Šta je novo?

Prvi dslr do 400,450 evra

M

metafizikalac

Guest
Pozdrav :)
Do sad sam koristio mobilni ali bih sad hteo da pocnem da se bavim malo ozbiljnije fotografijom i zanima me koji biste fotoaparat preporucili a da nije preko 450 evra. Ne bih uzimao polovni jer mi je prvi ozbiljniji fotoaparat. Samo da napomenem da mi je bitno da moze fino da sljaka pri slabom osvetljenju i u pokretu. Video sam da je par ljudi preporucilo sony rx100 al ne znam da li je bolje da odmah uzmem neki sa obejktivom jer bih hteo i da pocnem da ucim oko opreme ili mislite da to nema veze. Hvala :D
 
@metafizikalac, nadam se da ne smeta da se zapljunem u temu jer sam u slucnoj situaciji :) hvala unapred
Po preporuci mnogih kazu ljudi da ono sto moze da se uzme novo ne vredi te pare, odnosno da preplacujes i da je bolje uzeti polovno, a ozbiljnije....ja zato sad gledam neki polovan 7000 ili 7100 Nikon na primer...
 
Nećeš se usrećiti sa novim za 450e šta god da uzmeš. Sony rx100 nije dslr. Po meni Canon 5D ili eventualno 60D očuvan, 50mm pa lagano napred u pobede.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sva sreca u fotografiji je u objektivima, tako da racunaj da das najmanje moguće za telo, kako bi imao više za objektive...
do sada sam imao na desetine različitih aparata, nikon, canon, olypus, panasonic, sony... sve polovno, nikad nisam imao problem da kupim polovno i poslije prodam za isti novac ili malo manje...
moj savjet - najbolji početnički aparat - polovan nikon d90, sa 18-105 i nikonom 35mm f1,8. sve zajedno 400-450 eur :)
 
Bio sam pocetnik 2016te godine i imao istu takvu dilemu. Malo sam se "plasio" polovnih uredjaja jer ne znam ko je i u kakvim uslovima okidao, i koliko je bilo okidanja. Stoga sam uzeo tada na akciji nikon D3200 + 18-55 mm VR II za 45.000 RSD. Mogu da ti kazem da je i vise nego korektan aparat. Nema nekih softverskih mogucnosti, neke bolje obrade slike nakon samog slikanja (osim blage obrade RAW snimaka), ali ima preset rezime slikanja, automatiku, manuelno i dva poluautomatska rezima, takodje moze da snima u RAW formatu. Jedino sam kasnije dokupio nov objektiv 50mm 1.8 koji intenzivno koristim za portrete, a kit za neki pejzaz.

E sada, zavisnosti koji ti je cilj, ako nisi slikao DSLR aparatom moraces dosta da ucis, ali nece biti problem ako te interesuje. Ako se opredelis za novo (Nikon) idi na D3xxx + kit varijantu ili canon, a to neka preporuci neko ko je sa tim brendom.
 
Nazad
Vrh Dno