Šta je novo?

Novi Skajp se raspada

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Nikad nisam žurio sa ažuriranjem bilo čega, ali kad je iskočilo obaveštenje za novi Skajp pomislih kako bar tu nema šta da se zezne, a interfejs mi nikad nije bio naročito važan. O, kakva greška! Novi Skajp je potpuni raspad.
1. Više ne postoji opcija da se za razgovor koristi jedan audio izlaz, a za zvono drugi. Ako za Skajp koristim slušalice (kao i većina), onda će i zvono za poziv da zvoni samo u slušalicama, pa poziva nisam svestan ako sam u blizini, nego samo kad sam za kompjuterom. A onda ionako vidim poruku na ekranu. Od nove verzije imam propuštenu gomilu poziva, jer ni jedan jedini put nisam čuo zvono.
2. Ta audio podešavanja se resetuju naizgled kod svakog restarta.
3. Kada mi neko pošalje audio poruku, ranije sam mogao na desni klik da izaberem da snimim audio fajl kod sebe. E, toga više nema. Poruka može da se preslušava isključivo iz samog Skajpa. Verovatno samo dok imam Internet i dok oni ne odluče da promene nešto opet. A onda zbogom sve poruke. Na netu piše da se posle prvog slušanja poruke snimaju na kompjuteru, ali nema ih nigde.
4. Sa leve strane je lista kontakata, a sa desne veliko ništa o sagovorniku. Ako u toku razgovora želim da napišem poruku, chat prozor se pojavljuje isključivo umesto liste kontakata. Usko i nepregledno, neupotrebljivo. Siguran sam da nije odmah bilo tako, ali posle par poziva to se desilo, a ne postoji opcija koja se time bavi.
5. Kada sagovorniku hoću da pošaljem neki fajl, prevlačenje na Skajp prozor više ne radi. Sada je neophodno da bude prikazana chat šlajfna (umesto kontakata).
6. Tokom razgovora, dešava se da pri umanjenom Skajpu vidim sagovornika, odnosno snimak sa kamere, ali ako se prebacim na glavni Skajp prozor slike nema.
7. Više ne postoje meniji, a ukupno nudi jedno dve i po opcije za podešavanje.

Eto, dočekali smo da se upotrebljivost desktopa svodi na telefone, umesto obrnuto.
Nadam se da ću bar nekome pomoći da se ne upropasti insalacijom nove verzije. Inače, ničeg specifičnog u mašini što bi moglo da pravi pometnju Skajpu.
 
Ni meni se ni najmanje ne sviđa šta prave od skajpa. Koristim verziju 7.41 i nemam pojma šta ću da radim od septembra kada me budu primorali na upgrade...
 
Sve si napisao sem da postoji logovanje iskljucivo sa MS nalogom.
 
Ja sam se prebacio na Slack i Viber pre godinu dana, tako da Skype sve manje koristim.
Definitivno je Skype sa svakom novom verzijom sve neupotrebljiviji. Ona Windows 10 verzija sa crnom pozadinom je odvratna.
Šteta.
 
Skype ne koristim vec godinu dana. Pre 3-4 godine se skype vec poceo kvariti tj. uopste nije bio stabilan.
 
Uspesno na laptopu izbegavam da prihvatim novi skype posto je na desktop racunaru uzasan, pored svega navedenog desi se da odluci da samo prestane da prima poruke a da toga nisam ni svestan pa posle restarta opet prima. Svi koji moraju da koriste skype neka izbegavaju update dokle god nas ne nateraju.
 
Ista prica i kod mene, vise od godinu dana ga ne koristim i svi su presli na Viber. Imam rodjake preko i ovde, po 50-60-70 godina i sad su svi na Viberu jer se interfejs ne menja i znaju da koriste a svi su bili na Skype pre godinu-dve. Microsoft je upropastio Skype, sto je i bilo ocekivano.
 
Čisto da saopštim još jednu radost:

Microsoft has just released version 8.0 of the Skype desktop client. This client will have a couple of new features, that has been described within Microsoft’s blog post here. Within this post there is also an announcement, that Microsoft plans to shut down all services for the older version 7.0 of Skype desktop client, after September 1, 2018.

Skype 8.0 released, version 7.x will be shut off

Tu je i par komentara normalnih ljudi. ;)
 
novi skype je katastrofa. razmisljam se da ga obrisem. vecito izgleda kao da su mi svi kontakti offline a pouzdano znam da nisu.
gde mogu ugasiti da mi ne importuje kontakte ko zna odakle i da mi ne vraca kontakte koje sam obrisao. vecito mi ubaci gomilu ljudi koje ne poznajem sa skajpa.
 
