Šta je novo?

Blue ili barracuda

Koji god da uzmes, neces pogrijesiti. Mozes slobodni ici i na Toshiba 1TB, ako je jeftiniji, jer je po performansama isti sa ova 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Toshiba P300 je bucniji od ovih, a DT01ACA100 je krs od diska, za izbegavanje.
 
Toshiba P300 je bucniji od ovih, a DT01ACA100 je krs od diska, za izbegavanje.

Kao neko kome godisnje kroz ruke prodje minimum po 100kom od svakog navedenog modela, odgovorno tvrdim da grijesis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledaj ocene na Amazonu i ostalim sajtovima gde se masovno prodaju diskovi, DT01 ima najvecu stopu crkavanja, meni je crkao iz cista miran takodje, gotovo nekoriscen.

Takodje je vibrirao vise nego 5 case ventilatora i WD Blue zajedno :)

Sto se P300 tice, dosta ljudi sa foruma je uzelo i potvrdilo da je malo bucniji disk, a sto se kvaliteta tice tu nema problema.

Zbog eventualnih 500 din ustede uzeti bucniji/losiji disk, ne bih rekao da vredi :)
 
Ti pises na osnovu iskustva sa JEDNIM komadom, ja sa puno, puno vise od toga. I taj sto je kod tebe crk’o je vjerovatno nepravilno transportovan. U dugom roku Toshiba nema nista veci postotak reklamacija od Wd ili Seagate modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako god, statistika ne laze, evo ocena sa newegg-a npr. za Toshiba DT01ACA100 i WD Blue 7200rpm 1TB, gde je masa losih ocena za dosta brzo crkavanje i nepouzdanost navedenog Toshiba modela:

ToshibaDT01ACA.pngToshiba DT01ACA100

WDBlue.pngWD Blue 1tb 7200rpm

Sto se P300 tice, vise ljudi je potvrdilo da je bucniji nego ostali u cenovnom rangu.

WD Blue ili novi Barracuda, nema greske :)
 
Poslednja izmena:
@Censored, igrice ne staju uvek i na 240gb ssd.. Malo si se izgubio u vremenu. Sad ima igara i po ~100gb.
 
WD blue nije šta je bio, to je sada nekadašnji green model. WD je izbacio hdd model blue, a preimenovao green u blue.
 
WD blue nije šta je bio, to je sada nekadašnji green model. WD je izbacio hdd model blue, a preimenovao green u blue.

Netacno,
Imas i dalje WD10EZEX model koji je punokrvni Wd Blue 1TB na 7200rpm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece, barem ne znacajno, a i ako im se cena jednog dana prepolovi u odnosu na danasnju, malo ce biti onih kojima ce trebati mehanicki diskovi (nesto poput trenutne potraznje za DVD-RW uredjajima - ima ih i jeftini su, ali ih malo ko kupuje).
 
Imam sličnu dilemu - šta uzeti za storage
WD Blue 4TB ili Barracuda 4TB?

Do sada sam imao WD u verzijama Green (2x1TB) i Black (1TB) sistemski. Sva tri su matora i, da kucnem u drvo, nikakvih problema sa njima nikada.
Dakle, ostati veran WD-u ili se prešaltati na Seagate?
 
Red nije Blue. ;)
 
Htedoh to i ja da napišem, al' sad... ako nije preterano skuplji, a bolji je od oba navedena onda da preformulišem pitanje.
Dakle:
WD Blue vs. Seagate Barracuda vs. WD Red (u zavisnosti od cene, u obzir dolaze i "Mađari")
Budžet: oko 100€ (recimo do 120)
 
Ako ces samo prebaciti podatke na njega i koristiti ga kao offline backup, onda uzmi najjeftiniji, a ako ti treba disk za 24/7 rad, onda uzmi WD RED.
 
Ako ces samo prebaciti podatke na njega i koristiti ga kao offline backup, onda uzmi najjeftiniji, a ako ti treba disk za 24/7 rad, onda uzmi WD RED.

Za storage. Znači - filmovi, serije, muzika, download, torenti...
Ne treba konstantno 24/7, ali zbog torenata ipak ponekad i po 24 sata.

Ako dobro razumem, ovi sada WD Blue (5400) su u stvari prepakovni Green kojih više nema, a pravi Blue su oni sa 7200. U tom slučaju, više naginjem WD-u.
I nije li RED više za NAS?
 
Jeste red namenjen za NAS, ali je u praksi dokazano da sasvim lepo radi u kucistu ili obicnom externom HDD rack-u.

Ali, ako ti disk treba samo za hoarding filmova i serija, slobodno isprobaj srecu sa Seagate-om, jer je prilicno jeftiniji (oko 30 EUR).
 
Nazad
Vrh Dno