Šta je novo?

Popravak kutije za Oric Nova 64

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Pre dosta vremena sam nabavio jedan Oric u kutiji koja je bila u relativno lošem stanju. Najgora stvar je bio braon selotejp kojim je bila oblepljena. Skinuo sam ga polako i najbolje što sam mogao (potrajalo nekih 40-tak minuta) i ovo je ono što sam dobio:

k01.JPG k02.JPG

Stranice koje su trebale biti potpuno crne su bile išatirane belim, što mi je bilo jako ružno. Dalje, sama kutija je po ivicama bila veoma iskrzana, a ni unutrašnji deo nije bio nešto mnogo bolji (mada, na njemu nije bilo selotejpa, pa je situacija bila dosta bolja):

k03.JPG

Po savetu kojeg sam našao na internetu (na dosta mesta), iskrzale ćoškove sam tretirao lepkom za drvo:

k04.JPG k05.JPG

Kada se lepak nanese, samo se prstom lagano sve pritisne, očisti ostatak lepka i sačeka da se osuši (bude brzo jer je sloj lepka koji ostane unutra tanak, a i papir je mnogo porozniji nego drvo). Rezultat je da se rascvetali ćoškovi lepo vrate na svoje mesto i mnogo bolje izgleda.
 
Na sličan način se mogu tretirati i iskrzale ivice:

k06.JPG

Stranice koje su se veoma deformisale sam ojačao kartonom sa unutrašnje strane (zalepljeno OHO lepkom), a time sam napravio i nedostajući deo na poklopcu:

k07.JPG

Stare baterije iz UPS-a su savršeno poslužile da pritisnu spoj, čime se dodatno dobilo i "peglanje" samog kartona i ravan izgled na kraju.

Sledeća stvar kojom sam hteo da se pozabavim su stranice koej su trebale biti crne, ali su upropaštene selotejpom:

k08.JPG

Rešio sam da kupim crni papir (u ovom slučaju crni hamer, samo to sam našao) i da ga prelepim preko tih stranica:

k09.JPG

S jedne strane znam da ovime uništavam originalni izgled kutije, ali sa druge strane originalni izgled je već bio uništen. Ako neko ima kakav bolji predlog za ubuduće, javite.

Finalni izgled sređenog kartona:

k10.JPG
 
I kako kutija sada izgleda nakon skoro 2 dana zezanja:

k11.JPG k12.JPG

Trebalo mi je toliko vremena jer sam prvo tražio načine kako da je popravim, a posle je dosta vremena prolazilo između dve intervencije, jer je trebalo sačekati da se lepak osuši.
 
Au svaka cast! Moj prvi komp, vidim da ga nema ni na KP.
 
Bilo ga je visa puta na limundu i kupindu po ne bas malim cenama..
 
Moj bi trebalo da je u mint stanju samo ga nisam mnogo koristio dok sam bio mali.....
 
Nazad
Vrh Dno