Šta je novo?

Problem sa prikazom slike na ekranu Acer laptopa

simass

Cenjen
Učlanjen(a)
21.07.2010
Poruke
51
Poena
160
Pozdrav svima koji čitate ovu temu.Naime treba mi samo stručno mišljenje vezano za ovaj problem.Prilikom uključivanja laptopa desna strana ekrana(tačno od polovine) je crna.Kao da je ugašen.Leva strana daje sliku i u biosu i u sistemu,naravno pola slike.Otvorio sam ga,isključivao i uključivao flet kabl,pomerao dok je laptop uključen međutim nema promene na ekranu.E sad mene interesuje da li je sam displej u kvaru,moja pretpostavka ide u tom smeru ili je flet kabl.Mada mislim da bi pomeranjem njega dolazilo do nekih promena u prikazu slike.Možda grešim.Pišem ovo dok sam na poslu,mogu još probati eventualno da ga zakačim na eksterni monitor da eliminišem grafiku ,mada mislim da ovo nisu simptomi grafičke karte.Hvala na odgovorima.U pitanju je led displej.
 
Proobaj sa bateriskom ili nekom drugom lampom da osvetliš iz ugla mračni deo, ako je samo do pozadinskog svetla videće se obrisi slike.
 
Proobaj sa bateriskom ili nekom drugom lampom da osvetliš iz ugla mračni deo, ako je samo do pozadinskog svetla videće se obrisi slike.

Hvala CountMike na toj informaciji,ali ukoliko se ispostavi da se i dalje ne vide obrisi slike da li to znači da je displej za zamenu?Lap top nema fizičkih oštećenja,nije padao itd...
 
Ako je stvarno do displeja, cela slika ili samo backlight onda je sigurno zazamenu, na tim malim ekranima popravke se ne isplate i da može.
 
Evo da javim da sam probao i sa baterijskom lampom,ne nazire se slika.Probao i preko eksternog monitora,dakle tu je sve normalno.Na osnovu ovih informacija od vas i ja mislim da ekran treba zameniti.Ne izgleda mi da je flet u prekidu.Hvala još jednom na informacijama.:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno