Šta je novo?

Nedoumica: Huawei P Smart x Nokia 6.1

ryzen

Poštovan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
909
Poena
80
Pozdrav. Dakle, novi telefon je u planu, i izbor je spao na Huawei P Smart i Nokia 6.1. medjutim nisam nacisto kojem da prevagnem.
Trenutno, vise naginjem ka 6.1 jer mi se dopada sto izradjen kao "tenk" od aluminijskog monobloka, ima Gorilla Staklo i sveopsti fin dizajn, narocito u beloj varijanti. Medjutim, i P Smart ima hvaljenu izradu, od aluminujuma, sa mali procentom platike na ledjima, lepo izgleda, medjutim ne znam kakvu zastitu koriste za staklo i da li uopste? Druga stvar, AndroidOne OS i iskustvo cistog Androida im je dopadljivije od EMUI-a, prednost je takodje sto ce 6.1 dobiti Android P, mozda cak i naredni, Huawei sa druge strane, uvek je neodrecen po tom pitanju. Takodje, 6.1 ima USB-C port i quick charge opciju sto P Smart nema. Prednost P Smarta mi je ekran, 18:9 odnos, veca rezolucija. Trenutno mi je nepoznat odnos kamera, P Smart ima dva senzora, jedan od 12 mpx i drugi monohromatski za efekat dubine, da li je to prednost u odnosu na Zeiss senzor od 16 mpx koju ima 6.1?
Dakle, kao sto rekoh, blizi sam 6.1, cena im je ista, mada mi Nokia deluje da ima par osetnih prednosti, osim ako 18:9 displej i dvostruka kamera nisu vredni prevage?
 
Nisam probao nijedan od navedenih, ali da ti odgovorim da ce 6.1 100% dobiti i P i R Android. Sa te strane podrske je bolji izbor. Kamera je valjda ista kao na Nokia 6 2017 (koju imam) - za nju mogu reci da je odlicna (za tu klasu) na dnevnoj svetlosti, a slabija u stanu i nocu. Recimo Mi A1 u low light uslovima pravi bolje fotografije (dok mi je Nokia sveukupno bolji telefon, ali nije to ovde tema). Spomenuo si rezoluciju ekrana, nema sanse da primetis piksele na 1080p, bolje pogledaj testove ta dva modela da vidis kolika je jacina osvetljenja, vidljivost na suncu i slicno.
 
Pa u sustini, da, N7+ taman donosi te prednosti koje vidim u P Smart, nazalost, cenovni rang mi ne dozvoljava taj izbor. Svakako mislim da ce izbor pasti na 6.1, prvenstveno mozda zbog Androida, imao sam Huawei citav zivot, dok mi se poslednji nije razbio, njega sam zamenio Nokia 6 (prvom verzijom), medjutim i ona je ubrzo stradala spretom glupih okolnosti. Najveci utisak mi je bio u prelazu Android, gotivan je bio EMUI, pre svega jer ni jedan od Android telefona nisam koristio od kada se pojavila "P Lite" serija, medjutim na esencijalnost svedena jednostavnost vanila Androida me je odusevila.
Jedino ne znam po pitanju kamere kakav je odnos, 6 je bila zadovoljavajuce, za taj rang naravno, vidim sada je Zeiss senozor, ne znam samo da li je unapredjen ili prosto brendiran, a P Smart jedino zbog te druge kamere deluje privlacnije, mada bez efekta portreta koji drugi senzor pruza, mislim da se moze preziveti...
 
Nokia 6 2017 moze samo losija da bude od A1, nikako bolja.

Manje memorije, losija kamera, losiji chipset, poprilicno je to losiji telefon. Izmedju 6.1 i P Smart, definitivno 6.1, Huawei midrange ni pod razno, isto kao i Samsung midrange :)
 
@ryzen Zeiss na Nokiji nije senzor, nego optika. ;-) Mislim da je to vise marketinski trik...

@ivan Nije tema, ali jesi li detaljnije probao oba? Ja jesam i odabrao Nokiju. Nemamo svi iste preferencije i ne sudimo jednako, ali... Jesi li video da je ekran bolji na N6? Zvuk, mikrofon, kvalitet razgovora... Jaci SoC ne znaci nista prosecnom korisniku koji ne igra igrice, a kamera na Mi A1 jeste bolja u lowlight uslovima i to mu je jedina veca prednost.
 
Hvala svima, evo sada ste mi ubacili i MI A1 u igru, da kazem da od P Smarta odustajem. Medjutim ne vidim po cemu je bolji MI A1 od 6.1 s obzirom da 6.1 ima za nijansu jaci Snapdragon i GPU, MI ima 1GB RAM-a vise, sve je tu manje-vise, kameru opet ima tu dvostruku, kombinacija senzora kao kod P Smarta, prednja je jedino osetno slabija u poredjenju sa 6.1. Bukvalno sada trazim neke detalj koji bi presudio, vidim A1 nema doble tap to wake opciju, ali ima led notifikacionu lampicu sto 6.1 nema.
 
E sad, s obzirom da vidim da je 6.1 + postala globalna, vredi li da nju sacekam da mi upotpuni taj jaz izmedju 6.1 i 7+? Trebala bi i kod nas da se nadje u prodaji, tako? U odnosu na 6.1 ima veci, fullview ekran, dualnu glavnu kameru, duplo vise interne i 1 GB RAM-a. Jedino ne znam koliko ce cenovni odraz u odnosu na 6.1 imati, ako je 6.1 30 a 7+ 45, ocekujem da ce biti plasirana izmedju 35-40k? Sta mislite?
 
Nazad
Vrh Dno