Šta je novo?

Kako ubrzati win10 i ugasiti auto update?

Z1000

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
704
Poena
319
Kupio sam novi laptop, i5005u, 4gb rama, win10, radi mi duplo sporije od windows7 instaliranog 2010. Znaci instalacija koja nije menjana 8 godina na intenzivno koriscenom laptopu slabije specifikacije radi duplo brze.

Razmisljam se da ga prodam i uzmem mac, jer ovo nije realno koliko je spor, ali aj da ipak proverim sta se moze uciniti da se malo ubrza?
 
Upali laptop, ostavi ga da skine i instalira to sto je poceo (prati disk i network usage u task manageru). A kad to zavrsi, ugasi sve moguce servise preko o&o shutup i spybot anti-beacon programa.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ugasio, ali ne moze da se podigne sistem sad. Automatic repair se aktivirao. Kakav krs ovaj win10, svaka cast ljudima koji uspevaju da ga nameste kako treba.
 
Preko tog programa sam i ugasio sve pa docekap system recovery. Nista ide u oglase, ne mogu da svarim cinjenicu da jaci hardwer radi sporije od toliko matorog laptopa na win7.
 
Kupio sam novi laptop, i5005u, 4gb rama, win10, radi mi duplo sporije od windows7 instaliranog 2010. Znaci instalacija koja nije menjana 8 godina na intenzivno koriscenom laptopu slabije specifikacije radi duplo brze.

Razmisljam se da ga prodam i uzmem mac, jer ovo nije realno koliko je spor, ali aj da ipak proverim sta se moze uciniti da se malo ubrza?

Za početak deinstaliraj bloatware koji dolazi preinstaliran na novim laptopovima. Koliko RAMa imaš na starom laptopu?
 
Nista bez SSDa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
+1
zbog drljanja 10ke po disku, nista bez ssd-a + neka kastracija servisa i ostalih gluposti...
 
ugasi takodje superfetch i windows search servis, to bi trebalo da poboljsa stvari
 
Windows Search da, ali Superfetch nema potrebe gasiti. Biće mu još sporiji kad ga isključi. Doduše, kod mene u desktop mašini je Crnac pa nisam siguran koliku težinu ima kad kažem da kod mene 10-ka guši hard disk samo tokom boota.
 
Reinstaliras w7 i imas sve cakum pakum. Osim ako nisi u mazohistickom fazonu, kao veliki broj gikova ovde, koji antilogikom novo=bolje, nastavljaju da prkose zdravom razumu! :d :d
 
Ne moze da instalira jer godinama laptopovi nemaju podrsku za Windows 7.
 
@Z1000: Proveri da li je na hardu uključena BitLocker enkripcija.
Disk managment i pisaće ti tamo.
Ako jeste, kucaj u Search-u Bitlocker i ugasi to, ubija koliko uspori laptop.

Sestra je imala takav problem na novom Dell-u sa i3 i windows 10 home koji je išao uz njega. Bio je uključen, ne znam zašto, a ubija performanse da je to strašno.
 
Preko tog programa sam i ugasio sve pa docekap system recovery. Nista ide u oglase, ne mogu da svarim cinjenicu da jaci hardwer radi sporije od toliko matorog laptopa na win7.
Prvo, nemoj sve da gasis, to moze i da napravi problem poput tvog. Ugasi samo stvari vezane za telemetriju a u samom Windows Updateu podesi ovaj proces, nemoj da ga gasis, samo ga odlozi. Auto-update neverovatno ubija performanse, da nisam licno video, ne bih verovao.. SSD samo delimicno ublazava problem, moze ti i na mehanickom disku da radi odlicno.
 
Jel System recovery formatirao hdd, nema trika da se vrate podaci?
 
5005u je sasvim pristojan 2/4 procesor, Windows brzo radi i na dosta slabijim procesorima sa SSD-om.
 
Pa ti ga napuni više nego windows "bloat". Više od pola od toga može i u samim windows da se uradi.
 
Trik da se iskljuci auto update u potpunosti. Napravi se nov korisnik, setuje se autoupdate servis da trci pod njim, promeni se sifra tom korisniku.
 
^ Nije potreban novi korisnik, dovoljno je preko servisa izabrati trenutnog, a kao lozinku ukucati bilo sta. Sistem ne proverava odmah da li je uneta lozinka validna, tako da kasnije pokusava da pokrene Windows Update servis sa pogresnim parametrima i ne uspeva.
 
Pa što onda ne držite XP ako vam ažuriranje sistema toliko smeta? :)
 
Imam ja i XP na kompu, i mogu reći da je pravo osveženje i posle 7-ce a kamo li posle desetke.

Kolega, primedba ti i nije na mestu. Svaki dan ratujem sa legalnim W10 sistemima i stvarno mi idu na živce njihova ažuriranja. Naročito što bukvalno apgrejduju ceo sistem i uvek negde pođe loše. Do sada je izbačeno jedno bar 74562 verzije 10-ke koje se međusobno suštinski razlikuju a samo zovu isto :)
 
Poslednja izmena:
mikroNSAft kao ne ume da napravi dobar operativni? - naravno da ume, ali to i nije bila njihova namera.

w10 ima istu namenu kao i fejsbuk. apsolutna kontrola informacija i ljudi. nestanak privatnosti. surveilance.
 
Poslednja izmena:
Samo jedna stvar ovde.

Windows Update servis u windows-u 10 nije više toliko odgovoran za sam update. Morate to svi shvatiti jednom za svagda. Radio Vam ili ne.

Za to je odgovoran UsoSvc servis.

Ako njega možete da blokirate ili ugasite na bilo koji način, kao što lepo može da se uradi u LTSB verziji (services.msc), Vi ste ceo posao uradili i potpuno ste sigurni od bilo kakvih iznenađenja.
 
Najbolje je da se stavi LTSC 2016 za sada dok ne stigne kroz par meseci 2018 verzija i iskljuci se 'update".
 
Nazad
Vrh Dno