Šta je novo?

Pomoc oko povezivanja subwoofera

riba1990

Poštovan
Učlanjen(a)
05.08.2016
Poruke
419
Poena
69
Imam jamo sw 410e aktivnu subwoofer i neki sistem 2.1 za pc. E sad zeleo bih da povezem i jamo ali nzm koji kablovi mi trebaju za povezivanje i da li moze da se poveze sub i zvucnici 2.1 sistem na zvucnoj kartici od pc-a. Jamo ima samo dva cinca beli i crveni na belom pise mono. Hvala
 
sabvufer se povezuje na pojačalo (koje ima izlaz za isti). pojačalo možeš da povežeš sa računarom.
 
problem je sto ja na pojacalu imam 2 izlaza za satelite nemam za sub. p.s ovaj jamo ima njegovo pojacalo
 
u taj 2.1 sistem (u sabvufer) ulaze zvučnički kablovi sa pojačala (levi i desni),
a iz sabvufera izlaze dva para kablova prema levom i desnom zvučniku.

to nije aktivni sabvufer i nema LFE ulaz.
 
Rekao si da imaš 2.1 sistem, gde je odna izlaz za sub - daj neku sliku zadnje strane tog pojačala.

evo ovakve imam nmg sad da slikam ovo sam skinuo sa net-a znaci on pozadi ima dzekove za satelite levi-desni i samo jedan dzek 3.5mm koji se povezuje sa comp-om
jamo sw-410e aktivni sub ima dva izlaza beli i crveni. jedino sto mi pada na pamet je da rasturim ovaj mali sub i povezem umesto njega jamo sub :D
 

Prilozi

  • Genius-sw-HF-2.1-1700-wood-48w-Bubalica.png
    Genius-sw-HF-2.1-1700-wood-48w-Bubalica.png
    248.7 KB · Pregleda: 37
  • jamo-sw-410e-slika-100554690.jpg
    jamo-sw-410e-slika-100554690.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 54
....jedino sto mi pada na pamet je da rasturim ovaj mali sub i povezem umesto njega jamo sub :D
I da rasturiš mali sub, ne znam kako bi povezao veliki Jamo, jer u malom subu imaš 3 pojačala i skretnicu a veliki sub ima svoje pojačalo (pretpostavljam).
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se zbog prethodnog posta - ovaj jamo sub sa slike iznad je zaista aktivni a ne pasivni sub.

dva činča na njemu nisu izlazi za satelite, nego low power input (line in) . nije klasičan LFE-in , ali služi istoj svrsi.

ukoliko ne poseduješ AV risiver, ovaj sabvufer nije za tebe.
teoretski možeš da ga povežeš zajedno sa Genius 2.1 sistemom, (stereo konfiguracija u podešavanjima zvuka)
i da izvučeš dva komada stereo front-out 3.5mm izlaza
jedan u genius, drugi u ove činčeve na Jamo subu, i tako bi imao dva sabvufera i dva satelita.

E, sad, kako bi se to čulo, to je pravo pitanje ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno