Šta je novo?

Nov telefon u rangu 300e, max. 350e

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,578
Poena
255
Pozdrav momci, kupujem neki telefon kao poklon pa mi je potrebna vaša pomoć. Treba telefon u nekom cenovnom rangu do 300e, znači maksimalnih 350e ne više.
Osoba je koristila iPhone SE koji je nastradao, korišćenje uglavnom se svodilo na društvene mreže, multimedija, kamera. Ekran ne bi trebao da bude preveliki, nov ne polovan. Sa njegovim prošlim iskustvima sa Kinezima, definitivno mu ne padaju na pamet kinezi znači ne Huawei-Xiaomi i ostala alijansa (to sam i nameravao da mu kupima ali...). Što čini izbor malo težim.

Na umu imam:

-iPhone SE ponovo, sad ne znam koliko bi ga služio to je već dve godine star telefon, da li je moguće da istraje kao iPhone 5s koji se i dan danas koristi?

-Nokia 7 Plus, ekran je povelik, doduše hardver+softver su odlični, ne znam koliko je pouzdan (nije u ovom budžetu ali je u mtsu uz Moravu oko nekih 30k što mi sasvim odgovara),

Postoji li još neki predlog, da li ima neki Samsung, LG pandan?

Zahvaljujem!
 
Jel P20 Lite precenjen? On je treutno u rangu do 350e, mada kako vidim ni tu mu nije mesto. P Lite serija je uvek bila top izbor kada se govori o odnosu cene i kvaliteta, medjutim sada kao da je cena prebacena a kvalitet podbacen. Jedino sto vidim privlacno je displej, bez obzira na notch, i kamere, interno ima konfiguraciju koja se moze naci i u P Smartu koji je jeftiniji za 10k. I izrada mi je nekako diskutabilna, izgleda super, medjutim ne znam da li je je izdrzljivost parna estetici, citam na XDA da se lako guli boja oko okvira kamere i na frejmu, lako je savitljiv i slicno...
 
Losiji softver, losiji chipset, LG brend. Po meni dosta da se izbegne pored Nokia i Xiaomi modela za isti novac.
Da poredis LG G6 sa Xiaomi? Svasta cu ovde da procitam. Inace bootloopa i hladnog lepa procesora odavno nema. Ne prstis pa onda dezinformises ljude.

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Poslednja izmena:
Poredim i tvrdim da Xiaomi ima bolju podrsku i bolji kvalitet kontrole :)

Bolji hardver se podrazumeva. Ne mora Xiaomi, to isto vazi i za Nokia 8 model.
 
Udavili ste ljudi više sa tim ovaj Kinez, ovaj Finac kao da je to bitno. Jedino što je bitno je kvalitet. LG je napravio fiasko sa kvalitetom u predhodnom periodu i realno software im kasni, a na sve to se grebe staklo kamere. Koristi u prošlogodišnjem modelu procesor od predprosle godine(daleko od toga da je to spor procesor). To su sve činjenice i ne treba neki da ga brani zato što ima(voli) Lg. Inače kada se sve sabere dizajn, kvalitet izrade, softverska podrška ja glasam za mix2. Nokia je u prednosti, jer se nalazi sa domaćom garancijim i ima čist android, a prednost Lg dizajn i garancija kod operatera.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
staklo kamere se moze na svakom zagrebati. Nemam LG i nisam ga imao ali G5, G6 pa na dalje nemaju nikakav fijasko... Nikad ne bi uzeo Sljaomi naspram G6.... o cemu se ovde pise majko moja...

Sent from my SM-T825 TAB S3
 
Ranije je bila priča da niko normalan ne bi kupio LG (tada Goldstar)/Samsung ništa pored Sonija, Filipsa, Panasonika, Grundiga i ostalih velikana pa se situacija malo modifikovala vremenom. Tako će i sada biti.
 
Poslednja izmena:
G5 ima nekih problema sa ekranom(ne znam tacno kojih, nisam skoro citao), V20 je imao bootloop problem(za koji je LG izjavio da je zbog "loseg Type-C kabla").

Sve u svemu, dok ne prodje 2-3 generacije bez vecih problema sa LG-jem ne bih eksperimentisao. Nakon toga bih kupio, pod uslovom da nudi isto/vise za ulozen novac od brendova koje nisu imali nekih vecih problema(Nokia, Xiaomi, Huawei/Honor, itd..).

Samsung ne bih ni razmatrao ispod Note/S serije, licno ne bih uzeo ni njih, znajuci da ce u nekom trenutku Samsung namerno osakatiti autonomiju baterije ili da ce krenuti da laguje, koincidentalno pred izlazak naredne generacije :)

Ko nece kineski brend(sto je greska u 2018-toj godini), tu su Nokia/HTC/Sony/Motorola(doduse u vlasnistvu Lenova, ali i dalje ima neki svoj smek).
 
Poslednja izmena:
staklo kamere se moze na svakom zagrebati. Nemam LG i nisam ga imao ali G5, G6 pa na dalje nemaju nikakav fijasko... Nikad ne bi uzeo Sljaomi naspram G6.... o cemu se ovde pise majko moja...

