju stock-a, Touchwiza, MIUI-a, EMUI-a i drugih, dok god je telefon "dobar", mada je AndroidOne klasicna prodajna strategija gde zelis kupcu da naglasis adut na konto tudjih nedostataka.
Tako sada recimo gde god da se cita poredjenje izmedju Nokia 6.1 i Moto G6 kao dve najbolje opcije nizeg srednjeg segmeta, gotovo svi clanci preporucuju Nokiu pre svega zbog "podrske" ne jer ona nudi vec sto Motorala prakticno zanemaruje srednji segment sa azuriranjem, i ta cinjenica da je ovaj AndroidOne a drugi nije ce i prosecnom kupcu delovati dovoljno "dobro" da donese prevagu i u krajnjim brojkama to moze znaciti prevagu na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu,

Da li u ovom rangu (oko 300€ +-50) može da se nadje nešto bolje od Nokie 7 plus koju u nekoj kombinaciji na poslu bez PDV-a mogu da uzmem za 280€ sa dve god garancije?

Treba mi što bolji celokupno (performanse, podrška, baterija, kamera, ekran) uređaj da menjam već dotrajao Nexus 5X, koji će svakako crći jednom, iako se još uvek drži, ali baterija je horor. :)
Uzeo bih neki dual-SIM uređaj, pa da se ratosiljam nošenja dva uredjaja (službeni iPhone 6) konačno. Ako je moguće nešto sa garancijom većom od jedne godine, bilo bi poželjno.

Od ostalih uređaja, vidim da u navedenom cenovnom rangu mogu da se nađu Xiaomi MI Mix 2, Nokia 8, LG G6, Honor 10 itd. Takodje, vidim da se i MI 8 SE pojavio na oglasima, on jedini ima AMOLED ekran od navedenih...mada nisam baš obožavatelj notch-a.
Da li vredi uzimati nešto sad, ili čekati neki novi uređaj sa SD710/SD670, možda pojeftinjenje nekog jačeg modela (LG V30, Mate 10 pro i sl.), ili pak izlazak dual-sim IP-a koji su najavili?

Hvala unapred, pozz
 
Mislim da je hektor ruiz pominjao u nekoj od tema da se očekuje rasprodaja p10 plus modela 6/128gb krajem avgusta za ispod 300e...gde i kad nemam pojma...po meni bi to bila odlična kupovina. Takođe ta N7 plus na 280e je skroz ok

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Honor 9 recimo ili neki drugi.
Huawei telefoni su jeftiniji u manjim radnjama nego WinWin Gigatron i sličnim.
Huawei je brend br2 postao a 2/3 prodatih telefona su Honor, to nije slučajno.
Svaki grad ima zastupnika Huawei-ja i to obično bude neka manja radnja.
Tako da mnogo Huawei-a se mogu naći po nižim cenama nego što su u vodećim radnjama.

Ovde u KG za gotovinu isti Huawei model je bio svuda 44-48K a u radnji koja je zastupnik 32K.
 
P10 plus se pojavio po ceni od 41.999 cena je veća nego što sam govorio.
2e6c0d067f9aa92b4bdb5ad6ec11dd04.jpg
 
Ja razmišljam da uzmem P10 Plus. Trenutno imam običan S7. Da li P10Plus radi bolje fotke od S7? Kakav je u odnosu na S8? A dobro došao bi mi i malo veći ekran.
 
@blue kao neko ko je prešao sa s7 na p10 (doduše obični) pa posle na s8, prijateljski savet da ostaneš na s7. Ako ti je baš neophodan veći ekran, pazari negde očuvan note 5 (eventualno note 7/fe) i uživaj ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Slazem se, posle S7 samo S8+ ili jos bolje cekati pad cena S9+ krajem godine, to je najveci apgrejd u odnosu na S7 (uz Note 9).
P10/Plus kamere su ok ali nisu bolje od Samsunga koji ima i mnogo bolje autofokus mogucnosti i bolji kamkorder (pre svega stabilizaciju video snimanja).
 
Sad vidim i popust za Motorola Z2 Play u WinWIn. Sa 54990 na 29990. Plus kupon od 3000 plus neki mod za bateriju pozadi.
 
Nema više u MTS-u, a u WinWIn ostali samo beli i zlatni. A i Dual Sim je pod moranjem. Sad sam u dilemi da li da idem na P10 Plus ili da uzmem ovu Motorolu. Uzimam preko revolving kartice, na 12 rata, bez kamate.
 
Poslednja izmena:
Na kraju sebi ostavio S7, a ženi umesto njenog LeEco le Max 2 uzeo Moto Z2 Play. Zlatno/Beli. 30000 cena, manje 3000 kupon, izađe 27.000 fon. Malo jače od 220eu. Uz fon dodatna leđa i battery mod. Da vidim samo da li će joj više odgovarati od LeEca.
 
Na kraju sebi ostavio S7, a ženi umesto njenog LeEco le Max 2 uzeo Moto Z2 Play. Zlatno/Beli. 30000 cena, manje 3000 kupon, izađe 27.000 fon. Malo jače od 220eu. Uz fon dodatna leđa i battery mod. Da vidim samo da li će joj više odgovarati od LeEca.
To je stvarno extra ponuda. Jel to onaj Battey pack od 5 mm debljine? Da li si testirao koliko se dobija na trajanju batreije sa njim?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Battery pack je ultra tanak. A fon, sem uključenja radi provere ekrana, nisam ni dirao. Čekam dolazak zaštitnog stakla a uzeo sam i ultra slim providan silikon. E sad, ono što me nervira, je ona budža pozadi od kamere. Ne znam da li da stavljam neku zaštitu ili ne.
 
Nazad
Vrh Dno