Šta je novo?

Telefon do 250 eur

Chaki

Cenjen
Učlanjen(a)
12.06.2013
Poruke
102
Poena
170
Trenutno koristim P9 lite koji sam uzeo kao zamenski telefon pošto sam imao problema sa Mi5, ali to traje evo već pola godine. U međuvremenu sam i prodao Mi5 (doke je bio pod garancijom imao sam problema sa back tasterom koji se ponašao prilično nasumično, kao i sa Mi nalogom i Google nalogom vezanim za telefon u smislu zaključavanja), ali generalno sam bio zadovoljan sa istim u smislu fluidnosti, performansi, sasvim pristojne kamere itd. P9 lite iako korektan telefon je ipak vidno sporiji u radu, pa bih uzeo nešto novo, do nekih 250 eur.

Ono što mi je bitno je da je ekran u rasponu 5.2-5.7, brzina, dobra kamera, pristojna baterija, 64 GB, NFC, kao i da vizuelno korektno deluje. Po mogućnosti da je u plavoj boji.

Neki predlozi...?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne kupujem telefone tako često, pa preferiram nove. Takođe imam i blagu averziju prema LG, pošto mi je kod G Flex 2 otišla matična. A i ne mora biti iz flagship linije...
Možda Mi Note 3?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
RN5 nema NFC.

Mi Note 3 ispunjava sve uslove :)
 
Da, sem cene, ali dobro, ne ide mnogo preko... Jel on osetno sporiji u dnevnom radu od Mi6 koji mi je, inače, bio prvi pik, ali vidim da mu je cena skočila na preko 300 u poslednjih par nedelja..?

I da li mogu tu da pariraju još Nokia 8 i Honor 9?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gde je Nokia 8, tu je cenovno i Mi Mix 2 :)
 
Trenutno koristim P9 lite koji sam uzeo kao zamenski telefon pošto sam imao problema sa Mi5, ali to traje evo već pola godine. U međuvremenu sam i prodao Mi5 (doke je bio pod garancijom imao sam problema sa back tasterom koji se ponašao prilično nasumično, kao i sa Mi nalogom i Google nalogom vezanim za telefon u smislu zaključavanja), ali generalno sam bio zadovoljan sa istim u smislu fluidnosti, performansi, sasvim pristojne kamere itd. P9 lite iako korektan telefon je ipak vidno sporiji u radu, pa bih uzeo nešto novo, do nekih 250 eur.

Ono što mi je bitno je da je ekran u rasponu 5.2-5.7, brzina, dobra kamera, pristojna baterija, 64 GB, NFC, kao i da vizuelno korektno deluje. Po mogućnosti da je u plavoj boji.

Neki predlozi...?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
SGS A7 2017.. NEMA DALJE

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ne bih uzimao Samsung, previše mi je izvikan, a za Nokiu, na papiru deluje ok, ali nisam siguran koliko je to dovršen telefon.

Ako bi se našao dobar primerak Mate 9 za cca 250 eur, koji mi po svemu odgovara, sem što dimenzijama malo štrči, da li se to isplati sada kupovati s obzirom da je izašao još krajem pretprošle godine?


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako mozes oko 300e da izdvojis, idi na Mix 2.
 
Kapiram, ali koliko vidim Mix 2 je i polovan teško naći za 300, a i koliko sam čitao za kameru, nešto me ne oduševljava. Možda je praksa drugačija...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pro ne postoji kod nas. Globalna verzija sa 6GB takodje ne postoji, to je kineska sa flesovanim global softverom.
 
Da osvežim temu, izbor je sužen na Mi Note 3 nov za cca 280, Nokia 8 nova za 300 ili Mate 9 polovan, u dobrom stanju za 250.

Mi6 i Mi Mix (koji mi se sa tim "beskonačnim" ekranom ni ne sviđa, a i kamera mi deluje slabija) koji su nekih 320 mi malo izlaze iz budžeta, sa LG imam loša iskustva, pa sam odbacio G6, a Honor 9 ipak mislim da nije ta klasa.

Napominjem i da mi se Redmi Note 5 lično ne sviđa i glomazan mi je, kao i da nisma neki ljubitelj notch trenda, pa nisam ni gledao te telefone....

Saveti?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da osvežim temu, izbor je sužen na Mi Note 3 nov za cca 280, Nokia 8 nova za 300 ili Mate 9 polovan, u dobrom stanju za 250.

Mi6 i Mi Mix (koji mi se sa tim "beskonačnim" ekranom ni ne sviđa, a i kamera mi deluje slabija) koji su nekih 320 mi malo izlaze iz budžeta, sa LG imam loša iskustva, pa sam odbacio G6, a Honor 9 ipak mislim da nije ta klasa.

Napominjem i da mi se Redmi Note 5 lično ne sviđa i glomazan mi je, kao i da nisma neki ljubitelj notch trenda, pa nisam ni gledao te telefone....

Saveti?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Redmi Note 5 nema notch, od napred dosta lici na G6
 
Jeste da si naveo da je sužen izbor ali razmotri motorola moto g6. Sad kamera... Ne znam da li će to zadovoljiti potrebe ali zato ostalo super. A dizajn ono što tražiš


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala svima na savetima. Uzeo sam danas Mate 9. Kad sam sve stavio na papir, nije mi se isplatilo davati 300-330 eur za ono što mi se stvarno sviđa od Xiaomi (Mi 6/Mi Note 3 u plavoj boji) ili Mi Mix2 koji je verovatno, kao što su neki i sami konstatovali u tom cenovnom rangu ima najbolji odnos sa kvalitetom ili pak Nokiu 7 plus koja me izgledom oduševila kad sam je video (dok mi se Nokia 8 fizički nije nešto svidela). Tako da sam dao prihvatljivih 250 eur za tel koji se verovatno lako može i prodati u ovakvom stanju, a kupovinu novog telefona ostavio za nešto kasnije kada bude bio bolji izbor (iskreno, trenutno mi je sve skupo). Prvi utisci su da se zaista radi o ozbiljnom telefonu, koji mi je malko glomazan u odnosu na Mi5 i P9 lite koje sam koristio u poslednjih godinu i po dana, ali navići ću se. Po dizajnu svakako ne odskače, ali daleko od toga da je ružan. Detalji nakon par dana....

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam danas ipak uzeo Nokia 6.1, mislio sam da cekam 6.1+, ali s obizrom da nece pre septembra a i cena bi bila 5-10k veca, uracunao sam da ovde nema notcha, aluminjumski je monoblok za razliku od stakla koje ne preferiram bas, jeste da je po spec slabija, ali za moje potrebe je dosta. Razmiljao sam o MI A2, ali jedino mi velicina ne odgovora kod njega...
 
Nazad
Vrh Dno