Šta je novo?

Preporuka za slušalice (closed back)

Kichma

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2012
Poruke
171
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3 1200
Matična ploča
Asrock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac
RAM
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2 x 8GB) 3200MHz
GPU
Sapphire Rx 580 4GB Pulse
Storage
Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 | Western Digital Purple 2TB
Zvuk
Epos EPIC 5, Creek Evolution 2
PSU
EVGA SuperNOVA 650 GM 80 Plus Gold 650W Fully Modular ECO Mode with DBB Fan
Kućište
Cooler Master MasterBox NR200
Monitor
Samsung SyncMaster 2343NW
Miš & tastatura
Cooler Master MasterKeys CK352 | A4Tech EVO XGame Laser Oscar X747H
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Pozdrav forumaši, kupio bih slušalice do 200 evra, zapale su mi za oko ATH MSR7 (gun-metal-grey), pre no što ih poručim, hoću da pitam za sugestije tako da izvolte.
 
Poslednja izmena:
A sta ce ti bolje od Philips SHP9500 ? ;)
 
Poslusaj i Fostex TR-80.
 
Ne bih menjao SHP9500 nizašta, nego hoću još jedne da nabacim kad idem negde zato što su zatvorene i valjalo bi slušat malo jedne malo druge.

Hvala za preporuku Fostexa.
 
Takstar PRO 82 su extra udobne, zvucno osrednje ka slabijem, ne terati preko 50%, zatvorene, a da li sam vec rekao da su mnooogo udobne, lagane "k'o pero" na glavi kad su i kostaju nesto vise od 50€ na aliju...
Da ne bacas pare. ;)

Takstar PRO 82.jpg
 
Beyer Dynamics DT770-pro od 80ohma
 
Jel ima neko Beyer dt770 pro 80ohm (vidim da su za studio i monitoring), dvoumim se između fostexa tr-80 80ohm i msr7 i dalje. Da napomenem, model bi trebao biti over ear. Muz'ka je alt rock, metal,blues, jazz, trip hop,
 
Poslednja izmena:
Ja imam 250ohm verziju, a drugar 80ohm. Nije neka velika razlika u zvuku, a muziku koju si opisao slušam i ja i baš sam zadovoljan slušalicama. Mislim da možeš da ih probaš u Audiopro i Lyri.
 
Takstar PRO 82 su extra udobne, zvucno osrednje ka slabijem, ne terati preko 50%, zatvorene, a da li sam vec rekao da su mnooogo udobne, lagane "k'o pero" na glavi kad su i kostaju nesto vise od 50€ na aliju...
Da ne bacas pare. ;)

Pogledajte prilog 254343

Potvrđujem, sjajne su za te pare. Inače, koštaju 70-80$, osim ako ne neka akcija na Aliju...vrede i za taj novac.
 
Kontam da su trejdmarkovane slušalice izrađene od boljih materijala, stoga izbor pada na fostex, msr7, beyer, mezze (vidim da su hvaljene).

Još jedno pitanje u vezi dac-a,dragonfly red (polovan 100eur) ili sabajD3, idea da2/3, topping NX4 idsd ili nešto drugo, portabilnost igra ključnu ulogu.
 
Probaj ako mozes Nad Viso HP50 i Yamaha HPH-MT220.Ako planiras da ih nosis napolje gledaj nesto sa izmenjivim kablovima...
Kod vecine sluski su ili predugacki ili jos gore spiralni sem fostex-a i naravno msr7...
Dac FiiO Q1MKII...
 
Misliš na Sabaj D3 ili Da3? Poređenje Da2/Idea sa Da3 člana drugog foruma:

Preksinoć mi je stigao Da3 naručen za brata pa sam iskoristio priliku da ga isprobam. Ja nemam balansirane ulaze pa je išao na klasičan izlaz. DAC je značajno teži od svih ovih drugih pomenutih. Sviđa mi se što može da se našteluje automatsko isključivanje ekrana kada se ne koriste komande. Ima i neka 3 filtera zvuka ali ja ne čujem razliku među njima. Sve u svemu lepo parče hardvera nema šta.

Zvuk je po karakteru dobro izbalansiran i detaljan ali sa čujno više mesa od Da2/Idea, bas kopa dublje a i sredina ima više energije... iako je isti čip u pitanju sam uređaj je očigledno bolje izveden. U direktnom poređenju microStreamer i dalje ima nešto tečniji i puniji zvuk, ali je ovog puta mnogo ravnopravnija borba, da kažem zvuk grubo u istoj klasi. Na površno slušanje bi ga neko pre pomešao sa microStreamer-om nego sa Da2. Recimo, po sećanju, prilično sam siguran da bi Da3 odneo pobedu nad onim prvim DragonFly v1.0 koji sam imao.

FiiO Q1 MKII daje 75mW na 32oma na nebalansiranom izlazu, ne znam da li je to dovoljno ...
 
Poslednja izmena:
Sabaj Da3, sad vidim da beyer nema izmenljive tako da u obzir dolaze samo sa izmenljivim.
 
Odluka je pala na Fiio q1 mkII + msr7, još ostaje realizacija, razlog za msr7 je uglavnom finansijski. Našao sam polovne korišćene svega par sati za 120e, a poslušaću u bgu i nad viso hp50 i fostex i msr7 kada budem uzeo prvo fiio dac/amp.
 
Nazad
Vrh Dno