Da li postoji kakva zamena za skajp? Bez aplikacija, samo klasični programi?
 
Mislim da su odavno ukinuli mogućnost da se isključi automatsko dodavanje bilo kog stanovnika planete koji njima padne na pamet, pa te još ubeđuju da je to odlično i korisno. A u novim podešavanjima više u stvari i nema podešavanja. Od desktop programa napraviše *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*štinu za konzole.

1. Definitivno nikad ne snimi podešavanja. Kod svakog pokretanja moram ponovo da nameštam da zvuk ide na slušalice (prednji priključci na kućištu). Ako zaboravim, odjednom počne da mi trešti zvono na zvučnicima. U ponoć, recimo.
2. Kad nema poziva, lepo je sa leve strane lista kontakata, a u velikom desnom delu chat prozor. E, kad me neko pozove, onda chat više ne može da bude desno, nego samo levo! Umesto liste kontakata i iste male širine, da se ništa ne vidi.
3. Drag and drop fajlova ne radi nikako nego samo u chat prozor! Ne može samo na Skajp prozor, ako mi je neki poziv u roku! Dakle, prvo klik da mi otvori malecni chat deo, pa onda nabadam baš tu "drop" fajla. Neviđeno.
4. Pristup opcijama je takođe isključivo kroz prozor sa kontaktima, na one imbecilne tri tačkice. Dakle, kada otvorim chat prozor (da mogu da pošaljem neki fajl) ne mogu da podešavam ništa.

Katastrofa.
A reakao bih da je i kvatlitet zvuka daleko lošiji.
 
Ne apdejtujem. Kada mi budu ugasili, ćao skajp.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
I ja sve redje koristim program koji je M$ totalno upropastio, takodje sam mislio da necu apdejtovati ali je naslov ove teme kriv sto sada imam instalirano jos vece djubre od prethodnih verzija :)
Slazem se sa vecinom, apdejt je uzasan.
 
Katastrofa je, ja ažurirah pre par dana, velim isto da li sad ili za mesec dana. Znači, čim zatvorim skajp na kompu, na ono čuveno X u gornjem desnom uglu ili ga minimiziram, svejedno, on pokazuje da sam dostupan još možda par minuta a onda kad uzeh da proverim sa telefona (sa drugog naloga) da li sam dostupan na kompu kad ono ne stoji da sam ''zelen'', pozovem nalog na kompu ono kao zvoni ali ne zvoni kao da nisam dostupan. Pa šta treba, da mi samo skajp bude non stop uključen i da on stoji na ekranu laptopa ? Onda kreće ispisivanje propuštenih poziva i poruka i tako redom. Znači, nisam se ni odjavio sa naloga niti sam pritisnuo opciju -zatvori skype- kada se faktički gasi skajp na kompu nego sam ga samo minimizirao i on opet ne zvoni. Bruka šta su uradili.
 
Pa je l' vrede ti programi ako ih druga strana nije instalirala?
 
Naravno da ne vrede. Mada GNU Ring i Linphone imaju i SIP opciju, pa ako imaš VoIP provajdera i kredit ili preplatu, možeš da ih koristiš za pozive. Ja zapravo Skype (privatno) najviše i koristim za te stvari, posebno što su cene povoljne, a nisam još uvek našao boljeg provajdera da bih prešao na neki od navedenih programa za SIP.

Inače, ne mislim da je kvalitet poziva lošiji. Tj, kada uporedim sa ostalim servisima (Wire, Whatsapp, Viber...) ne primećujem razliku. Meni su svi isti po tom piranju. Generalno, "samo" su UI upropastili :) Sve u svemu, i dalje je po mom mišljenju najbolje all-round, all-platform rešenje. Što više govori o alternativama. Linphone je malo komplikovan za obične korisnike, a Wire i GNU ring ne postoje za Windows phone (kome je to bitno) i relativno su novi projekti tako da imaju još posla. S druge strane, Whatsapp, Viber i ostali takođe postaju sve veće đubre i bloat, jedino što su imaju E2EE. Što je beskorisno kada korisnik bekapuje sve poruke na Google cloud, a većina ne informsianih to radi.
 
I zasluzuje da bude ugasen, isto tako kao sto je na silu odlican Live messanger ugasen da bi se forsirao Skype jer je tada jelte bio sveza akvizicija. Ocigledno je da ne prate nikakve moderne trendove i nemaju sta da traze pored brzih mobile instant aplikacija, retko ko vise i koristi skype za fon kad je to traljava i kilava aplikacija koja i na najbrzim chipsetovima laguje.
 