Sent from my SM-T825 TAB S3

Da, ali na g6 se ogrebe to staklo vec posle par dana nosenja u dzepu, xiaomi je 4 proizvodjac telefona na svetu, odmah iza samsunga, applea, i huaweia, proverena je kompanija, telefoni su odlicne izrade, miui radi bolje od vecine skinova za android, na vecini modela su nadogradnje poprilicno ceste...lg g6 nije los telefon, ali xiaomi vise nudi za te pare...nisu kinezi isti kao pre par godina... :)
 
To jest pixel XL. Mada oni likovi na KP nisu znali da mi odgovore koju verziju valjaju(refurbished USA ili EU ili nov USA ili EU ) , tako da je to polumacka u džaku :)
 
To jest pixel XL. Mada oni likovi na KP nisu znali da mi odgovore koju verziju valjaju(refurbished USA ili EU ili nov USA ili EU ) , tako da je to polumacka u džaku :)
Kako xl kad je čovek striktno naveo da hoće manji telefon? Inače na samoj kutiji mora odma da se vidi za koje je tržište, a imei može dosta da otkrije kada se pretražuje na pravom mestu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Velika tema sa dosta off pa sam zaboravio :)

Kod htc generalno preko serijskog broja može da se vide gde je i kada proizveden , ali to izvući od likova sa kp je dosta teško , nemoguće verovatno :)
 
Posle dugih premišljanja i dilema, naručena je Nokia 7 Plus. Definitivno je rekla iako je veći ekran da je telefon odličan kao i kamera. Naručen je u WW, plaćen je 345e što me izađe maltene jeftinije nego da sam kupio kod sivih prodavaca plus imam i garanciju od ovlašćenog servisa tako da mirna glava. :)
 
Skroz dobar izbor, sigurno ce biti zadovoljna. Ko nece kineski brend, Nokia je najbolji izbor.
 
Nokiu 7+ bi pored predstojeceg MiA2 trebalo proglasiti telefonom godine, ne u smislu da je najbolji vec najoptimalniji sve uzeto u obzir. Samo cekam da bar najave datum 6.1 Plus u Evropi jer me svrbi dlan za 6.1 mada ne bih da se kajem ako razlika u ceni ne bude prevelika izmedju ova dva.
 
Ne vidim po cenu bi ta Nokia 6.1 mogla da bude bolja od redmi note 5, a biće kod nas poprilično skuplja 100%.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Procesor i grafika su isti, ali bi 6.1 + trebala da bude jaca na polju kamera, nesto veci ppi i naravno bitna razlika za onog ko je trazi je MIUI vs AndroidOne.
Sa druge strane konkurent je MI A2 i tu gubi, i po spec i po ceni, ali ako neko trazi telefon i po spec i po izgledu imedju Mi A2 i A2 Lite, taman je u sredini. E sad cena je druga stvar vec.
 
Ni po cemu butnom u principu. Stock Android kome je to najbitnija stavka, evetualno dizajn(mada meni je notch prilicno ruzna stvar).

Ako je hardver kamere isti kao kod X6 modela, nece to biti bolje od RN5. Ne znam ni zasto se zove 6.1 Plus kad je fizicki manja od 6.1.

Imao sam priliku da uzmem X6 i RN5 iz Kine po slicnoj ceni, uzeo RN5 bez razmisljanja. Stavise, uzeo sam ga i pored nekih modela koji su i hardverski i dizajnerski bolji(npr. Nubia Z18 mini, mada je on bio i skuplji, nije bila slicna cena), kad se sagleda ceo uredjaj(celokupan hardver, podrska proizvodjaca, podrska za custom romove, dostupni delovi), od RN5 nema zaokruzenijeg uredjaja za ~200e nigde van Indije, gde mu mozda Zenfone Max Pro M1 parira, mada ima losiju kameru. Sad mu je cena u CN dosta pala od tada.

Tad nije bio Mi 8 SE u ponudi, mada se meni licno taj telefon i ne dopada previse, kockast mi je, ne volim notch, a ni Amoled ekrane.
 
Poslednja izmena:
Notch jeste prevara bas, cisto da izreklamiraju trend i procenat pokrivenosti ekrana i koji deo inca, a onda izbace softverski update za softversko "poravnjavanje" ekrana i prakticno snizavanje i dijagonale i povrsine. Meni jedino u ovom slucaju vaga sto trazim konkretno stock Android, dakle MIUI ne razmatram a MI A2 mi je prevelik taman toliko za razliku od 6.1+. Jedino ako ga bas ne preteraju sa cenom, u tom slucaju cu uzeti "obicnu" 6.1.
 
Nekom je stock Android jako bitan, vecina ljudi nece da se cima sa custom romovima koji znaju da budu i nestabilni. Nokia ce dobijati upadate skoro istovremeno i mi A2, pixeli. Najveca mana je noch. Ne znam jel mozesofrverski da se zamaskira kao kod huaweija
 
Nazad
Vrh Dno