Microsoft je bio trendsetter, nije trebao nikakav trend da prati. Ko zna sta su mislili kada su kupili Skype. Za Live Messanger se skroz saljem. Extra lightweight i zgodan messanger, cak zalim sto klijent iz XPa nije ostao (mogao je na Pentium 2 masini da radi i da se ne oseti :))

Jedini plus u ovom skype-u je dark theme -da ne kazu da ne prate trendove :p
 
Skype je standard za posao, i ne znam da ima neku konkurenciju, tako da nema šanse da ga ugase. I video i audio kvalitet je vrhunski.
Za besplatnu verziju je teško imati neka velika očekivanja, verovatno je ovo test varijanta za ono što će se posle implementirati u Skype for business.
 
To je Skype for busienss. On je zapravo naslednik Lync-a i nema mnogo veze sa Skype-om. Jedino ako su u poslednjih par godina izmšali kodove, opcije i UI :d

...Ocigledno je da ne prate nikakve moderne trendove i nemaju sta da traze pored brzih mobile instant aplikacija, retko ko vise i koristi skype za fon kad je to traljava i kilava aplikacija koja i na najbrzim chipsetovima laguje.
Pa zapravo, baš prate trendove. Sve popularne IM/VoIP su ili bloat ili osakaćene. A sve imaju užasan UI. Tako da je sada Skype nešto između Vibera i WhatsApp-a, samo bez E2EE, ali sa više mogućnosti
 
Poslednja izmena:
Izvršni program Skype for Business se i dalje zove "lync.exe" - sumnjam da su tu nešto menjali... :)
 
Vala, i jesam im rekao! :)
Inače, juče se (bez pitanja, naravno) instalirao novi update za Skajp. Sad u podešavanjima nije samo onaj jedan ekran nego ima podosta toga. Ništa korisno, ali možda bude i toga.
Nisam proverio za chat prozor i drag i drop fajlova dok sam sa nekim na vezi.
 
Da li jos neko ima slican problem sa Skype-om?

Elem hteo sam da uklonim jednu poruku i kada sam to u radio Skype mi je "podivljao". To jest poceo je nekontrolisano da se pojavljuje onaj plavi ekran kada se Skype aktivira pa onda deo sa kontaktima i tako naizmenicno.
Reinstalirao sam ga, restartovao PC ali i dalje je isto. Ne znam sta moze da bude problem. U pitanju je poslednja verzija kada se apdejtovao.
Da li mozda da pokusam sa nekom starijom verzijom?



Edit: Resio sam problem. Instalirao sam prethodnu verziju. Stvarno mi nije jasno sta je bilo sa ovom (V 8.28).
 
Poslednja izmena:
I skype for bussiness pati od slicnih problema. Nazalost firma je sve vezala za M$ resenja a mi nema sanse da menjamo posto smo samo end useri
 
Prošlo je malo vremena, pa da dopunim. Posle još nekog ažuriranja (bez pitanja), ima mnogo više opcija u podešavanjima. Neverovatno, ali ubacili su opciju "Also ring on" koja mi omogućava da Skajp bude podešen da koristi slušalice, ali da ipak zvoni i na zvučnicima, da ne propuštam pozive. Konačno. Radujmo se vraćanju opcije koju nikada nije ni trebalo izbacivati niti je mogla da smeta. No, svi drugi problemi su ostali. Ne pamti podešavanje za default audio, moram da postavljam pri svakom pokretanju (druge opcije pamti!). Ne mogu da snimim na svoj kompjuter glasovne poruke koje mi neko pošalje (slike mogu). Drag and drop fajlova na Skajp prozor, tokom razgovora sa nekim, i dalje ne radi, moram da otvorim chat šlajfnu i da pustim fajl baš u nju. Naravno, ona je i dalje sa leve strane tokom poziva, a sa desne kada je samo chat. Neviđeno. Takođe, meniji nisu distupni ako nije otvorena bilo šlajfna za chat bilo za kontakte. A njih automatski zatvara kada počne neki razgovor. Nisam nigde video ni opciju za snimanje razgovora. A redovno mi po završenom razgovoru ispiše "Missed call". Ni ona poruka da sagovornik kuca poruku ne radi dobro.

Sad se pitam šta mi je neverovatnije - da oni u MS ništa od ovoga ne primećuju ili da im je tako super?
 
Nazad
Vrh Dno